0 oy
387 göst.
Diğer kategorisinde (1,778 puan) tarafından
Kizlar bebeğim nerdeyse 7 aylık olacak bı kaç gün sonra meyve suyu olarak ne veriyorsunuz acaba daha doğrusu nasıl yapıp veriyorsunuz tisikkirler ☺️☺️

16 Cevaplar

0 oy
(940 puan) tarafından
Burda kalayım 
(1,778 puan) tarafından
Kal canım bakalım neler veriyorlar ☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ablam 5 aylık oğluna çikolatalı süt veriyor daha küçük olmasına rğmen :D bence sende yavaş yavaş alıştr kendn evde portakal suyu fln sıkıp verebilirsn

(1,046 puan) tarafından
Kakaolu sut kizm 5 yaşında içince ona bile dokunuyo vermiyoz 5 aylik bebege verilirmi
(1,426 puan) tarafından
Bu gözlerim neler okuyacak ya 5 aylık çocuğa çikolatalı süt mu
tarafından
Kız benmi veriyom sanki bizde söylüyoz işte napalım hep kocası alıştıyor ver ver diyor napalım
(1,426 puan) tarafından
Yanlız verdin demedim ben gözlerim neler okuyacak dedim
tarafından
Kız ben sana demedm ki senin yorumunun üsttekini cvpladm
0 oy
(335 puan) tarafından
Benim oğlum 21 aylık hazır dimes veriyorum o zamanlar portakal sıkıp veriyordum
(1,778 puan) tarafından
Portakalda asit var diyolar canım ama bilemedim
(335 puan) tarafından
Tadımlık başlayabilirsin canım birşey olmaz bence
(1,778 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim az bişey tattiririm ☺️
0 oy
tarafından
Katı meyve sıkacağın varsa elma suyu ver armut suyu ver 
(1,778 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim onlardan veririm ☺️
(5,721 puan) tarafından
Bende elma suyu armut suyu diycektim kati.meyve sıkacağından canım ayrı bişey yazmak istemedim arkadaş güzel yazmış diye
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Canim benimki 9. Ayina girecek portakal suyu veriyorum ben ama daha kucuklerde belki alerji yapabilir 
(1,778 puan) tarafından
Alerji bide asit varmış oyuzden midesini rahatsız eder diye tereddüt ettim sağol canım
0 oy
(44,718 puan) tarafından

Ayy ben oğluma sevdiremedim yaa sadece herşeyin yanında su seviyo:ermm:

(1,778 puan) tarafından
Bende herşeyin yanında su veriyorum bilmediğim için eğer veriliyorsa denemekte fayda var dediydim ☺️☺️
0 oy
(617 puan) tarafından
Dolabimda ne varsa erik veya kayısı yada evde ne varsa elma armut yani ne varsa farketmez tabi portakal ve  çilek hariç 

Elmayı armutu suda pisir süzgeçten geçir içine biraz pekmez kat al sana meyve suyu canım 
(1,778 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim denerim ☺️
(617 puan) tarafından
Önemli değil canım afiyet olsun şimdiden :))
(1,778 puan) tarafından
Sağol canım ☺️
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Verebilir sin cnm 
(1,778 puan) tarafından
Ne verebilirim ama ☺️☺️
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Elma  verdim  ben  elmayı  rendeledim  suyunu  çıkardım  sonra  kaynatılmıs  suyla karıştırıp icirdim  
(1,778 puan) tarafından
Öyle denerim canım teşekkür ederim ❤️☺️
0 oy
tarafından
Ben visne falan kaynatip veriyorum portakal sıkıyorumm ama seninki daha 7 aylik gaz yapabilir 
(1,778 puan) tarafından
Evet canım artık yazın taze taze kiraz vişne kaynatirim ☺️❤️
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Portakal suyu ve mandalina suyu verme sakın. 1 yaş öncesi doktorlar önermiyor. Meyve suyu olarak şu şekilde verebilirsin. Elma ve armutu cam rende ile rendele. Sonda da güzelce süzgeç ile bir kaseye süz suyunu, posasını sık iyice at. Kaseden de biberona dök suyu ve içir cnm. Temiz bir tülbent ile de süzme işini yapabilirsin 
(1,778 puan) tarafından
Tamam canım tavsiyen için teşekkür ederim bende daha faydalı yararlı şeyler vermek istiyorum çünkü portakal da asit falan diye duydum ☺️❤️
0 oy
tarafından
Portakal mandalina elma suyu sıkıp veriyorum hazır vermem ama kuzum 
(1,778 puan) tarafından
Bende hazır vermemek için sordum canım teşekkür ederim ☺️❤️❤️
0 oy
(2,264 puan) tarafından
2 veya 3 tane kuru kayısıyı haşlıyorum suyunu meyve suyu olarak veriyorum kalanını püre halinde yoğurtla karıştırarak yada sade olarak yediriyorum 

Mandalina sıkıyorum az bişey suyla sulandırıp veriyorum 

Havucu rendeleyip meyve emziğine koyup veriyorum (elma, armut, nar yine aynı şekilde) 
(1,778 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim ☺️ denerim bunlarida
(2,264 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
0 oy
(3,213 puan) tarafından
7 aylık olduğu için portakal mandalina pişik ve alerji yapabilir. Elma ve armutu cam rendeden geçirip verebilirsin. Suyu yerine posasıyla vermen daha sağlıklı ve besleyici olacaktır.
(3,213 puan) tarafından
Kefiri ben hazır alıyorum ıhlamuru da bir tutam cezvede 5 dakika kaynatıyorum canım.
(1,778 puan) tarafından
Sade kefir dimi canım bide çok soru sordum hakkını helal et ❤️
(3,213 puan) tarafından
Aşkolsum sor tabi faydam oldursa ne mutlu bana. Evet evet kesinlikle sade diğerlerinde şeker ve katkı maddeleri var. Bu arada ayran da verebilirsin öğlen ve akşam
(1,778 puan) tarafından
Çok sağol canım yaa Allah razı olsun ☺️❤️
(3,213 puan) tarafından
Sağlıkla büyüsün :)
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Ben doğal veriyorum hiç market meyve suyu vermedim 18 aylik olacak
(1,778 puan) tarafından
Bende doğal vermek istiyorum canım işte üstte 5 aylık bebeğe çikolatali süt veriyolarmis şok oldum
0 oy
(679 puan) tarafından
Ben hic hazir vermedim hep kendim yapiyorum visne yada kayisi elimde ne varsa guzelce  kaynatiyorum azcikta seker atiyorum suzgecten geciriyorum mandalinanin suyunu sikiyorum biberona koyuyorum veriyorum
(1,778 puan) tarafından
Sağol canım ama meyvelerin kendi şekeri yeterli olur diye düşünüyorum ☺️❤️
(679 puan) tarafından
Sadece visneye katiyorum zaten sekeri visne icin yazmistim yoksa cok eksi oluyor icemiyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 113 göst.
0 oy
11 cevap 334 göst.
0 oy
5 cevap 294 göst.
0 oy
0 cevap 101 göst.

380,517 soru

11,392,901 cevap

34,903 kullanıcı