0 oy
548 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından
Kizlar benim yardimci kimsem  yok  kaynana anne kardes kimse temizlik yaparken utu bulasik yemek yaparken mecbur birakiyorum televizyonu izliyo  gun icinde biraz fazla oluyo bi sakincasi olurmu 

16 Cevaplar

+1 oy
(48 puan) tarafından
Olur tabiki özellikle 2 hatta 3 yaşından önce hiç bir şekilde ekrana maruz kalmaması gerekiyor. Zihin gelişimi açısından çok önemli. Hatta eğer otizme yatkınlığı varsa tetikliyor otizme bile sebep olabilir. Kac yaşında bebeğin
(48 puan) tarafından
Olmaz inşallah canım izletmeye başlayalı uzun süre olmamıştır zaten. Araştırman çok iyi olmuş. Allah evlatlarımızı her türlü kötülükten korusun.
(48 puan) tarafından
Hangi bilimsel dayanağa göre konuşuyorsunuz sizin çevrenizde böyle bı kaç örnek var diye genelleme yapamazsınız araştırmanızı tavsiye ederim
(48 puan) tarafından
Farkındaysanız genelleme yapmadım. Ve tamamen bilimsel verilere dayalı yorum yaptım. İster hoşunuza gitsin ister gitmesin önemli değil benim icin vesselam
(683 puan) tarafından
Kesnlkle izletme bnm oglum otizmli BN çalıştığım dönmde hep tv izledi kaynvalidmde . şuan kahroluyorum vicdan azabindan . keske calismasaydm cocgmla ilgilenseydm otizm olmasa bile dikkat eksklgi mtlka oluyor . amn izltme 3 yasa kadar
(7,441 puan) tarafından
Yigidim yorumda bir link paylaştım okursan sevinirim size olmadı diye başkasına olmayacak diye birşey yok o yüzden herkes önlemini almalı yani sizin başınıza da gelebilir
-Reklam-
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Birak evi *** götürsün fazla acma o tv yi
(12 puan) tarafından
Ceylincim oyle de yapiyorumda skliyor cabuk artik hic koymam elimden geldiginde cok korktum
(1,699 puan) tarafından
Korkma cnm sonucta hepimiz izledik ama bebegin daha cok kucuk benim oglum 2 yasinda cok az izletiyom egitici cizgifilm sen düşün  yani daha onun icin cok erken hem gozlerine hem beynine zarar
(9,626 puan) tarafından
Sizin o dediginiz çocuğun annesi 6 saat birakiyomus o kadar saat ben izlesem benim bile gözlerim döner yani 6 saatin yanında 20 dakika hiç bise
(1,699 puan) tarafından
Tmm iste bende 20 dk hicbise olmasigi icin okadar yeter diyom
(9,626 puan) tarafından
Anladım canım ben zaten seni yargılamak için demedim o kadına aklım şaştı kaldı yani 6 saat ne demek bende izletiyorum ama zaten oğlum kendi bile sıkılıyo hemen oyuncaklarıyla oynamaya başlıyo yada ben bütün işimi gücümü bırakıp onunla oynuyorum zaten hamileyim hiç iş yapicak durumda değilim bana da bahane oluyo alıyorum karşıma saklambaç oynuyoruz ☺ yürütecine koyup 5 10 dakikada iş yapiyodum artık ondan da çıkmayı öğrenmiş ben yürüteçe koyuyorum arkamı dönüyorum daha odadan çıkmadan yürüteçten fırlayıp çıkıyo
0 oy
tarafından
20 dkdan fazla izletme canim ben en fazla on dk izletiyorum
(12 puan) tarafından
Gundemi
0 oy
tarafından
Cnm seninle beraber gezsin nolcak ki 
(12 puan) tarafından
Canim biraz agir ellerim kopuyo nasil yapayim ki oyle cok zor oluyo kangurusundada durmuyo istemiyo
tarafından
Yurumuyo mu yada emeklemiyo mu eger ikiside yoksa cnm oyuncaklari ser önüne arada seslen
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Baya uzakta olsun bari de gözü de bozulmasın çocugun
(12 puan) tarafından
Yok yurutece cok koymuyorum bazen hic koymadigim oluyo ama tv ye mecbur kaliyorum yoksa koymam
(2,393 puan) tarafından
Cansel sen nerelisin ya kuzenin adı da cansel de :D o musun yoksa :D ahha
(12 puan) tarafından
