0 oy
750 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından
Kızlar ne yapacağımı bilmiyorum temmuzda doğum yapacağım. Ama evde bir çocuğum daha var ve şuan bir buçuk yaşında onu nasıl bırakacağımı bilmiyorum. Doğumumda annem yanımda olsun istiyorum  ama oğlumu da başkasına emanet etmek istemiyorum. Kaynanam da var ama bir kere bir saat ben yattım o baktı kalktığımda çocuğuma kızıyordu yeter artık diye çok zoruma gitti. Oğlum da onları hiç sevmiyor sadece annemde duruyor. Bugüne kadar bi kere yemek yedirmişlikleri yok uyutmuşlukları yok. Eşim yanlarında olsa bırakacağım yine ama o da sürekli benim yanıma gelip gidecektir ben ne yapacağım hiç bilmiyorum. Her gün aklıma geliyor ağlama tutuyor beni kendimi suçlu hissediyorum.

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kardeşin falan yok mu
(19 puan) tarafından
Ya sen ne kadar iyisin. Ankaradayım sorun bakacak kimsenin olmaması değil. Sorun eşimin kıllığı kendi ailesi dururken başkasına bırkamama izin vermez sadece kendi aileme bırakmama bişey diyemez. Öyle olunca da mecbur annemin yanında kalır oğlum ve benim yanımda kaynanam biter.
tarafından
Kim olsa yapar estağfurullah çok uzakmisiz benimde oğlum var oynarlardi ;) Rabbim yardimcin olsun mecbur kayanna bırak eşin seni bırakıp dönsün eve çocuğun yanına
(19 puan) tarafından
Öyle olacak bu gidişle
(749 puan) tarafından
Sezeryan degilde normal dogum yaparsan kendini odare edebilirsin esinde yardimci olur .yol sezeryansa yannda mutlaka kalicak biri olmali
(19 puan) tarafından
Şimdilik normal gözüküyor. İlk doğumum da normaldi
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Annen yaninda kalir cocuga esin bakar bu kadar kafana takma
(19 puan) tarafından
İnan çok üzülüyorum. Daha bugüne kadar 2 saatten  fazla oğlumdan ayrı kaldığım süre olmadı. Çok zoruma gidiyor.
(7,654 puan) tarafından
Sakın yanlış anlama beni neden kendini hazir hissetmeden hamile kaldin ki ?
Bende cok yas farki olmayınca sevgisi ilgisi bölünüyor diye minik cocuklara cok üzülüyorum
Bakalim ben nasil olcam gerci;)
(19 puan) tarafından
Spiralle hamile kaldım canım bazen rabbim kulunun istemesiyle değil kendi istemesiyle veriyor.
0 oy
(400 puan) tarafından
Canım varsa kardeşin veya görümcen filan ona bıraksan
(19 puan) tarafından
İki abim var ikisininde küçük çocukları var. Görümceme bırak bebe emanet etmeyi süs balığı emanet etmem. O derece vahim.
(400 puan) tarafından
O zaman abinlerden birine bırak yengenle bakarlar. Muhakkak bakan çıkacaktır şimdiden bunun stresine girme. Hem temmuzda bakalım neler olacak belki hastaneye gelmesine izin verirler
(19 puan) tarafından
İnşallah canım şu virüs olmasa hiç dert etmeyeceğim. Kuzumu da alıp götüreceğim yanımda ama virüs herşeye mani oluyor.
(400 puan) tarafından
Bence o zamana yasaklar yine esneklik gösterecek yaz geldi diye sezonlar açılacak çoğu şey yine serbest olacak. O yüzden endişelenme canım
(19 puan) tarafından
İnşallah canım ya
0 oy
(544 puan) tarafından
Canım benim ablamda oğlunu birakip doğuma giti ama ben vardım teyzesi olarak ben kardeşim baktık seninde yokmu öyle kardeşlerin 
(19 puan) tarafından
Hepsinin küçük çocukları var ve oğlum babasının tarafıyla hiç anlaşamıyor. Çocuğumun önünden oyuncakları alıp saklıyorlar ben düşünmekten delireceğim.
(544 puan) tarafından
O zaman eşin evde kalsın canım annen ilgilensin senle hastanede
0 oy
(24 puan) tarafından
Canim ben dogum yaotigm gun neredeyse aksama kadar oglum yanmdayi 2 yasndaydi o zaman aksam da esmle kaldi annem benimle kaldi hastanede ona ihtyacimz olacak bi durum yoktu herseyini ayarlasin gitsin sabah bidaha sizi almaya gelir oglunla beraber yani mecbur kalirsanda bi iki saat yine kalicak babaannesi soncta bazen aksilikleri tutsada napicak cocuga kendini uzme hic allahin sana verdigi en guzel nimet icin sucluluk hissetmek olurmu oyle dusnme he bide hic biri olmuyosa esin hastanede kalsn annen  ogluna baksin oda bi secenek
(19 puan) tarafından
Canım pandemi olmasa bende yanımda götürmek isterim ama böyle hayatını tehlikeye atmış olacağım. Yada babası arabada falan oyalayacak ben doğum yapana kadar annem bekleyecek. Sonra annem oğlumu alır gider eşim kalır.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Abinin eslerinden biri yannda kalsa.araniz iyiyse.bebeginede annen bakar.
