0 oy
234 göst.
Diğer kategorisinde (2,372 puan) tarafından

Kızlar herhalde bebeğim sarılık oldu.

Geçen hafta çarşamba doğum yaptım. 1 haftalik yani.

Günün 23 saat ı uyuyor. 1 saati de ağlayarak falan geciriyo. Dün kontrolü vardı. 11 çıkmış sarılığı. Doktor 17 ye kadar yolu var dedi..

20 gün böyle devam eder dedi. Yukselmesinden korkuyorum. Doktor mutlaka kaldırmaya çalış dedi de uyanmiyor ne yapsam da..

Eskiler şekerli su falan verin azıcık diyorlar. Çok şerbet gibi değil de. Siz yaptınız mi? 

Sürekli ışık açık da uyuyoruz. Yine uyanmiyo

16 Cevaplar

0 oy
(218 puan) tarafından
Canım sureklı emzıreceksın altını acsan BELKI uyanır ayagının altını gıdıkla Allah yardımcın olsun sekerlı su taraftarı degılım ben ne kadar zararlı el kadar bebeye. Sen emzirmeye calıs sureklı canım en ıyı yontem emzirmek 
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Saçmalamayın şekerli su verilmez. Bak bnm bebegm 19 gün kuvezde kaldı hep sarılık gecirdi sütüm u yollama rağmen. Taburcu olduk 10 da idi. Doktor dediki sizn tuttuğunuz için kaç amper hiçbir faydası olmaz dedi. Güneşe çıkarmanız lazım direk camdan gelen ışık bile olmuyor dedi. Altını aç ıslak mendil ile sil ayak topuklarina minik vur. Biz 33 haftalık doğduk emme refleksi yoktu ona rağmen saatlerce emzirmeye çalıştığımı bilirim 2 buçuk ayına kdr sürdüm uzamış anne sütü sarılığı teşhisi kondu cnm sürekli emzir 2 saati gecmesn
(1,426 puan) tarafından
Şekerli su verilir çocuğun kan şekeri yükselsin diye bir kaç damla kendi çocuk doktorum da dedi uyanmazsa bir kaç damla şekerli su damlat ağzına kendine gelsin uyansın dedi şükür gerekte kalmadı Kızım kalp muayenesi olmuştu ozaman durmayınca da doktor sakinlersin diye şırıngayla şekerli su verdi yavaş yavaş yani verilir abartmadan
(6,859 puan) tarafından
Bizim doktorumuz önermiyor cnm. Bide sekerli suya alışıp emmese naapcz
(1,426 puan) tarafından
Yok canım o kadar değil çocuk kan seker i düştü için uyanmıyor ya kendine gelsin tatlı şekilde kan seker i yükselsin diye verilir ben vermiştim şükür sorunda olmadı doktor muayne ederken 5 ml kadar şekerli suda verdi 20 günlüktü çok şükür bi sorun olmadı
(6,859 puan) tarafından
Biliyor m cnm çok zor donm vala bnm bebe çok minikti saatlerce emme refleksi olsn diye biberon vakum yapip gogsumu veriyordum.
0 oy
tarafından
Hangi cahil diyo sekerli su ver diye yaa yapma allah askina surekli uyandir emzir ona iyi gelecek olan senin sutun 
(2,372 puan) tarafından
İnş cnm Bnm :(
0 oy
(352 puan) tarafından
Şekerli suyun bir faydası olacağını sanmıyorum.Ben vermedim.Bir gece hastanede yattı bizimki.Tek çare bol bol emzirmek.Zamanla geçecek inşallah.
(2,372 puan) tarafından
Ah uyansa emse emdirecem de
0 oy
(3,860 puan) tarafından
Hicccc verme bacim bir işe  yaramıyor..benim cocuklarimin ikisi de 3 ay süren  sarılık  oldular. Sadce emzir  ya da doydugundan emin ol. Baska hicbir sey ise yaramiyor inanki. Tecrubeyle sabittir. 
(2,372 puan) tarafından
Sağol cnm bnm :*
0 oy
tarafından
Canım benim bebeğimde uyanmazdı altını açardım bazen uyanırdı burnunu felan sık biraz, topuklarına vur mutlaka sürekli emzirmen gerekir geçmesi için.  Saat başı emzirmeye bak saat başı uyandır mutlaka 40 ına kadar uyur büyük ihtimalle zaten benimki öyle oldu =) inşallah geçer hemen yükselmez tekrar 
0 oy
(12,510 puan) tarafından

Çok saçma hiçbir faydası yok hepsi eski laflar onla sarılık mı geçer

Dediğin gibi ışıkta uyut ve bol bol emzir bunlar ile toparlar bebek bak sinirlerim zıpladı. 1 haftalık lohusa iken ben sınava girdim babaannem kızıma vermiş Bi de söylüyorlar normalde asla saygısızlık etmem ama var ya sinir olmuştum içten içe kriz geçirmiştim söylemiştim de :angry:

0 oy
tarafından
Hayır ya ne şekerli suyu Allah aşkına. Emzir sık sık burnunu sık azcik gerekirse ama emzir
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Benim kiziminda  10 du sakin verme daha yeni dogmus  bebek bagursaklarina  şekeri  sokma  bol bol  emziriceksin  yani sen bilirsn  ama emmiyorsada  az az mama verebilirsin  sarilik şekerle  deil sık  beslenme  ile geçiyor ben gecirdim  çok sukjr
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Anne sütü veya formül mamayla beslenerek aç kalmaması önemli olan şekerli  su kesinlikle vermeyin bebeğinize. Gözlerinin beyazına bak canım sarı mı yüzden baslar vücuda yayılır en son ayaklar vs benim bebeğimin gövdesine kadar ilerlemedi yüzü burnu sarsarmıştı sağarak veriyordum sütümü çoğunluk formül mamayla saat bası besleyerek ve güneş ışığına tutarak geçirdik çok şükür darısı başınıza geçmiş olsun çok
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Topuklarina baya baya tiklat .acimaz cani doktor bana demisti ben oksuyormusum.doktor gsterdi bildign baya baya parmagiyla tiklatiyordu. Canm iyi beslenmezse maalesef artar ve hastanede yatrrlar.eger ki gogsunu emmiyorsa sag ver yetmiyorsa mama ver.2 saate bir beslemen sart.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Şekerli su fslan verilmez canım bol bol emzircen uyandırcan zorla
0 oy
tarafından
Ben ettim sen etme bol bol emzir gerekirse doktorla konus mama ver bi müddet ama sakın şekerli su verme:((
0 oy
(48,491 puan) tarafından
bir tanidik ben verdim sende ver dedi de ufacık bebege neddn seker yuklemesi yapayım ki zorla uyandirip emziriyodum
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Sarılık için şekerli su değil anne sütü ya da mama veriliyor canım. Vücutta sarılığa neden olan bilirubin maddesi sadece çiş yaparak atıldığı için bebisi bol bol besleyip çiş yaptırmak gerekiyor 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
13 cikti bizimde 11 gunluk bebegim isik acik uyuyoruz gercekten bi faydasi varmi.bilmiyorum bunun 2 saatte bir mutlaka emziriyorum altini acinca uyaniyor benimki 
(2,372 puan) tarafından
Yok cnm ya uyanmiyo benimkı :( bizde ışık açık uyuyoruz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 219 göst.
30 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 233 göst.
26 Şubat 2021 Diğer kategorisinde LaYeTeZeLZel (3,276 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 174 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (220 puan) tarafından soruldu