0 oy
631 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Organ bağışı talebinde bulundum e nabizdan nasıl oluyor bu işler bilmiyorum ama ne gerekiyorsa yapicaz artık . Ben öldükten sonra organların başka bir vücutta hayat bulsun toprakda çürüyeceğine birine umut olsun 

17 Cevaplar

0 oy
(4,152 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bn hayattayken kardrsime bagisladim böbregimi dört yil once..
tarafından
Harika bı insansın gerçekten gözlerim doldu . Allah sana ve kardeşine uzun ömürler versin inşallah
(4,152 puan) tarafından
Amiiin insaallaah kuzum. Ama kardesim.diyalize gidiyo atti böbrek  lutfen dua ett kadavradan tekrar çıksın  cok uzuluyorum.coook  :-(
tarafından
Etmezmiyim Allah yar ve yardımcınız olsun . İşte bu yüzden organ bağışı yaptım :(
(4,152 puan) tarafından
Amiiin kuzum insaallaahh.. allah senden de razi olsun cok guzl yapmissin bndr esime vasiyet etmiştim.hastanede eger bana bisey okursa bağışla dedim ama senn yaptığını da yapabilirim aslinda
tarafından
Yapabilirsin tabi ki
-Reklam-
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Esim tum organlarini bagisladi
(1,699 puan) tarafından
Hepsini bagislamis duyunca üzüldüm: (
tarafından
Ama Allah göstermesin öldükten sonra toprak olacağına bir insana can olur öyle düşün .
(1,699 puan) tarafından
Esimin bedenini baskasinda nasil goreyim :( mahvolurum
tarafından
Allah göstermesin bunları dusunmeyelim :))
(1,699 puan) tarafından
Aynen:D
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Ne düzel düşünöüşsün bende istiyorum valla 
tarafından
E nabizdan yapabilirsin
(12,494 puan) tarafından
Yapcam inşallah
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Toprakta çürümicek canım aynı bedenimiz ile rabbimizin huzuruna çıkıcazz bildiğim kadarıyla organ bağışı doğru değil 
tarafından
Ruzun keşke seni artilayabilsem :))
(1,929 puan) tarafından
Ruzun tamam ben saçma konuştum sen doğruları konuş
tarafından
Konuştum zaten :)
(1,929 puan) tarafından
Girme cahille münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana yada yazık olur adabına;)
tarafından
Aynen seninle münakaşaya girmiyorum söyleyeceğimi söyledim byyy
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Ne güzel düşünmüşsün bende şimdi eşime dedim ben senden önce gidersem bil diye 
tarafından
İnsan bı tuhaf oluyor Allah gecinden versin tabi ama bence olması gereken bir şeydi
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Tebrik ederim. Ben de çok istiyorum. Hatta enabizda görmüştüm neden üzerine düşmedim bilmiyorum. Mutlaka bakacağım buna
tarafından
Bende ordan bağış yaptim ama sonrasinda birşey falan imzalamak gerekiyormu bilmiyorum
(1,013 puan) tarafından
Yaaaaappptimmmm. Dönüş sağlanacaktır yazdı. Sayenizde aklıma gelmis oldu çok teşekkür ederim.
tarafından
Güzel kalbinden öperim canım :) Allah sana sağlıklı huzurlu boool ömürler nasip etsin
(1,013 puan) tarafından
Aminnn hepimizeee :)
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Doğru mu bilmiyorum ama dinen günah deniyor bağışlamak sana ait organ ile günah işleyenler olursa diye sanırım
(847 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Bugrakagan. Rabbim hepimize iyilik versin inşallah.
(6,825 puan) tarafından
Gülcan kimse bağış yapma durumuna bişey demedi yada net bir yorum yapılmamış bilsem dini yönünü böyle böyle budur derdim. Ama bilmiyorum doğru olan nedir ama şu bir gerçek öldükten sonra el ayak dahil tüm uzuvlarımz bize şahitlik edecek bundan dolayı verdiğin organ onda kalmaya devam ediyor ve senin organının hala dünya hayatı devam ediyor. Din derin ve ince çizgide bir kavram ..net olarak nedir ne değildir bilmiyorum ama tüm organlarımz bize şahitlik edecek bunu dinen net biliyorum bu yüzden sadece belirttim.sana bağıs yap yada yapma demedim demem de.organ bağışı durumuna ihtiyaciniz olmaz gibi çıkış yapman hoş değil benm hayatımı bilmeden normal yaptığım bir yoruma sana hiç bir yargı da bile bulunmadigim hatta net bir şey söylemediğim bir yoruma bile böyle cikisman çok yanlış çünkü ben hastalığı çok iyi biliyorum.bnm annem yıllardır kan kanseri..emin ol senden daha iyi biliyormdur bir organ nakli kıymetini..
