0 oy
378 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,077 puan) tarafından
Hayırlı sabahlar

Kızlar oldum olası hazır kavanoz mamalara karşıyım... ❌

Bugün muz ceviz badem kuru üzüm (o an evde ne varsa oğlumun (13 aylık) yiyebileceği) karıştırdım yedirdim..

Bir yere gideceğim zamanda yanımda elma ceviz vs karıştırıp kavanoza koyup yanımda götürürüm. 

Hazır kavanoz kaşık mamalara karşıyım içeriklerinden dolayı.. 

Çocuklarımız bizim servetimiz.. Kendimde hazır gıdalardan uzak dururken ona yedirmeye vicdanım el vermiyor. ❤️

❌ Bu post hepimize fikir olsun.. ❌

Sizlerinde yaptığı doğal atıştırmalıklar varsa yazabilir misiniz (Bebeğin ayına göre tabii ki) Biz annelere tecrübe olsun 

15 Cevaplar

0 oy
(9,900 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Havuç rendele sotele az su ile içine minik tereyağı at irmik koy biraz irmik ile iyice pişsin ev yapımı bebe bisküvisi kırıkla içine 2 3 tane biraz da öyle pişsin kaşıkla ez ki hamur gibi olsun badem ve ceviz tozu ekle toplar yap bebe cezeryesi

Muz irmik hindistan cevizi tozu ceviz keçi boynuzu özü ile mama yapılabilir

Elma rendele su ile pişir az irmik ekle şişince kapar tarçın ve ceviz ekle

1 yumurta 2 kaşık keçi boynuzu özü 1 yemek kaşığı ceviz 2 kaşık yoğurt 2 kaşık zeytinyağı iyice çırp aldığı kadar tam buğday unu ekle az karbonat ekle 180 derece fırında küçük kek kalıbı ya da güveçte pişir (fırının altına bi kapta su koyarsan yumuşacık olur)
(1,077 puan) tarafından
Fıkır olsun dıye sabıtledım tesekkurler
(9,900 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim canım. Bir ara paylaşım yapıyordum ben burada tarif ama baktım benim tariflere o öyle olmaz yorumu çok fazla gelmeye başladı bıraktım :)
(1,077 puan) tarafından
Çok guzel tarifler ya. Denenmeli ayına alerjı durumuna göre
-Reklam-
+1 oy
(4,040 puan) tarafından
Tebrik ediyorum evde birşey yoksa bile un kavurup vermek daha iyi inanın ki

Ben de yazayım armut ve kayısı hasla irmik ve pekmez irmikler sisince ocağı kapat. Çok kolay yapılıyor çok da seviyor cocuklar
(1,077 puan) tarafından
Hımm. Armut var evde irmikte var hemen yapayım bunu da çoook tesekkurler
(4,040 puan) tarafından
Herşey enesler için :D
+1 oy
tarafından

Canım bende elma armut o an evde hangi meyve varsa sonra kuru üzüm kuru kayısı kuru incir hepsini bir tencerede haşlar blendırdan geçirir en son irmik atardım kavanozlara sıcak sıcak dökerdim bir kaç gün gidiyor zaten kavanozlar kapalı olduğu içinde tazeliğini koruyor tavsiye ederim çok çok doyurucu ve sağlıklı oluyor yine içine ceviz fındık bademde atardım baya enerji veriyor yerinde durmuyorlar sonra :D

(1,077 puan) tarafından
, super ya listeme ekledim cnm
(1,077 puan) tarafından
İrmiği de beraber haşlıyor muydun canım
tarafından
Yok irmiği meyveler haşlanıp blendırdan geçirince koyuyorum ama sürekli karıştır fokur fokur patlar hep elimi kolumu yakıyordum :)
(1,077 puan) tarafından
Buzdolabında mı dısarda mı muhafaza edıyorsun canım ay cok sagol valla suan yaptım koydum sıcak sıcak kavanozlara
tarafından
Ohhh misss afiyet şifa olsun canım uzun süre dayanır.. sıcakken kapak tuttuysa kolay kolay bozulmuyor ama sen nolur nolmaz dolapta beklet :)
+1 oy
(426 puan) tarafından
Bende irmik ve sütü pişirip içine pekmez katıyorum çok seviyor oğlum yada yulaf lapası yapıyorum bazen kuru meyvelerle bazen taze meyvelerle bende hiç kavanoz maması yedirmedim oğluma 14 aylık 
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ben de çok hevesle aldım bi tane onu da yemedi küçüktü evde yapıyorum almıyorum 
(1,077 puan) tarafından
Oh iyiki yemedi :)
(13,203 puan) tarafından
Meraktan aldım alırken daha eşime bi daha almam merak ediyorum dedim sizin gibi düşünüyorum ben de
(1,077 puan) tarafından
Kesınlıkle ıyı etmıssınız
0 oy
(682 puan) tarafından

Evef ya herkes bildiği tarifleri yazsa her anne yararlansa :)

