0 oy
413 göst.
Aile kategorisinde (110 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Beni taniyanlar vardir belki esmin ailesi yuzunden mutlulugum yok du ve esim de arkamada deyildi diye sizlerden sonra annemin yanina gitme karari aldim esim aksam geldi Ben artik dayanamiyor  ailenden cok Sen beni bitiriyorsn arkamda deyilsn sahiplenmiyosn dedim esim de olmaz seni birakmam seni cok seviyorm yarin annene gotureyim kal gel dedi hayir dedim acik acik diyorm Ben gidip gelmiyecem bebegide asla AMA asla vermem sana zaten dedim bebegi Ben bi anneden kopramam dedi neyse sonra Ben odadan ciktim esim geldi bu kez kayinvaldeme dedi bundan sonra evime gelmeyin sizin bana zarariniz var yuvam yikliyor dedi anneside biz ne yaptik dedi bende dedim daha ne yapacaksnz her gun ariyorsnz suyun yatimi kirani odedinmi daha neler neler sanki siz odeyeceksnz dedim esimde hep oder aksatmaz kotumu yapiyoruz dedi evet dedim senin Karinin hep gozu disarda dedi evine bagli deyil hep anneme gidecem diyor dedi ay Ben cildirdim ne o...... gordun basim hep eyik yolda yururken sirf gunaha girmiyim diye allahdan kork dedm esimde sustu annem hakli dedi annem oyle demek istemedi sadece evde durmak istemiyor dedi falan dedi bide 2 senelik evliyim yuvasinin yikilmasini bekliyor dedi annesi neyse uzanmiyorum sabah oldu esim geldi bileti kacta alayim dedi annesi hemen atlatladi en erken saat kacsa o saate al dedi ay cildirdim sustum Biz yola ciktik ve istanbula Anneme geldim Ben artik gelmiyorm hakini helal et dedim esim agladi olmaz dedi seviyorm bebegim var falan dedi anneme anlati Annem yanlis yaptin annen kizima gozu disarda demis ne kadar yanlis ne yanlisini Gordun dedi falan esim kutahyaya gitti ailesini karsisiina almis konusmus yeter yuvam yikildi hic bi zman arkamda olmadin demis babasida senin benden baska gidecek yerin yok otur oturdugun yerde demis esim evi tasindi ailesinin yanindan suan konusmuyolar babasi bana haraketler etti vatsapa durumda yazmis babasi insani en cok ne yorar 1 salaklarla ugrasmak 2 cahilere laf anlatamak demis sonra bana yazdi hakim haram olsn Allah nasil biliyorsa sizi oyle yapsn benim oyle oglum yok oldu dedi sirf esim arkmada durdu diye tek evlatlarini sildiler evim suan bilecige tasindi esim mutluyumda esimle suan ama korkuyorm ya yine esimin aklini karistirilarsa benim o konuda ne yapmam lazim eskisi gibi olmak istemiyorm ailesine karsi nasil davranmaliyim siz olsaniz ne yapardiniz uzun oldu kbyn ne olur uzun oldu

7 Cevaplar

+1 oy
(225 puan) tarafından

Bende sana kendimden ornek vereyim esimin ailesi bizim yanimizda yani sehirde oturcksiniz diyordu bu yuzden ben bosanma davasi actim oturmam diye cok sey yaptilar bana paragoz bilmem ne bilmem be dediler neyse esim geldi beni baba evimden aldi agladi sizladi seviyorum dedi davami geri cektim tahini cikti tahin yerimizdeyiz. Yani ailesinden uzaktayiz. Ve beni almaya gelirken seni kendi ailemle gorusturmicem dedi soz verdi. Neyse geldik buraya 2 ay gül gibiydik sonra zoruna gitmeye basladi onlari aramiyorum diye tamam evi ordan almicam ama onlara gidelim sende ara sor ben boyle dayanamiyorum dedi. Bana baski yapti kolumdan tuttu morardi kolum . Hatta hamileyken tokat atti bana onlar yuzunden. Yani demek istedgm ailesini hic bir zaman silemez. Babasi blof yapti sen karinla mutlu ol bizi sil diye bununda zoruna gitti. Ne silmesi falan dedi. Yani duygu somurusyle giriyolar aklina amacim sana kotu moral vermek değil.  Sadece senin kocandan ailesinden vazgecmez bunu bil evin ayri olunca rahatsin sadece ilerde derki ara sor gel gidip kalalim. Bunlar sknti olmaycksa senin icin esine geri dön.  

(110 puan) tarafından
Ilk defa babamin evine gelmiyor zaten Ben yine ararim sorarim ama evimize sorumluluklarimiza karismasinlar yeter evime gelsin yesin yatsn sorun yok sadece herkes yerini yurdunu bilecek bende bi anneyim Kim evladini siler Kim ailesini atar AMA suan yaptiklari yanlis sadece koyde yasadiklari icin benim kulturum agir bende bu yasima kadar ailemden ogrendiklerimi nasil sileyim yok edeyim demj qmq
(225 puan) tarafından
O zaman sorun olmaz korkma canim gelirsin gidersin ararsin sorarsin eşin de onlarin yoklugunu hissetmez
-Reklam-
0 oy
(90 puan) tarafından

Bilecikte kim var neden tercih bilecik ayrica adina sevindim senin su anda yapman gereken gereksiz tartismalardan kacman ve daha fazla ilgi gostermen bu sekilde ins lafasi fazla karismaz ilerliyen donemde

