0 oy
418 göst.
Diğer kategorisinde (468 puan) tarafından

Evet Hanımlar Ben oynamak istiyorum ama 15 aylık bir çocukla ne oynanır hiç bilmiyorum Hani Biraz daha büyük olsa evcilik falan oynarız:D da her şeyi anlıyor ama sizce nasıl bir oyun oynamalıyım Onunla Ne olursunuz dalga geçmeyin aklıma hiçbir şey gelmiyor

25 Cevaplar

0 oy
(12,490 puan) tarafından
Valla benimde gelmiyor tavsiyelere açığım :) 
(468 puan) tarafından
Ah ah bütün derdimiz bu olsaydı:))
(12,490 puan) tarafından
:) aynen valla
-Reklam-
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Saklambaç oynuyoruz tabi çok basit Bi şekilde. Top atmaca oynuyoruz kitap okuyoruz. Oyuncak hayvanlarıyla ses taklidi yapıyoruz . Bide bebeklerini oyuncak beşikte nen nen uyutuyoruz bunun gibi basit oyunlar benimkide 16 aylık
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bütün gün oyun oynuyoruz çocuk oynayarak büyür öğrenir canım. Hayyvan taklidi yaparak hayvanları öğretiyorum saklambaç oynuyoruz kartlarını bulmaca oynuyoruz. Çadır kurup yakalamaca oynuyoruz. Arabalarını sürüyoruz. Yatıp yuvarlanıyoruz. Çamaşır topluyoruz yemek yerken oyuncaklarına yemek yediriyoruz kısaca oyunla yaşıyoruz. 
0 oy
tarafından
Vala canım ben yemek yaparken bile sürekli yanıma alıp konuşurdum güldürürdüm hoşuna gidecek şeyler yapardım gülüp dururdu sonra eğitici oyuncaklar aldık onları yapmasına yardım ediyordum kitap okuyordum tabak çanak seviyordu plastik olanları veriyordum eline birşeyler yapıyorduk logo yapıyorduk 
0 oy
tarafından
Benimkide 15 aylık oyuncaklarıyla oynuyoruz saklambaç oynuyoruz koş saklan diyorum saklanıyor ben bulup cee ee yapıyorum yere yatırıp bogusuyoruz özellikle ben yere uzandım mi tepeme çıkıyor top falan oynuyoruz güzel olursa parka çıkarıyorum 10dakka. Plastik legenleri koyuyorum önüne tahta kaşıkla çalıyoruz onları vs 
0 oy
(2,323 puan) tarafından

Saklambaç oynuyoz o genelde perdenin arkasına saklanyo:D kitapları var hayvanların hangi sesleri çıkardığını söylüyorum gösterip o da o hayvanı görünce o sesi çıkarıyor topları var renkli onları önüne dizip kırmızı topu at gibi renkleri söyleyerek yaptırmaya çalışıyorum aklıma gelenler bunlar. Bu arada 17 aylık

0 oy
tarafından
Allah ne verdiyse saç baş yolamaca :)?
0 oy
(194 puan) tarafından
Ben kendisiyle saklambaç oynuyorum.Duvara yaslanıp 10 kadar sayıyorum o da perdenin arkasında saklsniyo.Gecen baktım duvara yaşlanmış üç üç demeye calisiyo.Saklanmami istiyo.Oyle alıştı galiba.Tekerlemeli bebek şarkıları var mesela sar sar makarayi onu yapıyoruz.Bi de bı çizgi film şarkısı var belki bilirsiniz.Zeynos ile adis çizgi filminde orda zeynoscugum gelsene diyo.Bende kızımı cagiriyorum şarkıyla devamında ise ellerimizle şak şak diyorum ,ayaklarımıza rap rap rap.Bunlari birlikte yapıyoruz.Cok eğlenceli bı an çocukluğuma dönüyorum:)
(468 puan) tarafından
Bilmez miyim
0 oy
(1,169 puan) tarafından

Oynuyorum bi görsen kayınvalidemler annesi onun arkadaşı diyorlar :D yakalamaca oynarız. Saklambaç oynarız oyuncaklarıyla bloklarla araba silah falan yaparım vın vın sürerim silahla dıkşın yaparım tencere tavası var yemek pişiririz yedirir bide. Herkese maam diyerek :D 14 aylık şuan

