0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
Kizlar bebegim 4 aylık sadece anne sütü verdim şimdiye kadar. Doktor demişti 4 aydan sonra tadimliga başla diye. Çay kaşığı ile başla dedi. Sizce ne verebilirim bebeğime. Ben erken olduğunu düşünüyorum ama doktorun drdiginden de çıkmak istemiyorum. Öneride bulunursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

11 Cevaplar

+1 oy
(10,007 puan) tarafından
Doktoru dinleme bence :) ne guzel emiyormus neden 6ay emmesinki. 5.5 gibi baslarsin daha çok kucuk
(337 puan) tarafından
Öylemi canım tamam ogle yapım o zaman emiyor emmesinde sıkıntı yok
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani canım hazmedebiliröi bilmiyorum

Muz şeftali elma armut püre şeklinde olsun ama daha çok küçük ya
tarafından
Valla çok küçük ya ağzına değdirsen sadece mesela
(334 puan) tarafından
Muz kabız yapar ne bu acele gii verme daha var hem tadımlık meyveden değil sebze ile başlanır canım
(337 puan) tarafından
Vermicem canım ya vazgeçtim doktoru dinlemem bu sefer emiyor çocuk çünkü
tarafından
Mantıklı olan o çünkü daha küçük 6.ayda bile zor hazmediyolar
(337 puan) tarafından
Tamam canım benim
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Cam rende de elma rendeleyip verebilirsin bende 4 aydan sonra başladım ne yediysem hepsinden tadımlık verdim bamyayı dahi bayıla bayıla yiyor 
(337 puan) tarafından
Ciddnmi ya kıyamam canım benim. Zararı olur mu peki emmeyi birakirmi
(12,854 puan) tarafından
Emmeyi neden bıraksın canım oğlum 28 ay emdi hamile kalmasam devam ederdim emzirmeye:) sonuçta doyumluk vermiceksin çay kaşığının ucu ile tattırıcaksın
(337 puan) tarafından
Anladım canım zararı olmaz demi sindirebiliyomu
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Şuan erken bence bırak emsin hem tadımlar sebzeden başlar meyveden değil hiç acele etme derim
(337 puan) tarafından
Tamam kuzum tsk ederim
0 oy
(312 puan) tarafından
Mama alıyorsa çay kaşığı ile verebilirsiniz ama hiç mama almayan bebeklerde 6 aylıkken başlanıyor tadimlara ben de bekliyorum 6 aylık olmasını ilk kızım 4 aylık başladı mama emdiği için bu kızım da sadece anne sütü ondan dolayı doktor bagirsak florasını bozabilir dedi bana 
(337 puan) tarafından
Ayy öylemi tamam canım çok tsk ederim
(312 puan) tarafından
Mama içiyorsa bir çay kaşığı verebilirsin yoğurt vs meyve için çok çok erken mama içerken yoğurt kabak haşlaması havuc haşlaması felan tuzsuz baharatsiz sadece zeytin yağı ile karistip o şekilde sizi de emiyorsa çok erken 2 ayı var
(337 puan) tarafından
Yok sadece emiyor canim
(312 puan) tarafından
6 ayı bekle ve 3 gün sadece yoğurt sonrasında sebze başlaması tek tek ver ki 3 gün kuralı ile alerjisi olup olmadığını değişikliğini gözlemlersin 6 ayı beklemekte fayda var
(337 puan) tarafından
Tamam canım çok mantıklı soyeldigin
0 oy
(612 puan) tarafından
Doktorun dediğinden çıkmak istemiyorum cumlene istinaden yazıyorum. Özellikle beslenme konusunda her doktor farklı şey söylüyor. Bence kendi hayatları, yaşam tarzları ya da ne bileyim yetiştirilme şartları vs biseylee etkiliyor. Kimisi diyor ki meyveyle başla,kimisi sebze kimisi de ne yiyorsan ver yesin. Ben doktorumla ek gıda konusunu hiç konusmadim, kendim arastirdim ne içime siniyorsa o sekilde yaptım. Senin yerinde olsam asla dördüncü ayda başlamam, hele ki anne sütü alıyormuş. Ve kesinlikle meyveyle değil sebzeyle başlarım. Sen bilirsin tabi ki ama bence doktorum böyle dedi diye yapma, araştır içine sinerse yine yaparsın ama araştır 
(337 puan) tarafından
Tamam kuzum vermeyim o zaman tsk ederim
0 oy
tarafından
Erken bence canım ne güzel emiyomuş maşallah 5 buçuk aylıkken başladım ben sende öyle yap bence birde meyveyle değil sevzeyle başlamalısın 
(337 puan) tarafından
Bende baslamayim o zaman canım tsk ederim
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm bebeğin emiyor ve kğ durumu iyiyse verme asla o nasıl bir doktor ki 4 aylık bebeğe ek gıda başlatıyor aklım almıyor senin bebeğine hangi püreyi vereyim diye düşüncelere gireceğine doktorunu değiştir derim hem ilk önce hiçbir doktor meyveden başlatmıyor benim araştırmalarıma göre tabi ilk önce sebze en son meyve 180 gün doldurmadan başlama canm 
(612 puan) tarafından
Aile doktoru derken sağlık ocağındaki aile hekimi mi ?
(337 puan) tarafından
Evet canim
(612 puan) tarafından
Onu zaten ciddiye alıp onun lafıyla başlama canım. Ben çok mecbur kalmadıkça onların verdiği ilacı bile kullanmam.
(337 puan) tarafından
Vala bana doktorun biri soğukalgınlığı 1 yaşına kadar önermem dedi başka doktorda aferin yazdı kullandım iyileşti korkarak kullandım her biri farklı şeyler söylüyor
(612 puan) tarafından
Aynen öyle. Hangi doktor söylerse söylesin yine araştırmak lazım
0 oy
tarafından
anne sutu alan cocuga 4 ayda basla nedir yaa bazi doktorlari anlamiyorum.. baslama bence ayrica direk meyveden baslanmaz seker vermis okursun
(337 puan) tarafından
Tamam canım vazgeçtin baslamayacam tsk ederim
0 oy
(415 puan) tarafından
Yanlış anlama ama ben çocuk gelişimi bitirdim bize öğretilen şey ilk 6 ay çocuğa su bile vermesek olur . Çünkü ilk 6 ay süt bebegin tüm ihtiyaçlarını karşılar . Şimdi burda birileri çıkıp demesin sudan zarar gelmez falan . Ben su zarar verir demiyorum . Sadece bebeğin ihtiyacı yok süt karşılıyor kaldı ki . Bu ilk aylarda bebeğe verilen vanilyalı mama + meyve vs olur anne sütünden daha tatlı bu şekilde bebek anne sütünü zamanla istemeye biliyor çünkü bazı bebeklere bu şekilde acı geliyor .  Siz bence iyice araştırın 
(337 puan) tarafından
Anladım kuzum bilgini paylastigin için çok tsk ederim vermeyecem vazgeçtim
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canim bence 1 ay sonra basla ve sakın meyve ile baslama. Once evde yogurt mayala yogurt ver sonra sebze sonra meyve
(337 puan) tarafından
Tamam canım çok tsk ederim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 82 göst.
20 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 292 göst.
0 oy
0 cevap 99 göst.
0 oy
16 cevap 386 göst.