0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (218 puan) tarafından
Kızlar bu cici bebe bisküvisi varya onlar bebeklere veriyomusunuz eşimde verilir diyor ama içinde şeker var yani tam biz yemişiz bebekken ama şimdi şekerli şeyler hiç verilmiyor diye biliyorum yanlış mı düşünüyorum yoksa veren var mi veriliyor mu

5 Cevaplar

0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben asla vermem diyordum büyük konuştum evet bebegi şişiriyor bir faydasi yok bizim için bile fazla şekerli.

Ben mamalarina koymuyorum ama arada eline veriyorum 
(218 puan) tarafından
Kaç aylık canım ama çok şekerli evde kendin yapsan
(5,108 puan) tarafından
Çok nadir veriyorum canım tatlı şeylere bayılıyor elimden geldiğince evde meyvelerle muhallebiler yapmaya çalışıyorum
 9 aylık olduk
(218 puan) tarafından
MasAllah canım evet tatlı şeyleri daha çok seviyorlar muhallebi ne yapıyorsun canım mesela fikir verirmisin
(5,108 puan) tarafından
İnce öğütülmüş yulafı sade bazen irmiği karıştıryorum hemen piştiği için öncesinde hangi meyveyi kullanacaksam küçük küçük doğrayıp göz kararı suya ekleyip yumuşayana kadar pişiriyorum
 Genelde buzlukta şeftali, kayısı var bunlarla yapıyorum. Bir de elma armut. Biz püturluye alıştığımız için arada blenderdan geçiriyorum ama sen çatalla ezebilirsin. Yine çok nadiren içine pekmez ekliyorum ama her türlü yiyor oğlum çok şükür doyurucu oluyor hiç kavanoz mamalardan almadım
(218 puan) tarafından
MasAllah canım sağol doktor bizede muhallebi yapabilirsin demişti fikir oldu iyi yapmışsın canım
-Reklam-
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Doğrusu benim niyetim kızıma belli bir zamana kadar öyle sağlıksız şeyler yedirmemekten yanaydı. Hiçbir faydası yok, tek faydası tıka basa doyurmak, ki geçmişte de o istenirmiş. Maalesef insanlar da benim gibi düşünmediği için gelen geçen her şeyi yedirdi diyebilirim. 
(218 puan) tarafından
Asitli baya canım tabi ondan meyve suyu verseler neyse yine onu bile evde yapın diyorlar çünkü hiçbir marka güvenilir değil
(7,707 puan) tarafından
Evet ben neler neler yaşadım canım. Hala devam ederler yani bak 2 yaşını geçti düşün.
(218 puan) tarafından
Onlar zararlı şeyleri veriyorlar iyi oluyorlar biz saglikli veriyoz diye kötü oluruz işte onlarda öyle görmüşler yapıcak birşey yok canım dikkat et yinede
(7,707 puan) tarafından
Aynen. benim haberim olmadan kaşla göz arası oluyor canım. Anlayamıyorum bu zamana kadar da anlayamadım
(218 puan) tarafından
Yapıyorlar canım bir şekilde verirler yani iyi birşeymis gibi
0 oy
(1,824 puan) tarafından
1 yaşa kadar tuttum kavga da ettim ama kendi yürüyüp istemeye başlayınca ki büyükler sağolsun gizli gizli bile verdiler bıraktım artık bisküvi de yiyor çikolata da sadece her yediğinden sonra diş fırçalıyorum bir de işte 1 tane yedi yeter falan diyorum saldım yani 
(218 puan) tarafından
Yine iyi sabretmissin çevrene karşı canım iki yaşına kadar şekerli şeyler yasak diyorlar ama bunları bebeklere nasıl onaylanmış yazıyor birde üzerinde herkeste çok biliyor sagolsunlar
(1,824 puan) tarafından
Sorma cidden en çok annem ve kaynanam yapardı şekerli su verelim dediler 3 aylıkken facia günlerdi. Her marka değil ama bazı markaların şekersiz var onları al istersen işte keçiboynuzu özüyle yapılanlar hurmayla olanlar falan
(218 puan) tarafından
Bizimkilerde öyle demişti şekerli su diye normal suyu geçtiler şekerli suya takmışlardi aynen canım yada kendim yapacağım
0 oy
tarafından
Ben vermem diyordum hep. Eşim almış gelmiş yine vermedim :) :) tatlı yaptım onlarla. Acayip şekerli ben bile sade yerken bayıyor resmen. 
(218 puan) tarafından
Aynen canım magnolia güzel olur tatlı olarak bende bir iki tane yiyince susuyorum resmen çok şekerli
tarafından
Evet canım çok güzel magnolia bir de bisküvili pastayı onunla dene bak o da çok güzel oluyor

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 466 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 235 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,395 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,093 göst.
13 Şubat 2021 Aile kategorisinde Prensannesiii (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 436 göst.
17 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sude ayse elam (895 puan) tarafından soruldu

379,725 soru

11,367,039 cevap

34,849 kullanıcı

...