0 oy
131 göst.
Aile kategorisinde (1,755 puan) tarafından
5 yaş olacak oğlum haziran ayında. Aşırı utangaç bir çocuğa alışana kadar abartısız saatler geçmesi gerekiyor sonra tam alışıyor geç oluyor ağlıyor oyunum yarıda kaldı diye. Parka falan gidince alışamıyor hep oynayan çocukları uzaktan seyrediyor. Dedeler neneler çok düşkün okadar seviyorlar ama gel dediklerinde asla gitmiyor kulaklarına içi gidiyor belli ama hep uzak duruyor herkesten. Çok çabalıyorum alışsın diye ama başaramıyorum arkadaşlık kursun biseyler paylaşsın istiyorum hep tek kalıyor. Kreşe yolladim aynı şekilde sorun yaşadığı için bırakmak zorunda kaldık. Varmi Bi öneriniz çözümünüz. 

Yaşıtlarına göre aşırı zeki dil gelişimi gelişmiş oturup saatlerce mantıklı sohbet edebiliyor yeni ortam insan görünce böyle acılamıyor 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim oğlumda bize efelenir, dışarda baya pisirik kalırdı. Toplum içine çıkarmaya başladım. Park vs. Yavaş yavaş açılmaya başladı. Bu seferde aşırı açık bir çocuk oldu. 4 yaşında şuan kreşe gönderiyorum + çok etkileri oldu diyebilirim. Konuşkan girişken bir çocuk oldu. Senin ki baya büyük evde durmaması lazim, başka kreşler ara bence.
(1,755 puan) tarafından
Tamam canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kreşe devam etsin zamanla asar
(1,755 puan) tarafından
Öğretmeni sinirimi bozdu ya her çocuk bir sanki çocuğun bu halini evde şiddet mi var çocukla ilgilenmiyormusunz hiç mi oyun oynamıyorsunuz suçu bende aradı ama tek çocuk isim gücüm yok tüm baktimii onun gelişimine adamışım  görseniz evi zamanımı hep ona gore dizayn ettim böyle bi itham beni rencide etti ve öyle öğretmenle devam etsin istemedim yeni yerde bulamadim daha
tarafından
Öğretmen çok önemli benim oğlum kreşte çok gelişti ama şuan maddiyat dolayısıyla yollayamiyorum
(1,755 puan) tarafından
Evet ya pandemiyle birlikte iyice sarsıldı maddiyat durumlarımzda bu donem geçti artık bidahaki açılışına kısmet
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Benimkide malesef tam tersi bu durum beni cok korkutuyor ve cok cok akilli cok zeki ama herkese guveniyor sanki 10 yildir tanıyor gibi 22 aylik
(1,755 puan) tarafından
O aylarda bizimkide öyleydi keşke öyle kalsaydı büyüdükçe anlıyor utanıyor yaklaşmıyor insanlara

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 262 göst.
8 Aralık 2022 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ümranşen (1,615 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 328 göst.
27 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde demirgizem2307 (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 838 göst.

374,578 soru

11,203,454 cevap

34,504 kullanıcı

...