0 oy
414 göst.
Aile kategorisinde (123 puan) tarafından
Merhaba kızlar 

Bugün gorumcemle oturuyorduk.Annesinin huylarından açıldı konu.Bana diyo ki işte iyi davran.Bende dedim ki ben ona kötü davranmıyorum zaten.Neymis başka insanlara sıcak davrandigim gibi insan için de ona öyle sıcak davranmıyormuşum.Ben evlendim evleneli huzurlu olamadım.Onun yüzünden çok boşanma raddelerine gelip eşimle kavga ettik.Aileme soylemediği kalmadı.Ben sevdiğim insanlara çok sıcak davranırım ama ona içimden öyle davranmak gelmiyor.Ama kötü de davranmıyorum.Karsima geçip saygısız da dedi iki yüzlü de dedi terbiyesiz de dedi ağzımı açıp tek bir söz söylemedim.Evine gittiğimde bulaşık yıkarım kahvesini çayını eline veririm surat dahi asmam tek sıcak davranamıyorum diye sizce kötü mü davranıyorum.

11 Cevaplar

0 oy
(12,777 puan) tarafından
Herkese hak ettiği gibi davranıyorum diyeydin 
(123 puan) tarafından
Ben gorumcemle laf dalaşına giremem kendisi her konuda hep haklıdır
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
İçinden gelmiyor kuzum naapcn başka boswer
(123 puan) tarafından
Bana yaptıklarından sonra yüzüne baktığıma şükretmesi lazım kuzum
0 oy
tarafından

Keske burda yazdiklarini gorumcenede diyeydin . Hiç bı sorun kalmazdı 

(123 puan) tarafından
Ben böyle şeyleri söylemem çünkü ne söylersem söyleyeyim başka yerlere çekip kendilerini haklı gösterirler
0 oy
(615 puan) tarafından
Bende öyleyim. İlk yılımızda bana alışmaları kabullenmeleri zor oldu. Kaynanam değil de kayınpederimden çektim bende. Ne laflar ne laflar.. İnsan unutmuyor tabi. Hiç saygısızlık etmem dediğin gibi çay bulaşık kahve şeyler okey. Hal hatır sorarım tebessüm ederim ama o kadar daha fazlası olmaz. Başta niye böylesin falan diye görümcemler de bana çok sordu. Herkes sizin gibi çok sıcak öpüşmeyi koklaşmayı sevmez abla dedim. Bi de ben şu yaşıma kadar kendi ailemden işitmediğim lafları sizin ailenizde işittim. Siz beni böyle kabullenin bende bu lafları yok sayayım. Karşılıklı anlaşalım dedim. Çok şükür hiç bi daha bu tarz konular açılmadı. 
(123 puan) tarafından
Bende bir iki kere söyledim hep yanlış anlaşılıp başka yönlere çekildi baktım eşimle huzursuzluk oluyor bir daha hiç ağzımı açmadım
(615 puan) tarafından
Niye böylesin diyerek hep konuyu onlar açtı. Eşim de huzursuzluk yaşadı ama hep ailesinin bu konuları gündeme getirmesi yüzünden oldu. Onlar bişey demediği sürece bi şey demedim. Huzursuzluğu büyütmemek adına kısa öz cevaplar verip konuları kapattım. Artık onlar da açmıyor. 2 yıl falan oluyor bu tarz konuları konuşmadığımız. Kabullendiler.
(123 puan) tarafından
Benimkiler kabullenemiyo her sene kişin ortası ve yazın ortası huzurumuz bozulur bu hiç şaşmadı evlendik evleneli
0 oy
tarafından
mesafe herkeste iyidir 
(123 puan) tarafından
Aynn öyle
0 oy
tarafından
Resmen beni anlatmışsın. Bende öyleyim. Herkse sıcak davranırım ama kaynanaya sıcak davranasım bir türlü içimden gelmiyor. Çünkü geçmişte çok sıcak davrandım karşılığında beni ezmeye çalıştı ama gözümü açtım artık. Gerektiği gibi sadece saygı gösteriyorum. O da sadece eşimi doğurduğu için başka bir sebebi yok benim için. 
(123 puan) tarafından
Benim için de öyle eşimin annesi bizim sıcaklığımıza aynı karşılığı verselerdi böyle olmazdı zaten
tarafından
Kesinlikleee canım benim kesinlikle. Yeri geldi kendi annem gibi gördüm onu ama değmezmiş. Saygıda kusur etmiyorum tabi haklı olduğu sürece onun haricinde sevgi yok malesef içimde. Yapacak bir şey yok kendi istedi.
(123 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Görümcen çok mu sıcak davranıyormuş kaynanasına

Karşıdan sıcaklık görürsen öyle sıcak davranırsın
(123 puan) tarafından
Yok oda sevmez kaynanasını ve evet nasıl karşılık alırsam öyle geri veriyorum
(7,935 puan) tarafından
Ben de aynı valla
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Bi insandan bi kere soguduysan biraz zor isiniyorsun o da haketmistir cnm bosver sen huzurunu bozma 
(1,667 puan) tarafından
Onlar unutmus belliki
(123 puan) tarafından
Onlara göre hep ben suçluyum alıştım zaten
(1,667 puan) tarafından
Su hayatta insanin huzurundan baska hic bisi degerli degil kendini mutlu etmek istiyorsan seni mutsuz eden insanlari hayatindan cikar mesafe koy ya da hayat kis cnm ya kaliteli yasamak gerek
(123 puan) tarafından
Mesafe var zaten elimde olsa hayatımdan da çıkarırım ama elimde deil eşimin annesi deyip susuyorum
(1,667 puan) tarafından
Emin ol cogu gelinin sorunuda bu kaynanalar ne isterler anlamadim
0 oy
(55 puan) tarafından

Seni çok iyi anlıyorum canım aynı şeyleri bende yaşıyorum çünkü. Sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın. Bana asla laf demezler ama önüme karşı çok çok iyiler ama ben Bi türlü ısınamıyorum samimi gelmiyorlar. O yüzden resmiyet var aramızda böyle kabul edecekler mecburen ;)

(123 puan) tarafından
Bana da samimi gelmiyorlar mesafe iyidir
0 oy
(1,337 puan) tarafından

Benim kaynanam olcak o kadin cehennemi yasatırim bence melek gibisin :)

(123 puan) tarafından
Herkes öyle söylüyor zaten bunca şey yasatmasina rağmen yüzüne bakıp gülmen bile güzel kalbinden diye
0 oy
(514 puan) tarafından
Vallahi sizde benim gibisiniz 6.ayim yeni bitti evleneli ilk başlarda çok tartıştık bidaha isinamadim sana saygıda kusur etmem bana samimi gelmiyor
(123 puan) tarafından
Ben yeni evliliğimi yaşayamadım kavgadan gürültüden banada samimi gelmiyorlar ve çok yakaladım yüzüme gülüp arkamdan konustuklarino

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 427 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 899 göst.
7 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 465 göst.
0 oy
12 cevap 750 göst.

379,812 soru