(1,077 puan) tarafından
Kesınlıkle yazıldıkça defterim var kaydediyorum oraya :)
0 oy
tarafından
Hepsini rendeden geçirdiğin zman zaten kavanoz mama oluyor :) 
(13,203 puan) tarafından
Sera meyvesi Türk meyvesi değil bizim bebeklerimize uygun değil verme dedi sonra isterse yer dedi.
(1,077 puan) tarafından
Muz cılek karpuz portakal mandalına elma armut ayva verıyorum cnm
(13,203 puan) tarafından
Tamam canım onları da mevsimine göre baya var heralde seninki çilek bir yaşından önce uygun değil dedi bize
tarafından
Evet bende duydum kivi yaşindan önce verilince aşiri derecede pişik ve yüzde kabarcıklar çıkarta biliyormuş
(1,077 puan) tarafından
Genel olarak verdıklerım demek ıstedım cnm bazısı tadımlık. Zararı olmadıysa verdım yaşını beklemedım
0 oy
(3,881 puan) tarafından
7 aylık oğlum verebilir miyim  bu şekilde acaba
(1,077 puan) tarafından
Buraya her yazılan tarif için internette yazar canım. Ceviz badem diye bak Internetten.. Ama ara öğün olarak çok pratik.  Ev yapımı yogurda muz yada elma rendeleyıp verebilirsin ama.. Ceviz 8 den sonra dıye bılıyorum
(3,881 puan) tarafından
Süt ve sut urunlerine yumurtaya alerjimiz var canım bizim
(1,077 puan) tarafından
Hım. Gecer insallah ona gore tarıflere bakıp yaparsın annesi
0 oy
(4,889 puan) tarafından
20 aylık ikizlerim var anne sütü almadılar mamayla büyüdüler.  kasık maması kavanoz maması danone vs yedirmedim bende onaylamıyorum midem almıyor açıkçası.  

Ev yapımı DANONE : 

3 yemek kaşığı ev yoğurdu, 1 yemek kaşığı labne, yarım armut (istediğiniz meyve de olur ) 

Armudu can rendeden geçirin diğer malzemeleri de karıştırın. Mis gibi danoneniz hazır ☺️
(1,077 puan) tarafından
Ay bunu da çok sevdim,
(4,889 puan) tarafından
Yap yedir kuzum afiyet olsun;)
(1,077 puan) tarafından
Tesekkurler
0 oy
(25,225 puan) tarafından

Ben günde bir kere hero baby toz kaşık maması veriyom ama kaçayım şurdan da tarif yazayım :D 

-Yarım Avokado çeyrek muz ezilir 1 çay kaşığı pekmez 1 dövülmüş ceviz koyulur afiyet olsun :D

-1 elma ve 1 yumuşamış kivi cam rendede rendelenir 1 dövülmüş ceviz koyulur afiyet olsun :D

-Yarım çay bardağı kadar portakal suyu sıkılır yarım elma rendelenir 1 dövülmüş ceviz koyulur afiyet olsun :D

-2 dilim balkabağı çok az suda haşlanır yada buharda, çatalla ezilir 1 çay kaşığı pekmez ve dövülmüş ceviz koyulur afiyet olsun :D

Hangi birini sayayım cevizsiz asla :))))) 

(1,077 puan) tarafından
Aynen öyle  tesekkurler  
(15,546 puan) tarafından
Selo dün özelden mesaj attım cevap verdim sonra sesin soluğun çıkmadı bir daha
0 oy
tarafından

1. Armut Elmayı  suda pişiriyorum  suyunu çekine içine 1 muz ekleyip blender den geçiriyorum  kavanoza koyup sıkıca kapağını kapatıyorum uzun süre saklanabilir böyle
(1,077 puan) tarafından
Tesekkurler  dolaba koymaya gerek yok sanırım
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Aynen bende hazir mamaları vermiyorum evde yapıp yediriyorum  en azından insanin ici rahat ediyor 
(1,077 puan) tarafından
Kesınlıkle canım
0 oy
tarafından
Fikiir  iyi de benimki hiçbişey yemiyor  7.5 aylık insan bazen yerinde hazır şeyler yesin dio ama yemio keşke iştahlı olsada ona melee neler hazirlarim
(1,077 puan) tarafından
İşimiz zor ama buna mecburuz alıştırmamak lazım hazırlara
(544 puan) tarafından
Benim kızım da öyle :(((
0 oy
(81 puan) tarafından
Bende elmayla muzu 1 bardak suda haşlayıp içine 1 yemek kaşığı irmik atıp onu blender dan geçirip yediriyordum bazen içine yaban mersini de atıyordum buz dolabında 3 gün saklanabiliyor 
(1,077 puan) tarafından
Tesekkurler canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 235 göst.
0 oy
8 cevap 197 göst.
18 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
12 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
27 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ebru0 (8 puan) tarafından soruldu

374,651 soru

11,206,051 cevap

34,507 kullanıcı

...