0 oy
1,275 göst.
Diğer kategorisinde (1,250 puan) tarafından
Kizlar 2 kizim vardi hamd olsun 3.yu erkek istedik bir dua var esim abdest alip elini karnima koyup oglum olursa eli ayagi duzgun saglikli imanli Kuranli Allahim adini MUHAMMED ALI koyacagim dedi ve dua okuduk hamd olsun Allah nasip etti kizlarimda da oglumda da burda unlu bir seyh var dua almaya gitti ve isimlerini soyledi seyhin torunuyla konusabilmis oda demiski Muhammed agir gelir mehmet koyun oyle olunca bizde baska isim dusunduk doguma az kaldi napsak bilemiyoruz Muhammed ismini koymasak gunaha girer sozumuzden donmusmu oluruz cocuga agir gelir diye koymayalim diyoruz seyh torunu da oyle diyince kararsiz kaldik cok

40 Cevaplar

0 oy
(15,160 puan) tarafından
Ağır gelme mevzusu gerçek  onu biliyorum. Teyzemin ismi ağır gelmiş değiştirince resmen çocuk hayata dönmüş. ama Muhammed isminde 2 öğrencim vardı . 2. İsimleri de vardı. İkisi de gayet normal çocuklardı. Muhammed isminin ağır geldiğini duymadım hiç.
(1,250 puan) tarafından
Insallah agir gelmez bende karar verdim soz verdigim ismi koyucam
-Reklam-
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Ezanli ismini mesaj Muhammed koyabilirsiniz   lakap takıp  mesala  Mehmet Muhammed ama Mehmet dersiniz
(1,250 puan) tarafından
Muhammed ali koyup aliyi kullanicam Allaha soz verdim yorumlar da da adak gibi dendi sanirim oyle tevekkel Allah
(6,919 puan) tarafından
Takva verilirken  Muhammed Ali diye verilir Ali dersiniz
(1,250 puan) tarafından
Oyle yapicam canm zaten dua ederkende Muhammed ali koycaz diye etmistik
(6,919 puan) tarafından
Rabbim sağ salim kucana almayı nasip etsin inşallah
(1,250 puan) tarafından
Amin cümlemize inşallah yavrularımızı Sağ Salim kucağımıza alalım
0 oy
(530 puan) tarafından
Yeğenimin adı Muhammed Ali çok akıllı ve tatlı bir çocuk maşallahı var 
(1,250 puan) tarafından
Insallah benim oglumda oyle olur Allah hepsine hayirli saglikli uzun omur nasip etsin
0 oy
tarafından
Muhammed koy herkes koyuyor ne var bunda ağır değil ben de oğlum olursa adını Muhammed koymak istiyorum 
(1,250 puan) tarafından
Hayirlisi oyle yapicam canm
0 oy
tarafından
gunah olup olmayacagini keske koymayin diyen seyh e sordaydiniz. bence sozunuzde durmaniz lazim durmayacaksaniz da muhtemelen bir bedeli vardir sozden donmenin ne oldugunu bilmiyorum, koymayacaksan da gobek adini koyabilirsin.
