0 oy
1,004 göst.
Aile kategorisinde (1,217 puan) tarafından
Ve ne içindi ben kendime geleyim hamileliğimi öğrenince doktor ilaç yazdı ayy senin çocuğun özürlümü ki ilaç verdiler demişti yok diyince içme çocuk sakat olur demişti ıyy eski kafalı işte

45 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kocama.Su karına bse de beni ezdirme gerekirse ağzının üstüne bi tane patlat dediginde nefret ettim daha da varda neyse.Sonrada evimden kovdum .Pis mendebur
(1,217 puan) tarafından
Keşke bende kovabilsem mecbur bakıyoz tek oğlan
(6,136 puan) tarafından
Kürek yok muydu kürek bi tane patlataydin ezdum seniiiiiiii deseydin deli kari
tarafından
Pek menfaat bilirler.İyi olanlara sözüm yok ama bize denk gelmiyor
-Reklam-
+3 oy
tarafından

Nefret etmemek için hep kendi annemi gözümün önüne getirdim. Çünkü asla istemem ki eşim annemden nefret etsin. Elbet kirildim , üzüldüm ve belkide kırdım. 

Ama nefret bizi kopartır diye hep başka şeylere cevirdim kafamı. Rabbim o hissi bana hic vermesin

(1,217 puan) tarafından
Bazı insanlar gerçekten soğutuyor kendini kendi annem bile bana dese oğlun sakat olacak yada sakattır kızarım yani
(6,825 puan) tarafından
Gerçekten net seni üzecek bir kötülük görmediğin içindir. Eğer ağır bir tecrübe yaşasaydin bu düşüncen olmazdı ..ins da yaşamazsın cnm insanlar kötü çünkü iyilik yapan yada iyi olan yk
+1 oy
(1,939 puan) tarafından
Benimki de hamileyken doktor ilaç verdi enfeksiyon için eger onu içersen çocuğun ölür dedi kendi kardeşinin çocuhu onun için ölmüş güya doktor yanlış ilaç vermiş o zaman nefret etmeye başladım ama en çok nefretimş doğum yapıp eve geldiğim gün evimde akrabalarını toplayıp parti verdiğinde tiksindim resmen
(1,939 puan) tarafından
Korona yoktu o zaman ramazan ayıydı sahur u yapıp evin içine edip gitmişlerdi
(1,217 puan) tarafından
Ayy ben olsaydım bu ne bee derdim zaten lohusalık başa vurmuş bide düşüncesiz insanlar hiç çekilmez
(1,939 puan) tarafından
Dedim zaten kaynanam o zamanda üste çıkıp küsmüştü benim akrabalarımı istemiyor yanlarına bile çıkmado diye
(866 puan) tarafından
Bende doğum icin yanıma geldi o  zaman nefret ettim. Aynı dediğin gibi benim evime benden izinsiz milleti topluyodu .kendi kendine davet veriyodu .bende sezeryanli halimle milletle ilgileniyordum.  Allahım hatırladıkca sınır oluyorum
(1,939 puan) tarafından
Bende iki yıl geçti hala unutamıyorum
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Evlendiğim günden beri haz etmiyorum her lafinda laf sokuyor
(1,217 puan) tarafından
Aynı been
(1,584 puan) tarafından
Asla öle düşünmek istemiyorum ama elimde değil
(1,217 puan) tarafından
Bazıları şansını zorluyor canım bide benmki 66 yaşında çocukgibi valla çekilmiyor
0 oy
tarafından

Daha 3 yada 4 aylık evliydik senin çocuğun olmaz demişti bana :ermm:

5 sene olmadı neler etti neler söyledi bana 

Rabbim izin verdi kendiliğimden hamile kaldım 36 haftaliğim şimdi 

Aman torunum torunum diye geziniyor ;)

(1,217 puan) tarafından
Banada hafiften ah torunum olaydı ona neler yapcam falan fistan Allahtan 2 ayda oldu olunca masraf olmasn diye elinden geleni yaptı
tarafından
Herkesin derdi kendine ağır işte canım
Bana neler etti 5 sene olmadı diye ne belalar okudu şimdide aman torunum diyor
Aklı olan düşünür zamanında ben bu kadına neler ettim neler söyledim ama yine o taşıyor karnında torunumu diyee
0 oy
tarafından
Bebeğime keşke olmasaydı niye bu bebeği yaptınız hiç sevinmedim dediği an nefret ettiğim 

