0 oy
267 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından

Şimdi kızlar bize ev alacaktı kaynatam evlenmeden önce alındı sonra bi sebebten olmadı, kaynanamlarda istanbulda oturuyordu normalde ama köye ev yaptılar 3 yıl oldu dublex hem burda hem ist. Evleri var buraya 0 eşya döşedi, ev mükemmel ötesi olmasına rağmen birlik diye kabul etmedim, kiraya çıktık bu sene yine ev meseldi oldu o parayla iş kuruldu, bugün eşimle yukarı çıktık yukarısı boş 120 mtkare, benim şuan oturduğum ev site şekilsiz yatak odası var, sığmayan konsol ve masa takımımı ayri odaya koymak zorunda kaldım cocuk odası yaptım ama oda buz gibi soğuk alıyor, burası oraya yüz bin başar öyle diyim, eşimle yukarı çıktık salon takımımı herşeyiyle alır kış balkonu var oraya köşe takımı ve tv koyarım mutfaktan çıkılıyor ve salondan iki kapisi var kış balkonun, mutfak dolabı takılmamış duruyor banyo dusakabin lavabo vs. Yok zevke göre takalım diye yaptırmamişlar, eşim dediki buraya gelsek her ay kira vermeyiz (arabamız var ama istediğimiz gibi degil) araba kredisine girerim araba alırız ıstediğin şekilde mutfak dolapları taş duvar , aynalı lavabo dusakabin yaptıralım çatı katı var burayı da cocuk oyun odası yaptırız dedi dublex ama eğer geçersek kapı ayrılcak ayrı yerden giriş çıkış olcak, kocaman bahçe var istediğim herşeyi ekerim kendime sera yaparım, tavuklar var çocuğuma park alanı yaparım, dedim eğer buraya girersem her ay 1000 lira bana verirsin, ehliyete de yazılmayı düşünüyordum ona yazılirım herşeyi erteliyorum zaman geçiyor ve başkasının evine para veriyorum, sizce ne yapmalıyım? Şimdi yukarı çıkıp cekcem foto size ama şuan müsait değilim lütfen yorum yapın bana

9 Cevaplar

0 oy
(1,584 puan) tarafından
Anlattığına göre ev güzel bahçesi falan en azından çocuğun oynar bence oraya yerles eşinin dedikleride mantıklı 
(19 puan) tarafından
Ev çok güzel herşey en kalite şekilde yapılmış yerler camlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Giderdim . Nasılsa hep durmazlar bi orda bi İstanbul’da dururlar idare edersin 
(19 puan) tarafından
Ya aslinda geneli burdalar bazen gidiyorlar istanbula
tarafından
Olsun canım kendin istediğin gibi dizayn edersin ben kiracıyım kendi evimiz yapıldı tezgahım mutfak dolabım yapılıyor ama temelli kalmicaz kiradayım diye istediğim eşyaları alamıyorum kırılacak edicek diye :) birikim yap anlaşamazsanız birikim yaptığın parayla ev alırsın 3-5 sene idare edersin
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bence mantikli
(19 puan) tarafından
Bana da mantıklı geldi yaa ama nasıl olur bilmiyorum
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Fazla mantıklı öyle yapın
(19 puan) tarafından
Dimi eşim anlatınca gerçekten mantikli
(5,721 puan) tarafından
Eşinle mutluysan ve esinin ailesiyle çok kotu şeyler yaşamadiysan bence tamam de
0 oy
tarafından
anlasiyorsan kayinvalidenlerle olur neden olmasin. 
(19 puan) tarafından
Pek anlaşamam ama eşimle bu konuyu da konustum gitmezsin olur biter dedi çünkü kaynanamda kaynanasına gitmez küsler
tarafından
ee o zaman senden de bisi bekleyemez bahceler ayriysa daha rahat edersin
0 oy
(1,642 puan) tarafından
Anlasiyorsaniz bence gecin kapisi falan ayrilacak diyosun zaten 
(19 puan) tarafından
Anlaşma mesafe var canm aramizda fenadır ama idare ederim belki bilmiyorum ki
(1,642 puan) tarafından
O zaman mesafeyi surdur canim uzak dur
0 oy
(11,507 puan) tarafından

Bence geçmek daha mantıklı 

(19 puan) tarafından
Bana da yaa valla o kadae icime sindi ki hayal kurarken
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Çok mantıklı canım ben olsam giderdim hiç durmazdım giderdim
(19 puan) tarafından
Evet ya millete para veriyoruz o parayı her ay kendime harcarım kurslara yazılirım vs.
(3,527 puan) tarafından
aynen öyle canım
0 oy
(424 puan) tarafından
Kapıyı falan ayıracaksanız evet geçin
(19 puan) tarafından
Evet canm ayırcaz arka taraftan geçiş olcak ya inan bahçe kocaman ev kocaman ne bilim icime sindi ama Iste kafam karışık
(424 puan) tarafından
Bilemiyorum ki kuzum benim kaynanamlarında evi bahçesi çok büyük üç bin dönüm içinde ev çok çok büyük dokuz odalı büyük terasları falan da var bize de teklif ettiler ya bahçeye size ev yapalım ya da bu evi bölelim diye ama bende kabul etmemiştim ne kadar kapısı ayrı da olsa bir gibi bişey diye bizde kirada oturuyoruz kuzum öyle olunca gerçekten iyi düşünmek gerek tartışıyosun gelenin gidenin oluyo istediğin saat dışarı çökmek istiyorsun evet karışan insanlar değiller belki ama nefis insanlık hali mesafe daha iyidir derim ama bilemiyorum da aile ortamınızı benim kabul etmeme sebebimden biri de aşırı çok giden gelenleri var benden yana beklentileri olsun istememiştim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 451 göst.
8 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
30 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 507 göst.
20 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Ahsenli hayat (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 90 göst.