(19 puan) tarafından
İyi aramız ama onlarında bebekleri var.
0 oy
(847 puan) tarafından
Canım insalah benimde böyle olacak. Yani bebegim 1 yaş 4 aylik olacak dogum yaptigimda. Ben hastahaneye getirecem yanımda uyusun bise olmaz bence. 
(19 puan) tarafından
Bende götürecem galiba bu gidişle
0 oy
tarafından
Bende oğluma böyle düşkünüm ve kaynanamlarda bişey olunca kızar bende o yüzden bırakıp bir yere gitmiyorum açıkçası bir tek kendi ailem maşallah incitmeden bakıyolar.

Hamile değilim ama olursa ileride oğlumu kimseye emanet edemem heralde birntek eşim ömür onada gelme yanında kal derim
(19 puan) tarafından
O kadar takıntılı bi eşim var ki evde dursa çatlar galiba
tarafından
Benim eşimde öyledir de çocuk zaten eve gelicek evdeki mağdur olucak birniz de diğerinin başında olucaksnz zaten benim asla içim rahst etmez
0 oy
tarafından
yaninda esin kalsin cocuga annen baksin hic kimsen yoksa refakatci alma nsilsa hemsireler var bir geceden bisi olmaz sezeryan olmayacaksan kendin halledebilirsin bence
(19 puan) tarafından
İlk doğumum normal tecrübem var. Ama bu seferde yanımda kaynanam bitecek ve bilirsiniz ki doğumdan sonra insan daha hassas oluyor üstümü falan onun yanında giyinmek istemem. Herşeyden çıkacaklar.
tarafından
hii anladim o zaman cocukla gidin esin cocukla eve donsun sabah cocukla gelsin hem cocugu birakmamis olur ama cocuga senin bagirma seslerin kotu hallerin gosterilmesin mumkunse
(19 puan) tarafından
Olan yavruma olacak her türlü :(
tarafından
malesef yapacak birsey yok kimse ayri kalmak istemez keske alsalar da bende gotursem
0 oy
(439 puan) tarafından
Bende senin gibiyim kuzum allahtan annemiz basimizda zaten 1 gun kalıyorsun yada kalmıyorsun normal dogumsa bakarlar kuzum allah baska dert vermesin babasida bakar babamda bakar o gün bi gelsin kolu komsu bile bakar sen simdi takma kafana ve bebegini strese sokma evdeki yavrunuda 
(19 puan) tarafından
Düşünmekten yemeden içmeden kesildim desem yeridir.
(439 puan) tarafından
Sakin sen bir canlı taşıyorsun istermisin sağlıksız olsun asla yiyeceksin guclu duracaksın hem karnındaki hemde kucağındaki için  sen annesin anneler ağlamaz ve herseyin üstesinden gelir sakin yemegini ye ve bebegine evdeki yavruya hep guzel seyler soyle  unutma SAGLIKLI ANNE SAGLIKLI EV DEMEK
(19 puan) tarafından
Çok zor durumdayım. Ailem olmasa hiç kimsesiz gibiyim. Onlarda bölünemiyorlar. Annem de benden çaresiz.
(439 puan) tarafından
Ayni ben de sen gibiyim 10 haftalik bebegimin kalbi durdu  6 da hastanege yattim  6 30 da bizi aradi gelin alın diye sen düşün annem olsa oyalar bakar di kaynanam bakamadi bile alti pis geldi kizim yanıma ac perisan giydirmiş birde allahim kaynanalar akil bize sabir versin
(19 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Çocuğa anneniz size de kaynananız baksın veya yengeniz teyzeniz varsa o gibi yakınlarınız. 
(19 puan) tarafından
Aslında normal doğum yaparsam kimseye ihtiyacın yok çocuğa annem bakar ama benim yanımı boş koymazlar doğrusu bende eşimin tarafının yanında rahat hissedemiyorum kendimi
(1,077 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum ama 24 saat olmadan çıktım hastahaneden. 5. Saatimde ayağa kalktım. İşin aslı çabalayınca hemen kalkıyorsun, evine geçebiliyorsun. Inşallah Allah dayanma gücü versin size de
(19 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Üzülme kıyamam. Şöyle yapsanız akşama kadar eşinle senin yanında dursa annen de eşin de ilgilenir akşam da eşin bı gece kendi idare edemez mi ertesi gün de gelir sizi alırlar zaten.
(19 puan) tarafından
Eşim bakar onda sıkıntı yok. Ama o da hastaneye gelir giderse çocuğum ortada kalır.