Mes mom açıklama için teşekkürler geri kalan söylemem gerekeni ztn söylemiş Allah razı olsun..
tarafından
Canım çok uzun yazmışsın okuyamadım kusura bakma . Haklısın doğrudur
(6,825 puan) tarafından
Keşke okusaydin... Tenezzül edip yazdığıma üzüldüm iyi geceler
tarafından
Mesajlarına bak
0 oy
tarafından
Ne güzel yapmışsın bunu yapmayı bende istiyorum Bi arkadaşın kızı senelerce böbrek nakli bekledi en sonunda buldular nasıl mutlu oldular o sevinçleri çok güzeldi 
tarafından
Ayyy ne guzell :)) uzun zamandır aklımdaydı benimde
0 oy
(833 puan) tarafından
Bi günahı vrmi acaba
tarafından
Araştırmadım ama o konunun çok derin olduğunu düşünüyorum Allah bilir ama bir insana hayat vermek günah olmaz herslde
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben de sürekli çevreme söylüyorum. Sen bağış yapsan da birşey olduğu zaman yakınlarına soruluyor o yüzden bunu herkese söylemelisin tek kişi olmaz derse bağış gerçekleşmiyor bilgin olsun. 
tarafından
Eşimle birlikte başvuru yaptık dönüş yapılacaktır yazdı bilemiyorum sonrasında ne olur . Söylerim tabi ki çok saol canım
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Ya e nabızdan bende bağısladim ama orda görünmüyor. Hastaneye falan gidersem orda form dolduracam. 
tarafından
Bende şuan sadece ordan bağışladım eşim hastanede çalışıyor gider imzaların gerekirse :)
(13,887 puan) tarafından
Senin e nabizda kaydoluyor mu bağış bilgileri. Benimkinde kaydolmadı defalarca denedim.
tarafından
Valla şuan baktım sectigim organlar işaretli sanırım iletişime geçicek organ bağış merkezi
0 oy
(615 puan) tarafından
Eşimle tanışmadan önce babası böbrek nakli bekliyormuş. O kadar zor zamanlardı ki diyor eşim. Hiç bir şey yapamıyorsun sadece bekliyorsun. Diyalize giriyor tonla ilaç kullanıyor falan. Bunu yakından yaşadıkları için reşit olduğum gibi organlarımı bağışladım dedi. Ablası ve kardeşi de bağışlamış. Bi insanı kurtarmak tüm insanlığı kurtarmak gibi derler. Sanılanın aksine organ bağışı dinen de kötü değil. Ama çoğu insan öyle sanıyor malesef. Çok çok iyi bi karar almışsın. 
tarafından
Ayy Allah yardımcısı olsun inşallah . Bende öyle düşündüm eğer konuşursak çok derin ben din ve siyasette çok derinlere inmem gunahsada eğer Allah affetsin .