(110 puan) tarafından
Ikimizinde onceden yasadigi sehir ondan
0 oy
tarafından

İyi güzel olmuş canım. Ama inşallah yarın kalkip demez senin yüzünden ailemi bıraktım diye. Valla kocana olduğun gibi davran.  Ailesi araya girince sen artık bsy deme cnku adam seni seçti şuan. Daha da uzaklaşır sonra.  Bsy olunca dersin kocana eski zamanları bir anımsa diye. Ailesiyle muhatap olma derim 

0 oy
(90 puan) tarafından
Sorun sadece hergun arayip kirani ödedinmi suyun yattimi demelerimi eger öylese gereksiz cikis yapmissin
(110 puan) tarafından
Sorun sadece o deyil Ben kisadan anlattim onceki postlarima bakarsnz anlarsnz annemi onceden de arardi biterse bitsn yuvasi napiyim diyen insan ve Ben ilk defa annemin evine gelmiyor bu konu en son konu kucuk seyleri abartilacak insan deyilim abartsaydim esim  3 defa kapinin onune koydu tokat atti hangi erkegin altinda yaptigin bellj deyil dedi ooo daha nler neler vaarda terbiyem musade etmiyo baska kadinlarla konustu annesi yine ne dedi erkek miletti yapar bisey olmaz dedi daha ne diyim
0 oy
(90 puan) tarafından

Ayrica gözu disarda hep anneme gitcem diyo demis kaynanan sen ise ne orospulugumu gördun diyerek konuyu saptirmis atesi fitillemissin

tarafından
Hayy agzina sağlık, yorum yapmayayım dedim ama dayanamadim. Bizimde herkesle işimiz gücümüz ayri, aile binasindayiz. Her ay fatura gelir. kaynanam, kayinbabam bikmadan sorar odediniz mi diye? Bunda sorun ne onu anlayamadim. Disari cikariz, nerdesiniz nereye gittiniz, kadin adam oglunu merak ediyor, buraya girdigimden bu yana cocuk dogurmaktan sogudum valla. Bu devirde erkek evlat zarar, kiz evlat kar. Erkek evladini evlendirip gelin getireyim diyosun,gelin getirmiyorsun, oglunu geline veriyorsun. Bu yuzden kiz evlat kar.
–1 oy
(638 puan) tarafından

Tek taraflı dinleyip de size gaz verenler anlamıyorum doğrusu. Birde marifet gibi anlatıyorsunuz eşiniz annesine babasına şunu şunu dedi diye... sizde anne olacak ve siz de kayınvalide olacaksınız. Hiç bir anne oğlunun yuvasını yıkmak istemez. Sudan sebeblerle evinizden ayrılmışsınız.  

(225 puan) tarafından
Oyle bi ister ki . Herkes saniyor ki her anne baba iyi . Yok iste evladini dusunmeyen silen insanlar var . Ben bunu bu postu paylasan bayan icin demiyorum ama gercekte kötü anne baba var....
(110 puan) tarafından
Bence yanlis dusunuyorsnz benim babam beni sirf kiz oldugum icin oldurmek istedi hata dogmami istemedi su yasima kadar hic sevmedi her neyse benim anneligimi sorgulamak size dusmez ve Ben esime anneni babani sil demiyorm Ben neler nler yaptim sirf hersey yolun bulsn diye benim aileme geleme nedenim bu deyil daha buyuk olaylar kimse kimsenin hayatini bilemez sizin anneniz babaniz iyi diye herkezin iyi olacak diye bisey yok maglesef hayatin gercekelri
(638 puan) tarafından
Anlama da problem var galiba ? Ben babanız ile ilgili birsey demedim o konuya girmedim bile ne alaka yani , anneliginizi de sorgulamadım bol keseden konuşuyorsunuz cidden. Eşinize oyle dememiş boyle dememiş ama davranışlarından memnun kalmışsınız. Bunlar sorun edilecek şeyler değil. Dünya üzerinde daha önemli problemleri olan birçok insan var.
–2 oy
(523 puan) tarafından

Eşine çok üzüldüm sen haklısın sonuna kadar ama eşine cideen çok üzüldüm ailesi dünyanın en kotu Osmaniye da olsa bu şekilde ailesinin ona cephe alması onu da uzmsutur birde yuvasıni kurtarmaya çabalıyor bir yandan ailesi ne diyeyim ki böyle anlayışsız inananlardan bıktım şimdi o çocuğun eşinin yani halindhaa mi iyi iyilik minyapmis oldular çocuklarına yazık ya insn gelininjndne nefret birlikte etse çocuğunu düşünür huzuru olsun der susar Alalh ıslah etsin

(110 puan) tarafından
Esimde diyor Boyle yaparak Beni kaybederler kaybetiler de bana AZ cektirmediler onceki postlarim var yarisini yazdim az goz yasi hamileyken annemin evinde cekmedim Allah iste Kim ne ederse ceker gercekden
(523 puan) tarafından
Sen haklısın canım sana lafım yok ben sadece eşimin ailesini anlamıyorum bir insana evlanidini niye bu kadar ortaya koyar neden bu kadar üzülmesine izin verir sırf saçma sapan egolari yuzundne .Nasıl oğlunun eşine onları söyler böyle fitratlari anlamıyorum kendileri gelin damat olamadılar mi yazık ya Alalh ıslah etsin ne diyeyim ki şimdi kına yaksinale evliliğini ne hale getirmişler eşini ne kadar uzmusler ama böylesi inananlar asla uslanmaz bunu da bil canım ve malwesef ailesini de silemez nenderse desin sen birşeye desen zoruna gider

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 294 göst.
26 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tomurcuksss... (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 294 göst.
13 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,995 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 499 göst.
31 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,995 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 321 göst.
16 saat önce Diğer kategorisinde Yasmin65 (244 puan) tarafından soruldu

377,224 soru

11,289,118 cevap

34,698 kullanıcı