0 oy
tarafından
Bende oğlumu anneme koyacağım inşallah 

Kayınvalidem ve eşimle gideceğim 

Herkes annesiyle gitmek ister ama gözğm arkada kalmasın diye anneme bırakıcam.mecbur 
(19 puan) tarafından
Galiba bende öyle yapacağım. Senin kayınvaliden iyi galiba biz çok sıkıntı yaşadık ondan bir bardak su bile istemem o yüzden yanımda kalsın istemiyorum.
tarafından
Yani kayınvalidem çok sıkı fıkı biri değildir mesafelidir. Bende alıştım bu huyuna. Anne kız gibi olmasakta iyi anlaşırız. Çocuğum dursunda ben razıyım.
(19 puan) tarafından
Benimki durmaz onun yanında
tarafından
Benimki dururda küçük amcaları var onlarla vir iki gün boyunca anlaşamazlar kavga ederler.bidr bezini falan annem çekinmez değiştirmeye
(19 puan) tarafından
Neden anne gibisi yok yaa
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Kendini de bebeği de şimdiden üzüp strese sokma daha temmuza kaç ay var due bakalim gün doğmadan neler doğar günah karnındaki sabiye
(19 puan) tarafından
Deniyorum ama aklımdan çıkmıyor ki :(
0 oy
(13,806 puan) tarafından
Çocuğa annen baksin eşin hastanede senin yanında kalsın. Bence en iyisi öyle olur. 
(19 puan) tarafından
Öyle yapacağım galiba
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Eşin kalsın hastanede yanında cocugada annen baksın benimde 16aylik oğlum var sekiz aylık hamielyim benn öyle yapicam 
(19 puan) tarafından
Evet en mantıklısı bu galiba
0 oy
(617 puan) tarafından
Kiz sen doğuracağına bide kendine bak elbette bakarlar ona❤❤❤babası bakar hiç olmadı 
(19 puan) tarafından
İnşallah annelik çok zor.
(617 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim merak etme rabbim bir yola koyar elbet
(19 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Canım bende daha yeni doğum yaptım ilk bebeğim insn bende şimdiden onu düşünüyorum ikinci bebeğimi doğurursam oğluma kim bakar annem hastanede yanımda olsun istiyorum ama oğlumuda annem den başkasına emanet etmek istemiyorum daha şimdiden düşünüyorum yani 
(19 puan) tarafından
Çok zor başına gelen bilir. Çaresizim bildiğin.
(3,282 puan) tarafından
Doğru diyosun canım ben bile düşünüyorum işte şimdiden anlıyorum seni
(19 puan) tarafından
Mecbur anneme bırakacağım başkasına emanet edemem. Eşim de yanımda kalır başkasını istemem. Hele onun tarafından kimseyi istemem.
(3,282 puan) tarafından
Aynen canım normal doğum yapacaksan çok kalmazsın zaten
0 oy
(3,861 puan) tarafından
Canim bidakma yavrunu kimselere. Onu da götür  doguma..ozelde doğum  yapacaksan tabi. Benim de kizim vardi her ana sahit olsun fotilarda olsun diye onu da götürdük biraz zorlandık  ama bir aksilik olmazsa zaten 1 gece. Babasi orda onunla. İlgilenir  annen de seninls ve bebekle ilgilenir. Böylelikle  kardeşinin  yaninda olur senin de gözünün  önünde  olmus olur. NacizNe fikrim. Dogum hanede kizimla babasi beklemisti hala hatırlıyor  mesela. 2 yas 7 aylikti kizim... ve her fotomuzda videomuzda var. ;D
(19 puan) tarafından
Devlette yapacağım canım bir de pandemi döneminden dolayı sağlık açısından sıkıntı olursa diye korkuyorum.
(3,861 puan) tarafından
Devlette zaten almiyorlar canım.  Diger türlü ozelde her türlü  tedbir alıniyor zaten bir şey olmazdı Allahin izniyle... o zaman el mahkum 1 günlük kayinvalidene birakacaksın.
Ben de cocuklarımdan hic ayrilmadim sirf bu yuzden kpss calisip atanmak bile  istemiyorum  öğretmenliğimi yapmıyorum . Insan  ayrilmamaya alışınca  doguma giderken bile olsa birilerine birakmayi suc işliyormus gibi hissediyor büyük çocuğuna ihanet ediyormuş gibi geliyor.  Ama onun icin en iyisi devlette dogum yapacagin icin kayinvalidenle kalmak olacak ya da baba da giremeyecegi icin babasiyla kalmak olacak.
(19 puan) tarafından
Evet canım inşallah bi şekilde halledeceğim
0 oy
(749 puan) tarafından
Cnm bn dogumda kiz kardesim geldi bnm evde kizimla kaldi 2 gece yegenimde vardi kizim sorunsuz kaldi.ikigece snra eve donduk hersey guzeldi annem kayinvalidem donusumlu yanimda kaldilar hastanede.yokmu kiz kardesin 
(19 puan) tarafından
Yok bence en büyük eksiklik bi kadının bacısı olmalı.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 242 göst.
0 oy
10 cevap 258 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde Cigdem6565 (912 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 212 göst.
6 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Tazeanne30 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,928 göst.
25 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Uzgunum (1 puan) tarafından soruldu