(615 puan) tarafından
Nakil olmuş. Ben tanıdığımda gayet sağlıklıydı kayınpederim. Benim tarafım komple imamlardan oluştuğu için onlardan biliyorum bende sevabını günahını :)
tarafından
Anladım canım . Çok sevindim eşinin babası için :)
0 oy
tarafından
Bizde bağışladık lakin sen vefat edince anne baba eş çocuk bunlardan biri istemiyoruz derse organların bağışlanmaz. Yanı asıl beyan sen vefat ettikten sonra ailenin verdiği beyan
tarafından
Ben sadece vücut bütünlüğünü bozmadan iç organlarimi bağışladım . Tebrik ederim canım senide
tarafından
Saol canım. Şimdide ılık bağışlaya bilirsin ılık kanseri bekleyen bir süre bebek çocuk var. Ben onuda bağışladım ama henüz uyuşma sağlanamadı her doğum günümde kızılay benim için bir fidan dikiyor bu bile bu dünyada yapabileceğimiz güzel şeylerden biri  :)
tarafından
Ilık bağışı nasıl oluyor yani böyle ameliyatla alınan birşey mi acaba
tarafından
Yoo hayır 3 gün kolundan igne vuruyorlar sonra alıyorlarmış yâda belden igne ile girip alıyorlarmış çok sancılı olmuyormuş o bebekler çocuklar çok daha fazla acı çekiyor ben raziyim bir insanın hayatını kurtarmak için yarim saat ağrı çekmeye
tarafından
Hmm onuda yapmak.isterim tabi ki araştıracağım :) çok saol
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Hayırlısı olsun güzel bişey tabi ölüm seklide organ bağışına uygun olmalı 
tarafından
Allah bilir canım umarım huzur içinde ölürüm de organlarım başka bedende hayat bulur
(7,654 puan) tarafından
Insallah hayırlısı olsun hepimiz organ nakline ihtiyaç duyabiliriz insallah hepimiz ayni hassasiyette olabiliriz
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(307 puan) tarafından

Çok güzel bir şey yapmışsın. Ben 7 sene önce hastaneye gidip bağışlamıştım. Bir kart vermişlerdi bana. Allah sağlıklı uzun ömürler versin ama öldüğünde ailen veya eşin istemezse organlarını almıyorlar. Aileme ve eşime hayır derseniz hakkımı helal etmem demiştim :) başa gelmeden organ bağışının önemi anlaşılır umarım. Allah kimseye yaşatmasın. Dinimizde de bununla ilgili günah olduğuna dair kesin bir hüküm yok diye biliyorum. 

tarafından
Tebrik ederim seni düşünceli güzel kalpli insan :) benim.henuz çocuğum yok ailemede tembih ederim o zamana kadar alzaymır falan olmazsam hatırlatırım hepsine kimse karşı çıkmaz sanıyorum
(307 puan) tarafından
Güzel kalbinden öperim ❤️ ilik bağışında da bulunmak istiyorum inşallah onu da yapabilirim uygun bir zamanda.
tarafından
Umarım yapabilirsiniz sevgiler :))
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Cok guzel bir davranıs canm ama dini boyutunu arastrdin mi..bn de tam bilmiyorum yanls yönlendirmek istemem ama onu da bi arastr istersen..
tarafından
Araştırmadım canım . Eğer günahsada Allah affetsin bir insana hayat versin istedim
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Cnm cok guzel bise yapmissin teprik ediyorum bende cok istiyorum esim izin vermiyor kaynanam bi yakini hastanede calisiyormus o demis bi hastalik yada kaza gecirdin beyin olumun gerceklestimi bagisci oldugunu bildikleri icin seni diri diri kesiyorlarmis o an canin cok yaniyormus ama beyin ölümun  gerceklestigi icin kimseye canin yandigini hissettiremiyormussun gozlerinden sadece yas geliyormus kaynanamin tanidigi oyle demis bende cok korktum oyle duyunca ya beni korkuttular vazgeciyim diyee 
tarafından
Yok canim olabilir eski insanlar bilemiyor korkutuyor çünkü ciddi bir durum yanlış anlamadık . Ben zaten biliyorum beyin ölümü gerçekleşince bir his oluşmadığını ama atiye çok güzel açıklamış ondan teşekkür ettim . Daha detaylı öğrendik ikimiz
(289 puan) tarafından
Yok canım iyi ki yazdın öğrenmiş oldun işte :) ben hemsireyim ve organ bağışı bekleyen insanlarla o kadar çok konuştum  ki. O yüzden insanlar bilinclensin istiyorum. 1 kişinin bile fikri değişip organ bagislasa en az 7 kişinin hayatı kurtulur.
(1,358 puan) tarafından
Cok dogru söyluyorsun cnm saol ogrenmis oldum ve yarin hemen konuscm kaynanamla hemsire arkasim var o anlatti oyle bise yokmus diycm e nabizdan bende basvuru yapicm cok istiyorum çunku
(289 puan) tarafından
Yaa ne kadar sevindim bilemezsin :) iyi geceler canım memnun oldum bu arada :)
tarafından
Güzel kalbinden öperim canım tebrik ederim seni :) umarım başarabilirsin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 186 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 105 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde Ulutas11 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 406 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,032 puan) tarafından soruldu