0 oy
394 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar yarin tam 40 haftalik oluyorum. Gecen hafta kontrole gittigimde ne sancim cikti ne acilmam ilerlemis ki 38 haftalikken dogumu tetikleme amacli rahim siyirmasi yapmisti doktorum. Ona ragmen hicbir sekilde ilerleme olmamis. Denemedigim sey kalmadi hurma yedim 5 kat merdiven inip ciktim squat hepsini yaptim ama o 1 cm 2 bile olmadi 2 haftada. Doktorum da tam 40 haftalik oldugunda yatisini verelim suniyle dogumunu baslatalim daha fazla beklemenin bi manasi yok cunku ilerleme kat edemiyoruz gun gectikce normal dogum şansın da azalacak dedi. Ben de tamam dedim ve yarin nasipse yatisim gerceklesecek. Etkilenmemek icin kimseye suni sanci nasildir diye sormadim cunku normal dogum sancisini da bilmiyorum o yuzden ikisi arasinda kiyaslama yapamam. Esim aksam diyo ki sen kendi kendini atese atiyosun suni icin cok zor diyorlar o kadar bekledik biraz daha bekleyelim normal sancinla olsun diyo doktorun dediklerini anlattim ama destek olacagi yerde bunu soyluyo artik kim ne dedi bilmiyorum ama dogum bu yani atese atma diye bisey mi var gülü seven dikenine katlanir sonu guzel olacagi icin cekecegim aci hic gozumde yok sadece suni normal dogumdan cok daha zor cok eziyetli vs cumlelerini duymak istemiyorum.

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sağ salim kucağına alırsın inşallah bebisi kuzum ❤️
tarafından
Amin insallah Allah razi olsun ❤
-Reklam-
0 oy
(43 puan) tarafından
17 subatta kontrole gittim suyum azaldigi için doguma aldılar acilmam falan yoktu 17 aaat suni sancı verdiler 10 cm oldu acilmam 18 subat sabah 9 da dogum yaptım sanci kismı cok zor gercekten ama cektigine degiyor sonrasında cok dinc oluyorsun :) benim açılmam geç ilerledi belki seninki daha hizli olur 30 dakikada 10 cm acilması olan var bünye ile alakalı
tarafından
Benim de zor ilerler diye dusunuyorum neler neler yaptim ama hala tık yok hayırlısı bakalim ertesi gune kalacagini dusunmemistim bak bunu yeni ogreniyorum :)
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Bende suni ile doğum yaptım emin ol çekilmicek bi acı değil hep gözmün önüne eşmi kucağında kızmızı hayal ettim sabr ettim inşirah suresni okudm hep kolay geçsn dye sadce o an çekiyosn bebk çıktktan snra hiçbişeyn kalmıyo benm öyle oldu en azından  bide en güzl yanı herşye canlı canlı şahit olmak benm çok hoşuma gitmşti bebek çıktığı an eşmş aradm hemn doğurdm bn dye dalga geçiyorm sanmş :) görntlü arayıp gösternce şok olmuştu :)
tarafından
Ayy ne guzel ya insallah benim de çabucak olur hep dua ediyorum Rabbim butun doguma girenleri bir avazda kurtarsin diye acı esigim yuksektir kolay kolay canim yanmaz ama dogum sancisini bilmiyorum iste nasil bisey diye :)
(4,067 puan) tarafından
Elbette benmde ilk gebelğimdi emn ol canm çok tatlıdr ve iğnedn ble korkarım ben hasta olduğmda asla doktra gtmezdim ben ble dayandıysam herks dayanr çevremdki herks sen nasl norml doğurdn dye hayrtle bakıyo bna :)
tarafından
Evlat baska bisey iste ne kadar aci cekse de dayaniyo insan ❤
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Aynı benim doğumu anlatmışsın ne açılma vardı ne sancı 4 tane suni sancı verdiler hiç birini hissetmedim en son sezeryan oldum kızım aşağı inmemiş bide bende kist varmış normal olsaymış patlatlarmış Allah ın hikmeti işte 
tarafından
Benim de oyle iste zaten son care sezeryan olcm sadece ilk etapta suniyi deneyelim dedi doktorum senin de iyi ki oyle olmus dedigin gibi herseyde bi hayir vardir
(3,823 puan) tarafından
Aynen kuzum korkma Allahın izniyle bebeğini kucağına alacaksın zaten onu kokladığın an herşey siliniyor gidiyor
tarafından
Insallah bi avazda kurtulurum Rabbim butun gebelerin yardimcisi olsun insallah
(3,823 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum
0 oy
(3,282 puan) tarafından
40+5 de kontrole gitmiştim bende suyum bitmiş yatış yaptılar suni sancı verdiler 2 gün ama sedece 3 cm açıldı  bebeğimin kalp atışları bozuldu pisliğini yemiş mecbur hemen sezeryana aldılar kısmetinde ne varsa o olur canım eşine bakma sen boşver daha ne kadar bekliycen