(1,250 puan) tarafından
Seyh zaten agir gelir mehmet koyun ayni isim demis kalp gozleri acik insanlar malummu oldu da koymayin dedi iste orda kafamiz karismisti canm ama sanirim Muhammed ismini koyucam
tarafından
mehmet ismide guzel ama dedigim gibi o sozun bir bedeli varsie ne bilim bir para verme oruc tutms vs gibi adagi yerine getirmiyorsun oyle yapip gobek adini koyup adini baska da yapabilrsin. benim bildigim agirligi hani cocuga ismiyle bagirip kufur vs edilecegi icin konulmasi onerilmemesinden kaynakli. hayirlisi olsn
(1,250 puan) tarafından
Iste bende ondan korkuyorum canm simdi anliyorum dua ederken cok dikkatli olun sozunu
0 oy
(476 puan) tarafından
Muhammed ismi neden agır gelsin ki ne güzel peygamberimizin ismi bence değiştirme adını 
(1,250 puan) tarafından
Sanirim oyle yapicam canm koyucam ismini
0 oy
(147 puan) tarafından
Canım bence buraya veya şeyhe soracağına alo fetva hattını ara. Eşimle böyle bi söz verdik şimdi dönersek günah olur mu de. En doğru cevabı sana onlar verir. Alo fetva numarası 190
(1,250 puan) tarafından
Yurt disinda yasiyorum canm burdan aramak istesek nasil arayabiliriz yani yurt disi icin ayri numara varmi
(147 puan) tarafından
Canım ara bi dene bence yoksa internetten araştırabilirsin yada tr de olan bi akrabandan rica et durumu detaylıca ona anlat onlar arasın ses kaydı yapsınlar cevabı sana yollasinlar
0 oy
tarafından
Niye ağır  gelsin Muhammed koyup da eşek sıpası diye arkasından bağırıp küfür eden olmazsa  hiç birşey  olmaz siz o ismi koyarım demişsiniz borçlusunuz  koymak zorundasınız üstelik yanında ikinci  isim de var bence koyun
(1,250 puan) tarafından
Evet canm koymazsam Allaha guc gider korkusu var o yuzden bi kac hocaya daha sorucam eger sartsa kesin koyucam degil bi sekilde karsiligi varsa koymiycam esimle konustum bugun soracak
tarafından
Kuzum siz allaha söz vermişsiniz
0 oy
(683 puan) tarafından
Ağır gelmz canim benim eşimin adi da Muhammed Ali gayette taşıyor ismini Allaha şükür . Muhammed ismi tek konmaz sadece yanina ek bi isimle konulrsa agir gelmez. Çok güzel mübarek bir isim 
(1,250 puan) tarafından
Isim cok mubarek insanlarin en sereflisinin ismi canim Peygamberimin ismi iste ona saygisizlik etmek beni urkutuyo ama aliyide koyarsam onu kullanirim genel olarak dedim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Valla canım ben 3. Oğlumun adını 

