0 oy
305 göst.
Diğer kategorisinde (3,101 puan) tarafından

Kizlar merhaba.bugün kizima tuvalet egitimine basladim.gunduzde simdilik sıkıntı yok.ama gece ne yapmam lazim.2 saate bir kaldirayim mi.yoksa sadece kontrol altinda mi tutayım.tecrubelerinize ihtiyacim var.agustosta 3 yasina giriyor buarada.onu da belirteyim .simdiden tesekkurler.<3

8 Cevaplar

0 oy
(2,449 puan) tarafından
Gece yatmadan önce götür bide gece bir kere götür yeterli
(3,101 puan) tarafından
Teşekkur ederim.deneyecegim.insallah yeterli olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
ben ilk once gunduzu bitirdim sonra geceye basladim gunduzu ogrendiginden 1 hafta emin olduktan sonra geceye gectim 2 saatte bir kaldirdim canim kaldirmazsan yapar ki kaldirinca bile kaciriyor ilk zamanlar
(3,101 puan) tarafından
Ya bende öyle yapayim dedim arastirdim ikisini ayni anda yapin sonra guzduz alisir gece altina islatir falan yaziyordu.bir kac gun deneyecegim baktim olmuyor bende geceyi ertelerim.tesekkurler cevabin icin
tarafından
rica ederim evt psikologlar da birden oneriyor ama ben sutude oyle kestim tuvaletide sen cocugunu bilirsin nasil.uyarsa ona gore hareket edersin ztn kolay gelsin cnm
(3,101 puan) tarafından
Aynen deneme yanilma yapacagim sanirim.saol canm :)
0 oy
tarafından
Uyumadan önce götür tamam dr. Ve  onun  haberi olmadan altına yatak bezi koy yani çarşaf in  altına. Ben öyle yapıyorm bi gün olsun altına yapmadı oğlum 
(3,101 puan) tarafından
Alez koydum cNim zaten.yatagi islatsin skinti degil.usutmesinde.insallah dedigin gibi olur.aksam sıvıyı azalttim bakalim.tesekkur ederim
tarafından
Rica ederim canım. Sabah kalkınca lavaboya git onu da  götür oda  yapsn benim oğlum uyaninca lavaboya koşuyor
(3,101 puan) tarafından
Tamamdır canm tesekkur ederim
tarafından
Ne demek canim :)
0 oy
(24 puan) tarafından
Cocuk buyuturken bana gore en zor sey tuvalet egitimi  ben gece gunduz bir kestm daha iyi anlar dediler islatsin ki rahatsiz olup yapmasn diye cok sukur geceleri 2 kere kaldrdim bi sure sonra arrk alisinca normale donuyo kendisi kalkiyo falan
(3,101 puan) tarafından
Evet ya gunduz ilk gune gore iyiydik hic kacirmadik.ama gece korkutuyor.mesela ne kadar sure sonra gece kendi kalkip soyledi canim
(24 puan) tarafından
Canim ben 1 ay kendim kaldrdm geceleri sonrasnda sordum sadece surekli kontrol ettim ama kaldrmadim kendisi kalkmaya basladi ama her cocuk birbirinden farklidr tabi
(3,101 puan) tarafından
Evet canm oyle bakacagim bende kizima gore bir program hazirlarim artik.tsekkurler :)
0 oy
(129 puan) tarafından
Canim ikisini ayni anda kes gece kesinlikle bez baglama uyumadan once gotur tuvalete birde 4 gibi fln hatta gece iki defa da goturebilirsin iki uc gun goturdukten sonra alisir bu sefer sen kaldirma cisi geldigini anlasin ve kendi kalksin alisir zaten cnm biraz zor ama yaoacak birsey yok kolay gelsin :)
(3,101 puan) tarafından
Tesekkur ederim gunduzu tamamlayip geceye oyle gececgim.yani  cisi tuttuguna emin olayim oyle.daha bugn ilk gunumz.3. Gun geceyi baglamamayi dusunuyorum.bakalim hayirlisi artk
0 oy
(2,011 puan) tarafından
benim oğlum üç buçuk yaşında 7 8 aydır her saat başı kaldirdim tuvalete götürdüm hala götürüyorum sonra iki saatte düştüm iki saatte br kaldırıyorum ama hala beni uyandırıp cisim var demiyor bazen çok yorgun düşüp uyuya kalıyorum bu iki kere yatağa isedi
(3,101 puan) tarafından
Ya iste acaba hic   kaldirmasam altini islatsa ve rahatsiz olup kendi kalksa diyorum.tam karar vermeden gece isin 2 3 gun erteleyecegim sanirim.
(2,011 puan) tarafından
Benim oğlum bir iki kere öyle yapmış farketmedim bir iki saat olmuş ertesi gün bir hastalandı çok kötü ateşlendı öyle sakın yapma uykuya dalarsın farketmezsin çok üşütür
(3,101 puan) tarafından
Öyle yaparsam saat kuracagim canm surekli kontrol etmek icn.aman onlar hasta olmasnda
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım yatmadan bir saat önce sıvı tuketimini azalt altını gece bağlama. Erken yatiyorsa saatini kur en azından gecede iki kere kalkarsn altına kacirirsa usutmesin diye
(3,101 puan) tarafından
Ya havalar guzel gdince ben bi cesaret kalkistim bakalim.insalah uzn surmz hasta olmadan atlatiriz
(5,721 puan) tarafından
Hamd olsun duru atlattim benn baya zorlandım hepsi geçiyor ♥️♥️♥️ sizde hayırlısıyla yoluna koyarsınız inşallah. Ben Aynur bu arada : )
(3,101 puan) tarafından
İnsallah canm tesekkur ederim cok memnun oldum♥️♥️♥️
(5,721 puan) tarafından
Bende çok memnun oldum rica ederim bişey olursa bildiğim şeyse seve seve soylerm
(3,101 puan) tarafından
♥️♥️♥️
0 oy
(48,642 puan) tarafından
bende bekliym surda
(3,101 puan) tarafından
Benim kizim basta klozeti istemedi  icine dusecek gibi oluyorlar ya.bende aparat aldim.onu sevdi rahatnoturunca sknti da yapmiyor.5 kere  cisim geldi dyip giyorsa onun 2 sinde yapiyor :)
(48,642 puan) tarafından
ben 23 aylikken denedim aparat kaydi korktu lazimlik aldim oda kaydi otururken korktu sonra bıraktım küçük daha diye zorlamadim
(3,101 puan) tarafından
Ya o isaret verir.benim kizm resmen bezi cikzrmaya calsti.cok rahatsiz oldu.kendi istedi gibi bise.anne tolete yapacm dyip durunca bende oyle gorunce yap bezine diyemedim
(48,642 puan) tarafından
gecen ilk kez arkadasima gittim kizi kizimdsn bir yas büyük o tuvalete yapınca bir hafta kadsr elif sare tuvalete yapiyo bende yapcam deyip kovasina oturmuş sozde tuvaletini yapiyodu unuttu ☺️ pandemi yüzünden gidip gelmiyoruz yoksa gorup kolay öğrenecek
(3,101 puan) tarafından
Aynen öyle byuk abla abisi olanlar herseyi daha sorunsuz kolay ve cabuk ogreniyolar .hallederiz insallah canim ya.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 96 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde SevdeF (612 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 152 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde Birprensesannesinbv (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 71 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.