Çok şey yaptı hepsini yuttum hepsini unuttum ölümden döndüm yine aramadı yine unuttum taki bebeğim için hemde karnimda ki bebeğim için 3 yillll bekledigim bebeğim için 
(1,217 puan) tarafından
Aa kız ne vijdansızmış sonrada aman bu yeni gelinler saygısız demiyorlar eskiler korkudan ses çıkaramıyordu yoksa her zaman da aynı bu kaynanalr
tarafından
Hepsi aynı hepsi beddua etmedim ama bebeğim hakkımda ne düşünüyorsa hepsi dönsün dolaşsın ona gelsin dedim hiç sevinmedim dedi yaa bebeğime
(1,217 puan) tarafından
Benmki çok sever valla çok kavga ederiz fazla düşkün bizimki herşeyine bu niye böyle der resmen röntgen gibi inceliyor oğlumu
0 oy
tarafından
Dogumdan sonra olsun evime geldim cocugum hastaydi hergun hastanedeydik zerre yardimi dokunmadi eltimle gorumcemle dpgum gunleri yemekleri paylasip duruyordular ne desen vardi o yuzden sildim gorusmuyorim hicbiriyle
(1,217 puan) tarafından
Keşke bende görüşemesem birlik oturuyoruz
tarafından
O zaman mumkun degil canim benim kaynanada gelir bana ama konusmam hosgeldin diyip otururum cay falan veririm sadece o kadar
(1,217 puan) tarafından
Bizimki çok yaşlı 66 yaşında tansiyon kalp şeker herşey var bide evde tek kalamz korkar mutfaga bile almam tüpü açık bırakıyor
0 oy
(6 puan) tarafından
Benim kaynanam öyle değil diyen yalan söylüyor bacım hepsi ayni tas eltim bana ve gorumceme iftira atmıştı ve görümcemle bana değilde  eltime inanmıştı ondan beri nefret ediyorum bir kaşık suda boğmak istiyorum 
(1,217 puan) tarafından
Gerçekten ömür çürütür bunlar
(6 puan) tarafından
Onun yüzünden sinirlerimi kontrol edemiyorum yaaa
(1,217 puan) tarafından
Bende edemiyordum bigün kriz geçirdim kendimi kötü hissettim söz verdim kendime o kadın yüzünden bidaha bu hale düşmeyeceğim diye
(6 puan) tarafından
Maalesef ben o kadar sakin olamıyorum
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Hiçbir zaman 
0 oy
(610 puan) tarafından
Çok çektirdiya herşeyi unutmaya çalıştım ama iki şeyi unutamıyorum bir annem hastalandığındaki ölümden döndüğündeki o iğrenç lafları

İki doğum yaptıktan sonra çocuğu senden alırım diyip sezerryanlı karnıma çocuğu alacam bahanesiyle allah n verdiyse dirseğiyle bastırması 

Ve hiç kimsenin laf etmemesii ah ahhhh 
(1,217 puan) tarafından
Ayy bilerekmi yaptı kız ne kötüymüş
(610 puan) tarafından
Evet tabi ben yatıyordum bilerek yaptı allah islah etsin
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Ben yerde kriz geciriken başıma gelip oh olsun dediği an nefret ettim bizi çok ayırmaya çalıştı sahte ağlamalari ile oğlunun gözünü boyadı ... Bide basım açık diye beni istemedi hiçbir zaman hakkimi helal etmiyorum
(1,217 puan) tarafından
Konuşurmusınuz hala canım
(3,739 puan) tarafından
Konuşmuyorum da eşim zorluyo konuş diye ama ben konuşmak istemiyorum (
0 oy
tarafından

İlk kavgamiz. Abimin evinden olmuştu. Yüzsüz kadın.  

