0 oy
595 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İsmini AKÇA olarak düşündük sizce nasıl, yanına başka isim yakışır mı tek isim mi olsun iki isim mi

20 Cevaplar

+1 oy
(1,013 puan) tarafından
Bence çok güzel AKÇA. "Çocuk" dizisinde vardı o zaman da çok beğenmiştim. Bence tek kalmali
(13 puan) tarafından
Yaa :) babası çok istiyor bu ismi ben daha kararsızım buraya sorup fikir almak istedim
(1,013 puan) tarafından
Şimdiki isimlere benzememesi de ayrıca ilgimi çekti :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben iki isim severim AKÇA güzel isimmış 
(13 puan) tarafından
Teşekkürler canım isim önerini beklerim
tarafından
Kızımın adı MEHLİKA ELÇİN ❤️ birtane daha olursa MİHRA EFLİN koyacağım
(13 puan) tarafından
Mihra ismini bende çok seviyorum eşime önerdim ama beğenmedi :(
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Begenmedim 

AKÇA ne demek
(13 puan) tarafından
Anlamı bariz ortada ak gibi beyaz çok beyaz olan neden beğenmediniz peki
(7,654 puan) tarafından
Daha önce hiç duymadim zevk meselesi tabi
(13 puan) tarafından
Bizde hiç duyulmadık isim koymak istiyoruz böyle bişey düşündük sadece :)
(7,654 puan) tarafından
Duyulmadık olması için özel bir çaba harcamissiniz valla hic duymadim :)))))hayirlisi olsun
0 oy
(128 puan) tarafından
Diriliş, Kuruluş filmlerinden fırlamış gibi ;) anlamı ne öz Türkçe herhalde değil mi ? 
(13 puan) tarafından
Anlamı isminde :) ak renkte, beyaz, oldukça beyaz demek. Babası kökeni Türkçe olsun istedi
(128 puan) tarafından
Hee doğru çok da ayrıntıya girmeye gerek yokmuş :) hayırlısı olsun ;)  önemli olan sizin beğenmeniz zaten içinize sindiyse koyuverin gitsin ;)
0 oy
(48,632 puan) tarafından
ben begenemedim 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Sen beğendiysen sorun degil önemli olan içine sinmesi ☺☺
(13 puan) tarafından
Ben çok kararsızım babası beğendi önerdi bende buradan fikir almak istedim
(14,079 puan) tarafından
Ben düşündüm demissin kız:))
0 oy
tarafından
Bizim burda soyadı o ya. Bence daha güzel isimler bul ileride sevmeyebilir ismini
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Pek duyulmamış bi isim 
(13 puan) tarafından
Evet öyle
0 oy
(600 puan) tarafından
Canım mahşerde herkese ismiyle seslenilecek ve anlamı güzel olan dini hükmü olan isimler kendileriyle ovunecekler Amine koyabilirsin bence 
(13 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Canım pek hoşuma gitmedi ya 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Akça pakça diye bi tabir var cnm ya dalga gecerlerse bu sekilde ilerde..guzel isim ama bilemedim bu yüzden 
(13 puan) tarafından
Akça pakça diye dalga geçseler bile iyi bişey demiş olurlar :))) bakalım
(3,901 puan) tarafından
Kiz bunun iyi bisey olduğunu bilmez ki cnm ama sen bilirsim tabi ki..ögretmen oldugum icin bu isim takmalara cok aşinayim cocuklar bizden daha acimasiz olabiliyorlar bu konuda..ama karar sizin tabi ki..bnm oglum oldu ama kizim olsa bn tusem koycaktim anlami cennetten esen ılık rüzgar demek..degisik bi isim cok hosuma gidiyo..
(13 puan) tarafından
Bende öğretmenim :) ya zaten daha kesin değil biraz fikir alıyoruz. Benim de ismim Gözde bu ismimle bile inanın o kadar çok dalga geçildi ki :) o yüzden kızımı daha olgun yetiştirecem böyle dalgalar karşısında olgun olumlu durmayı
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Sız begendıysenız gerisinin önemi yok elbette ❣️

Lakın K harfinden sonra Ç harfi C olarak çıkıyor ağızdan sanki.. 
(13 puan) tarafından
Anlamında değişme olmuyor sonuçta :) Akca yada Akça.. Bakalım düşünme aşamasındayız
0 oy
tarafından
Canim ben pek begenemedim ama senin beyenmen onemli ben kizim olsa Gülhatun ismini düşünürdüm. Seninde aklinda fikir olsun. Akca ismini bizim koylerde afedersin ama kopeklere koyuyorlae
(2,493 puan) tarafından
Keşke bu kadar detaya girmeseydiniz.
(13 puan) tarafından
Köpeklere kedilere kuşlara herkes her ismi koyuyor. Komşumuzun köpeği Osman kedisi Aliye o zaman Osman ve Aliyelere de ayıp oluyor ;)
0 oy
tarafından
Evet çok güzel bir isim Asel desen herkes begenirdi ama lincleyecek yer aramışlar resmen :) kendi dilimizde olması daha hoş
(13 puan) tarafından
İleride bu devrin nesli liseye üniversiteye başladığı zaman her gencin ismi Asel, Eslem, Lina, Kuzey, Eliz bu tarz isimlerle dolup taşacak. Biz bunu istemedik farklı eski Türk ismi olsun dedik ama malesef ki dediğin gibi linç yiyoruz. Köpek ismi diyen oldu üstte ya
tarafından
Öyle canım maalesef. Kararını değiştirme bence gayette anlamlı. Biz de Baturalp düşünüyoruz nasip olursa.
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Pek begenemedim kuzum.
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ben beğendim ama ömür boyu ayça ile karışır buna hazırlıklı olun
(13 puan) tarafından
Benim ismim Gözde, 26 yaşımdayım hala Özge ve Gamze deniliyor :) o da insanların anlamamazlığı olsun
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Akça anlamı ne canım

(13 puan) tarafından
Oldukça beyaz, beyazca, temiz saf, iyi niyetli kişi demek canım
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Beğenemedim malesef
0 oy
tarafından
Cukurda akca diye bi kiz var. Belki dizideki karakterden kaynakli olabilir ama sevmedim pek
(13 puan) tarafından
Akşın dı o :) yinede sağol

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 683 göst.
23 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 2,302 göst.
0 oy
14 cevap 725 göst.
0 oy
18 cevap 260 göst.