MUHAMMET EMİN 

koydum maşaallah oğlum ismini çok güzel taşıyo kurbsn olduğum nasıl ağır başlı nasıl. Akıllı bi görsen içine sokasın gelir bence sen vesveseye düşme niyet ettiğin ismi koy
(1,250 puan) tarafından
Muhammed ismini koyucam canm yanina simdi baska isim bulcam emin emir ali gibi
0 oy
(268 puan) tarafından
Bende cnm hamileyken senin dediğin gibi yaptım oğlum olursa Muhammed koyarım dedim bizim ailede cevrede hep duyarim hep böyle yaparlar ilk işim Muhammed ikinci isim herkesin farklı olur isteğe göre ve 2.koyduğun isimle çağırırsin ve değişik bir isim olur sevdiğin isim koy ağır olmaz banada dediler ağır olur koyma ben dedim söz verdim ilk ismi ikinci ismine kendi istediğimi koydum ve onunla sesleniyorum
(1,250 puan) tarafından
Koydun yani dimi canm yok yok bende koyucan Allahin izniyle Insallah
(268 puan) tarafından
Koydum cnm Muhammed yanına da ikinci isim koydum genelde ikici isimle sesleniyorum.sende sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın inşallah .Muhammed koy ikinci isimde ali olabilir başka birşeyler olabilir sen bilirsin o şart değil.dediğim gibi eşim sonradan koymayalım millet koyma diyordu ben dedim bir kere söz verdim olmaz o yüzden sözümden dönmedim
0 oy
tarafından
Ülkemiz de bir sürü Muhammed ismini taşıyan erkek var bence Muhammet Ali koy sözünü tut 
(1,250 puan) tarafından
Koyucam Allahin izniyle canm
0 oy
(844 puan) tarafından
Allah rasulu izin vermiş benim ismim ile isimlenin demiş k.b o şeyhin torunu hiç bişey bilmiyormuş 
(1,250 puan) tarafından
Hamd olsun ve ismi Muhammed olana Allah sefaat edermis oyle okudum iki isim koyucam ikinciyle cagiririz olmadi bakalim
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Muhammed isimli çok tanıdık var. Bence söz verdiginizi yapın.
(1,250 puan) tarafından
Oyle yapicaz canm esim de tamm dedi
0 oy
(10 puan) tarafından
Sen sadece muhammed koymucaksin ki cnm. Benim tanidigim hocalar bile cocuklarina muhammed koydu bir de ek taktilar tabi.. Sen koy Muhammed ali cok guzel uyumlu hemde
(1,250 puan) tarafından
Oyle yapicam canim Muhammed ali koyucam Allahin izniyle
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Söz verdiğiniz koymanız lazım zaten yanında ALİ ismi var ve bir nevi adak adamış gibiniz söz vermekle müslümanın nişanı söz veripte tutmaktır koyun bence Muhammed tek ağır olur şeyh te onu demiştir belki Ali ismi de olunca ağır olmaz inşaAllah
(1,250 puan) tarafından
Insallah gulum ne zormus dua ederken hic boyle dusunmemistik seyh agir olur diyince oda aklimiza dustu bakalim Allahim hayirli saglikli uzun imanli Kuranli uzun omurler nasip etsin yavrularimiza Insallah aminn
(2,244 puan) tarafından
Amin cümlemizin
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Aşırı güldüm Allah affetsin bende şeyhim bundan sonra önüne gelen kendini şeyh ilan ediyo :Ddaf
(1,250 puan) tarafından
Canm oyle deme bende inanmazdim ama adam nur yuzlu mutevazi Allah adi agzindan dusmeyen cok zorda kalmadikca zikri birakip konusmayan bir zat zaten o soylemedi torunu soyledi dergahlari var daha oraya girer girmez manevi bir huzur kapliyor insani dunyanin her yerinden muridleri var ve bi cok kisi onun nuruyla musluman oldu
0 oy
(431 puan) tarafından
Ağır gelmemesi için yanına başka bi isim ekleyebilirsiniz canım bnm eşimin ismi de Muhammed çok sakindir eşim isminden belki ama güzel bir isim Bnce 
(1,250 puan) tarafından
Isim cok guzel bir isimm canm o yuzden bu kadar kararsiziz agirliginada inandigim bir isim cunku
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Muhammed ismini ağır gelir diye diye sildiler yeryüzünden...

Benimde tanıdığım inandığım bir zat derki Muhammed ismini koyunca ona kötü davranmamali ve her Muhammed denildiğinde salavat getirilmeli öyle ağır gelir hafif gelir birşey yok benimde oğlum Muhammed Ayaz 

Hadisi şerifler var Muhammed olan evde bereket olur birsuru hadis var bunları oku istersen
(1,250 puan) tarafından
Ya salavat getirmezsek unutursak yada kizginsak agzimizdan kotu bi soz cikarsa diye cok korkuyorum yurt disindayiz bi cogu salavat ne bilmiyor off aklim karmakarisik ama muhammed ayazda cok guzel boyle koyup sadece ayaz ismini kullaniriz olmadi
(3,590 puan) tarafından
Bence verdiğin sözde dursan daha doğru olur sen bilirsin
0 oy
(728 puan) tarafından
İsim önce Mehemmet olmuş, sonra Mehmet olarak okunmaya başlanmıştır. Türkiye'de en çok kullanılan erkek adıdır. Mehmet ismi Muhammed ismi'nin kısaltılmış halidir. Mehmet isminin anlamı yerde ve gökte övülen demektir ve anlamı Muhammed ismiyle aynıdır.
Böyle bişey de var canım muhammed ismi ağır geldiği için mehmet koyuyo çoğu. Niyet önemli bence
(1,250 puan) tarafından
Mehmet ayaz da olabilir yani canm oylemi ikinci isim olaraktan
(728 puan) tarafından
Mehmet ali bence aliyi de tutmuş olursunuz

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 127 göst.
0 oy
24 cevap 1,173 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 3434 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 424 göst.