0 oy
1,051 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (15 puan) tarafından
Kizlar kiyma yada etli yemeklerinizi hangi yagla yapiyorsunuz..siviyag ile yapinca agir bi koku oluyor esim bu konuda cok huysuz..etli yemeklere tereyag ile yapiyorum yine ama kiymalilar beni cok zorluyor.cok degistirdim en iyi siviyagi da aldim gene de kokuyor ve artik etli kiymali yemek yapamaz oldum kokcak korkusuyla..en basiti kiymali borek bile yapamiyorum tavsiye istiyorum..

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kokudan rahatsız oluyorsa eğer eti direk yanmaz yapışmaz tavalar vardı ya adını unuttum iyi ki bir şey söyleyeceğim ya :Dd sjsjsjsjsj al işte yine sinirlendim :Dd neyse işte o zıkkım tavanın adı neyse artık Allah'ın cezası ona al kuzum kendi suyunu salsın karıştır sık sık suyunu çektiği zaman yarım yemek kaşığı kadar tereyağı ilave et. Ben genelde pişen et ve türevlerinin kokusundan çok rahatsız olurum o yüzden baharatlarim eti tuzu en son atarım ama sertlestirmesin diye. Bir de tereyağını et çekince yarım çay bardağı ılık su dök onu da çeksin lokum gibi olur et ♥️ 
tarafından
Sinirlenince böyle oluyorum ben de ne yapayım sjsjsjsjsj deliriyorum direk :Dd
(321 puan) tarafından
Bende Kübrayım bu arada adaşım, memnun oldum en çok sinirlenince delirmene ama :))
tarafından
Hahahahh :Dd bende memnun oldum çokça ♥️♥️
(321 puan) tarafından
Öpüldün canım hayırlı günler
tarafından
Hayırlı günler ♥️♥️♥️
-Reklam-
+1 oy
(1,296 puan) tarafından
Herşeye zeytin yağı kullanıyoruz hiç başka yağ almayız 
(1,296 puan) tarafından
Hahah yok canım Egeli değilim malesef :) bizim de zeytin tarlamiz var ordan geliyor aslında hep o yüzden :)
tarafından
Biz de Egeli değiliz zeytin tarlamiz da yok maalesef ama biz de hep zeytinyaği kullanıyoruz:) ekonomik olarak zorluyor ama en azından içim rahat
(7,768 puan) tarafından
Kızartmayıda mı zeytin yağı  ile yapıyorsunuz
(1,296 puan) tarafından
Evet başka yağ almam eve
tarafından
Ben kizartma yapmıyorum, neyi kizartacaksam mesela patates az yağ baharat falan döküp fırına veriyorum
+1 oy
tarafından

Ete zeytinyağı yakışıyor. Zeytinyağı kekik. Ooh mis :P

+1 oy
tarafından
Hepsine zeytinyağı kullanıyorum 
tarafından
Hatay ☺️
tarafından
Zeytinyağı aşkın nerden geliyor o zaman balım:)
tarafından
Kız bizim orda hep zeytinyağı ile yaparlar zeytinlik var zaten bizim
tarafından
Ana kız hiç bilmiyodum . Hatayli bi arkadaşım vardı zeytinyağı bilmeyiz biz diyordu ne bilem bende öyle sanıyordum:D
tarafından
İlçeye göre değişir o canim bizde hep zeytinyağı kullanilir sadece pasta için sıvıyağ alıyorum birde kayınvalidem tereyağ yolluyor ama onu yemeye alışamadım ya
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Yemege gore degisir ama ete tereyag yakisiyor bence 
(15 puan) tarafından
Evet ama kiymaya agir gelio bence mesela dolma biber yada musakka cok severim ama kokucak diyeyapamiyorum
0 oy
tarafından
Bazen kuyruk yagi bazen tereyag bazen sivi yag. Kuyruk yagi favorimizdir
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Ben hep sıvı yağ ile yaparım hiçte kokmaz kullandığın et dana mi koyun mu
(15 puan) tarafından
Dana canim koyun almayiz..acaba cok mu koyuyorum ama denemedigim yol kalmadi hep kokuyo
0 oy
tarafından
Kıyam genelde yağlı aldığım için yağ katmam
0 oy
(5,220 puan) tarafından
kıymalıları tereyağı etli yemekleri ayçiçek ve tereyağıyla yapıyorum 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Her yemekte zeytün yağı kullanırım. Başka yağ kullanmam. Sadece kızartma için ayçiçek yağı alırım
(15 puan) tarafından
Peki hangi marka zeytinyag kullaniyorsunuz..Isiya cok dayanikli olmadigi icin yanar yada agir kokar mk die cekiniyorim esim bu konuda cok titiz
(3,136 puan) tarafından
Bizim burda en doğalından alıyoruz. Markası yok akrabamızın zeytin tarlası var onlar toplayıp yapıyor bizde onlardan alıyoruz temiz güvenilir
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Bütün yemekleri zeytin yağı ile yaparım. Sadece makarna ve pilav da tereyağı kullanırım 
0 oy
tarafından
Değişiyor ama genellikle zeytinyağ 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Hep sıvıyağ ile yaparım ama kuzu etini kuyruk yağ ile yapiyorum
(15 puan) tarafından
Acaba siviyag isitiyor musunuz tavada yoksa hemen sogani falan ekliyor misuniz
(44,603 puan) tarafından
Önce siviyagini kizdiriyorum canim soğan eklerim soğan koymazsam direk eti koyuyorum
(15 puan) tarafından
Denicem peki yemeklerde az yagli kiyma kullaniyorsunuz dimj
(44,603 puan) tarafından
Ben yemekleri kıymalı yapmam yiyemiyorum sevmiyorum☺️sana dediklerim kavurmada felan yani
0 oy
tarafından
Karışık koyarım tereyag ve sivi yag
0 oy
tarafından
Biz egeliyiz canım bizde herşey zeytinyağı ile yapılır kek kurabiye hariç.  

Sıvıyağ  yada tereyağ ile yapılmış yemeği ayırt ederiz hemen yiyemeyiz damak işte:)
(15 puan) tarafından
Bizde karadenizliyiz tereyag disinda hep koku aliriz ama zeytinyagina alismak cok isterdim
0 oy
tarafından
Eti muhurlemeden pisirirsen olur koku aslında. Yada Marine etmiyormusun
(15 puan) tarafından
Eti muhurlerim hep suyunu cekene kadar eklemem bisi ama kiymali yemeklerde sikinti yasiyorum
0 oy
(1 puan) tarafından
Canim cotanak findik yağı bizde deneye deneye bunu bulduk herkes bilmiyo bu koku olayini.
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Pilav hariç her şeyi zeytinyağı ile yaparım kızartma yi bile
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Kızartma hariç her yemege zeytinyağında başka yag kullanmıyorum :) 
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Her yemeğe zeytinyağı kullanıyorum. 

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 722 göst.
0 oy
12 cevap 553 göst.
0 oy
8 cevap 294 göst.
19 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,142 soru