Ben izmirliyim kiz
(2,393 puan) tarafından
Hı yok uymadı :D tek harfle kaybettin bende izmitliyim kuzen doğurmak üzereydi o da hesap açtı zannettim sory :DD
(12 puan) tarafından
Onemli degil canisi
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Nedn bir sorun olcakki biz hic izlemedik mi 
(12 puan) tarafından
Ya 6 aylikda o yuzden sordum canim
0 oy
tarafından
Ne kadar sure izliyor mesela
(12 puan) tarafından
20 dk bazen izliyo bazen daha az aliyorum 2 3 sat sonra birdaha mecbur kaliyorum
tarafından
benim oglumda  1 saat izliyo ama soyle sabah 20 dk aksam 20 tlf 20 dk oyle toplam 1 saat bazen  izlemek  istemiyor
(12 puan) tarafından
Evet benimde ole dir asagi yukari 6 aylik ama
tarafından
Kiz cok.kucukmus yaaa benimki 22 aylik ben o zaman baktirmiyordum
(12 puan) tarafından
Evet cnm bende baktirmicam artik korktum
0 oy
tarafından
Hoppala al salıncak al onu oyala herkes doktor gibi burada işi bıraksan evdekiler laf yapacak bebeği bıraksan senin için rahat değil Rabbim yardımcımız olsun
(12 puan) tarafından
Hoppala alicam canim dusunuyorum onericegin marka varmi evet dert anlamiyor kimse
tarafından
Yok valla canım bende bakınıyorum valla fiyatlar çok yüksek ya
(12 puan) tarafından
Trendyolda var canim 50 tl aslinda
tarafından
50 mi koz ben 300 diye baktım hp ay hemen bakıyorum
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Burda bir arkadaş sağlam bebeğinin TV izlediği için otizm başlangıcı olduğunu öğrendiydi diyim sen anla.
(12 puan) tarafından
Tamam canim cok sagol aklim cikti vala
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Izletme cnm otizmi tetikledigi kesin yani doktorlar bas bas bagiriyo izletmeyin diye..onun beyni o çizgi filmlerdeki akışı takip edebilck kapasitede degil..
(12 puan) tarafından
Haklisin canim artik hic izletmem aklim cikti suanlik birsey yoktur insallah cok asiri koymadim ama
(3,901 puan) tarafından
Bisey yoktr merak etme ama dikkat et cnm..biz izledik de noldu diyenleri onemseme
0 oy
(33 puan) tarafından
Kızlar mesajlari okudum çok korktum yani ben izletiyodum 10 aylık bebeğim . Gündüz o kadar yoruluyorum ki dayanamiyorum artık ancak TV yle durdurabiliyodum inşallah bı sorun olmaz
0 oy
(54 puan) tarafından
Başta  neye alıştırırsan öyle  gider cok dikkat et bırak  ev dağınık  kalsin esin isten  gelince yap vea cocuk yatınca tv iyi değil  bide cok küçük  daha. Allah yardimcin olsun.
0 oy
(7,441 puan) tarafından
https://www.instagram.com/p/CLywv1egLpp/ bu yazıyı okumani tavsiye ederim canım 
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Olur ever, 6 aylık bebeğe tv kesinlikle izletilmez
0 oy
tarafından
Hiç bişey olmaz cnm bnmkiler dogduklarndan beri izliyorlar dil pabuç kadr benmkilern 
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Geven günlerde bi bayan yazmıştı bu platforma sapasağlam çocuğu sonradan otizimli olmuştu tv izlemekten çok pişmanım siz yapmayın diyordu o günden beri izletmiyorum oyalayacak şeyler vee eline oynasn veya başka neler yapilabilinir alternatif arayın  tv yerine

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 268 göst.
6 Nisan 2022 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 263 göst.
29 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
18 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Filiz.aras1213 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 173 göst.
22 Şubat 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu

378,747 soru

11,336,923 cevap

34,799 kullanıcı

...