(468 puan) tarafından
Vin vin dikşin yıkıldim :))
0 oy
tarafından
Evet fırsatta buldukça oyuncaklarini konuşturum araba süreriz saklambaç ısırmaca falan
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Yeveeeet :))) 5 yaşındaki oğlumlada 19 aylık oğlumlada çocuklar gbi oyun oynarımm
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Kız benimki daha yeni 7.ayın girdi oynuyorum onunla renkli toplar aldık renkleri öğretmeye calışıyorum
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Bütün gün oynuyoruz 
0 oy
(392 puan) tarafından
Benle göz teması kurmaya başladığı günden beri yani hemen hemen 2bucuk aylıkken başladım oynamaya. Oynama derken şarkılar söyledim konuştum bol bol. Oyuncaklarıyla oynattım filan. İnternet derya deniz bu konuda araştırma yapın birsuru video var. Şuan 7 aylık zeka kartları var sesli kitapları var onlarla oynatiyorum şarkı öğretiyorum alkış al-ver öğretiyorum. Bu zamana kadar oynamamış olmanız bebek için çok büyük kayıp olmuş. Zeka Gelişimleri icin oyun oynamak cooook büyük etken. 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Oyuncu anne geldiii burdayim:)) en sevdigim sey onunla oynamak valla..en sevdiğimiz aktiviteler kitap okuma,parmak boyayla boyama yapma,legolarla oynama,bul tak küpleriyle oynama,ciftliginde hayvanlari gezdrme,arabalari koltuk tepelerinde gezdrme:) bur de duyusal oyunnlar yapiyorum ona..mesela aykumu fln yapmıştım onunla baya oynadi..balcik ve camur da yapmayı düşünüyorum cnku duyusal oyunlarin zeka gelisimnde etkisi baya büyük..evde oyun hamuru da yapcm tariflerim var:) tuvalet kağıdından hayvanlar yapiyorum..simdi de kagit havlu ve ayakkabi kutusundan şato yapiyorum bakalim sevck mi..kartonlardan parmak hayvanlar yapabilirsin konusturabilirsin hayvanlari..ayakkabi kutusuna delikler acip pipet atmaca oynatabilirsin motor becerileri icin..yine ayakkabi kutusunu delip renkli toplar atmaca olabilir..instagramda montessori aktiviteleri diye bi sayfa var ordan bebegin ayina gore etkinlik yapabilirsin..
(468 puan) tarafından
Nasil hayvanlar yapıyorsun kartondan
(3,901 puan) tarafından
Biten tuvalet kagidi rulosunun etrafini kartonla kaplayip yine kartonla surat fln ciziyorum..bir de kartona ****** resmi cizip alttan 2 parmak delik aciyorum parmaklarimi sokup hayvanlari gezdiriyorum..pintereste parmak ****** vr tuvalet kagidi rulosundan etkinlikler yazarsan bir sürü etkinlik cikiyo ordan fikir alabilirsin
0 oy
tarafından
Ben genelde eğitici oyunlar oynuyorum bandı çılgın oyunlar öğretiyor değişik şeyler 
0 oy
tarafından
17 aylik oğlum biz saklambaç oynuyoruz ben saklanıyorum o beni buluyo veya oglum nerdesin dedigim an olduğu yere comeliuo sanki hix gormuyorum onu nerde die aararken kikir kikir gulup kosup sariliyo bana araba sürüyoruz beraber renkli halkalari var tek tek renklerini soyleyerek boylarina gore ben geciriyorum sonra ona rengini söyleyip geçirmesini istiyorum isine gelirse yapiyo bultak legolari var onlari tak cikar oynuyoruz aksam babasi gelince ben cekiliiuorum onlae hen hen hen die basliolar sonra uyku zamaniii
tarafından
He bi de kitaplari ve ****** meyve sebze kartlari var onlarla da cok oynuyoruz teker teker gosteriyorum iclerinden bulmasini istiyorum sebze meyve sevmiyo ama hayvanlari seviyo
0 oy
tarafından
Hiç birşey yapmıyorum biri 4 yaş diğeri 6 aylık 
0 oy
tarafından
Vala daha 7 aylık tek oyunumuz kucagıma alır yatak odasına gotururum zıplarım yatakta o da kahkaha atar:))bır de maske takarım onu takınca dışarı cıkacagını anlıyor ellrrını ayaklarını bırbırıne vuruyor onuda oyuna cevırdık vala:))))
0 oy
(28 puan) tarafından

Neredeyse doğduğundan beri oynuyorum konuşuyorm şarkı söylüyorum şuan 6yasini geciyo hala oynuyoruz:Dama konuşmaya  cok erken yaşta başladı.ilgimin mükafatını aldigimin farkındayım.okula gtmedgi halde neredeyse okuma yazmayı söktü inglizce 100e kdr sayıyor saatleri analog ve dijital olarak anlayablyor.2basamakli sayıyla 2basamakli sayıyı toplayablyor:)bunların yanında cok merhametli cok bilinçli bi cocuk hayvanlara cok iyi davranır dışarıda asla yere cop atmaz ve ozguveni yüksek bi cocuk .

İlgili bir soru bulunamadı

379,208 soru

11,351,516 cevap

34,822 kullanıcı

...