(1,217 puan) tarafından
Ne içindi canm özek değilse
tarafından
Ya şöyle kaynanamın oturduğu yerde abim 4 tane daire aldı kaynanam ben kira vermiycem. Abinin dairesinin bitanesin bana ayarla diye emir verdi bunun için üzerime geldiler.  Bende kızdım azimi bozdum. Abim teklif ettiği halde ben kandim için kabul etmedim milletin evinde Sürünüyorum. Abim senelerdir Sudi Arabistan Mekke'de. O sıcakta çalışıyor. Ben nasıl derim sen çalış kaynanam keyif yapsın
(1,217 puan) tarafından
Oo hanfendiye bak sen ne güzel dünya
tarafından
Hanım şehirde yaşiyacam diye yerleri sattı yedi şimdi 2 kuruş la geçinmeye çalışıyor. Baktı. Evi ayarlamadım ondan sonra biz bı arsa aldık ev yapmak için. Ona göz dikti. Neymiş görümcemde ev yapacakmış oraya
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bebegım kuvezde kaldı gunlerce. Bıkere bile naptınız ıyı mı demedi. Kızı hamıleydı onun ıcın sadece kosturdu.zerre yardımı dokunmadı. Ogun den sonra butun baglantımı kestim. 
(1,217 puan) tarafından
Ben malesf kesemiyorum mecbur bakıyorım
0 oy
(388 puan) tarafından
Herşeyi kendi biliyor gbi davrandiginda. Benim evimi kendi evi gbi benimsediginde. Eşime çocuk gbi şunu yap bunu yap dediğinde. Ama lafa gelince iyi niyetli. Neyse gece gece tansiyonum yukselmesin:):)
(1,217 puan) tarafından
Senki yine iyi sank canm :) yukardakileri okuyunca
(388 puan) tarafından
Hepsini okuyamadım yarın okuyacağım ins
0 oy
(8,585 puan) tarafından
Hiiic etmedimmm
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Nefret etmek değilde çok ısınamıyorum konuşmalarından dolayı. 
(1,217 puan) tarafından
Hep bi mesafeliler dimi
(3,136 puan) tarafından
Aşırı mesafr yok ama konuşmaları itici geliyor sütekli kendilerini övdükleri için
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Baya geri kafalıymış o da. Ben en son doyum noktasını görümcesine uyup perdeci 1 saattir evde mi diye arayıp hesap sorduğunda en son da anamın yüzüne kapıyı kapattığında doğumdan bir gün önce 6 ay önce nefret ettim 
0 oy
(163 puan) tarafından
Benim erkek kardeşim yok. Ve benim iki kızım var oğlum yok. Kaynanam cinsiyetini öğrendiği zaman buda annesi gibi kız getiriyor . Erkek çocuğu olmuyor demişti . Ben o gün kaynanam dan Nefret ettiğim kadar kimseden etmedim. Bu sebepten dolayı Bir senedir konuşmuyorum onunla. Aynı evde birlikte yaşıyoruz ama hiç tek kelime etmiyorum çocuklarıma da kendim baktım hep . Hiç bir şeylerine karışsın istemedim
(1,217 puan) tarafından
Cahil insanlar işte bend kız olsaydı eminim laf ederdi kendisi 6 kız dan sonra bi erkek olmuş
(163 puan) tarafından
Valla ben buna cahil demiyorum vicdansız merhamet yoksunu diyorum. O yüzden yüzüne tükürmeye tenezzül etmem. Bunun üç oğlu Bir kızı var . Ama benim de eltim in de kızı var oğlu yok. Hep bu kadının bı cinsiyet ayrımı yüzünden  oğullarına erkek çocuk nasip olmuyor. Kurban olduğum Rabb'im görüyor
tarafından
Aynı evde küs kalmayı nasıl becerion cnm
Bnmde sorunum oluo ama sonrada mecbur konuşyom
(163 puan) tarafından
Valla o kendisi birşeyler soruyor evet hayır bilmiyorum dışında cevab vermiyorum. Eşim de beni haklı gördü. Benim ona ihtiyaç duyacağım hiç bir şey olmadığı için haliyle konuşma gibi Bir zorunluluğum da olmuyor. Ama o bana çok ihtiyaç duyuyor o yüzden hep konuşmaya çalışıyor ama maalesef bitti artık benim için. Bekâr kaynım var evlensin evin üstüne gelecek bende kendi evime geçerim. O zaman Bir daha bu kapıyı açmam zaten.
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bebeğimi kaybetmeme sebep oldugu gün nefret ettim
(1,331 puan) tarafından
En basından beri kanamalı geneydim iğne vuruluyordum her ay ve fitil kullanıyordum bunu biliyordu bayram zamanı ailemle kendi evimdeydim ille de cagırdı eşime dinletemedim çıkamam bi yere diye senin ailen yanında bende özledim dedi annemleri de çapırmadılar kovulmuş gibi gittiler evimden ailem ben kaynana evine gittim görümcemi kocası ailesüne göndermemiş bayram da gelmemiş sırf onu görmek için kapı kapı bayram gezmesine çıkardılar beni sonrada piknik yapıldı ama tepeden asagı inmek zorunda kaldım bi hamilenin geçmemesi gereken yerler hele de riskliysen kasılmalarım basladı hastaneye götürmediler evime geldim ve doğum basladı erken doğum yaptım ona rağmen ben sancı çekerken kızına sırtımı dönmüşüm bu arada kızı da yenidoğan hemşiresi güyya sağlıkçı yengesi olarak asla görmedi yollar taşlı insan helir koluma girer iki canlısın
der maalesef üstüne birde laf yedim. Allah ellerine düşürmesin
tarafından
Vicdansızlar. Bunların yaptığını köpek yapmaz
(1,331 puan) tarafından
Gerçekten harcadılar beni ya
tarafından
Allah alır senin hesabını canım orda hesaplaşmak çok daha zor boşver
(1,331 puan) tarafından
inşallah sorar allahım günahsız bi sabiye neden oldular hiç unutamıyorum. Teşekkür ederim kuzum
0 oy
tarafından
Oglum vefat ederken
(1,217 puan) tarafından
Ne için ne yaptıki
tarafından
Vefat ederken karsimda gulerek ultrason fotograflarima bakti Allah in belasi. Kizimin olmesi icinde ugrasti
(1,217 puan) tarafından
Bu cevabı bı postta da okumuştum o zaman çok üzülmüştüm
tarafından
Yine ben yazmisimdir

İlgili sorular

0 oy
66 cevap 2,187 göst.
5 Eylül 2020 Aile kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 543 göst.
14 Haziran 2021 Aile kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu
0 oy