Rabbim sağ sağlim kavuşmayı nasip etsin 
tarafından
Allah razi olsun zaten en basindan beri doktoruma güveniyorum o yuzden icim rahat suni ise yaramazsa sezeryan olacak mecbur ne yapayim yani bu cocuk bi sekilde dogacak Allah in izniyle. Kimin ne dedigini pek onemsemiyorum ama esim de her duydugu laftan etkilenip bana soyleyince daha da stres oluyorum
(3,282 puan) tarafından
Hiç duyma canım boşver kucağınıza alınca herşeyi unutacaksınız
tarafından
Dedigim gibi sonu guzel olacagi icin cekecegim aci hic gozumde yok Rabb'im cesaret mi verdi ne hic korkmuyorum :)
(3,282 puan) tarafından
Bi avazda kurtulursun inşallah canım: ))
0 oy
(8,539 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin inşallah 
tarafından
Amin insallah Allah razi olsun
0 oy
tarafından
Bende suni ile doğum yaptım kendi Sancim yetersiz kaldı acilmam vardı hızlı ilerlemedi . Kimse acidan sancidan ölmüyor korkma hiç aha suni alanlar burda hep yazıyor işte . Hayırlı kolay doğumların olsun inşallah 
tarafından
Iste ben de onu anlamiyorum kendi sancisini cekip de cok kotuydu diyen cok insan var herkesin aci esigi farkli yani ben ikisini de bilmiyorum suan icin ikisi de zor benim icin ama dedigim gibi sonu guzel olacagi icin cekecegim acı gozumde yok bir de Rabb'im kimseye kaldiramayacagi yuku vermez oyle olsaydi kimse ikinci ucuncu cocugunu yapmazdi
tarafından
Aynen öyle doğum kadar güzel bişey yok gelip geçiyor hepsi Allah kadına doğum sancısını unuttururmus ki diğer doğumların da zorluk çekmesin korkmasın diye.
tarafından
Sagol canm iyi ki buraya yazmisim icim rahatladi valla
tarafından
Rahatlasın tabi ya normal doğum kadar güzel bişey yok inanki bak dogumhaneye girene kadar sancın sonra zaten bebek o bu derken bitiyor hiç sıkma canını on tame doğursam gene normal yaprdim hepsini
tarafından
Boyle dusunmek ne guzel ❤
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah☺️❣️
tarafından
Amin insallah yarin dogurdum diye post acarim gerci ertesi gune kalma ihtimali de varmis ama hadi bakalim hayirlisi :)
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Geçen gün benim ablamda suniyle yaptı şimdi bebis bir haftalık oldu bile Allah kolaylık verir inş sağ salim doğması dilegiyle
tarafından
Amin insallah Allah razi olsun ❤
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Bende suniyle doğum yaptım 10 saat sürdü ama korkma sonları biraz zor yoksa normal yani. Açılmam yavaş olur diye düşünme bi bakarsın hızlıca olur biter pozitif düşün. Rabbim hayırlı doğumlar versin 
tarafından
Amin insallah Allah razi olsun ya bakalim artik hayirlisi Rabb'im yardim eder insallah
0 oy
(10,750 puan) tarafından
Korkma bacım ikiside aynı. Hem sunide acılma daha cabuk oluyor. Benim 4 saatte olup bitmişti
tarafından
Ayy insallah benim de oyle olur ya daha cabuk olur diyen de var ertesi gune kaliyo diyen de sanirim bunyeyle alakali bi durum hayirlisi olsun insallah
(10,750 puan) tarafından
Sen kafanı rahat tut canım
0 oy
(270 puan) tarafından
Canım öncelikle Allah hayırlı doğumlar nasip etsin bir avazda kurtarsın.Şunu söylemek istiyorum suni sancı diye birşey yok.Şuanki teknoloji ile insana acı çektirecek sancı verecek hiç bir ilaç yok.Insanlar maalesef yanlış biliyor.Sana şöyle açıklayım.Doğum olacağı zaman beyinden bir hormon salgılanıyor vücuda hadi artık zaman geldi doğum başlasın diyor bu hormon bir sinyal yani.Bu hormon salgılanmadığı zaman doğum başlamıyor.O verdikleri serum ile beynin vücüda salgılamadığı hormon vücuda veriliyor vücutta bu hormonu yani sinyali alınca doğumu başlatıyor.Yani sancı yine kendi sancın vücuda bi ağrı sancı verilmiyor sadece doğumun başlaması sağlanıyor.Burada hep okuyorum suni sancı çok zor kendi sancımız daha az diye sadece psikolojik yok öyle bişey.Bununla ilgili bir video vardı bulayım bi izle istersen.Yazarım sana.
tarafından
Ayy nasil da guzel guzel uzun uzun yazmissin tane tane anlatmissin oyle iyi geldi ki suan bunu okumak Allah senden razi olsun cekecegim sanci yine kendi sancim yani dedigin gibi cok abartanlar var etkilenmemek icin kimseye sormuyorum bile cunku cok kiyaslama yapan var sanki kendi sancisi cok kolay suni sanci cok zormus gibi anlatanlar var kimsenin gule oynaya dogum yaptigini ben sanmiyorum dogumun her turlusu zordur bunda hemfikiriz ama sonu guzel Allah in izniyle❤
(270 puan) tarafından
Buldum lütfen şu videoyu izle bana dua edersin op.dr banu çiftçi nin ağrısız doğum-epıdural anestezi-1.bölüm
(270 puan) tarafından
Burada suni sancı ile yazılanları görünce üzülüyorum hepsi kulaktan dolma bilgiler anlatmak istiyorum ama bunu herkese tek tek yazamam ilk defa sana yazdım lütfen kimseyi dinleme rahat ol.Bu doktorun doğum ile ilgili başka videolarıda var insanı gerçekten rahatlatıyor izlemeni tavsiye ederim özellikle normal doğumu anlatan bir videosu var you tubedr
tarafından
Hemen bakiyorum cok tesekkurler❤
0 oy
tarafından
Rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah canım 

Sağ salim kucağına al Rabbim'in izniyle 

Güzel haberlerini bekliyoruz ❤
tarafından
Amin insallah Allah razi olsun o postu acmak bana da nasip olacak insallah ❤
tarafından
Inşallah canım inşallah
Darısı benim ve tüm hamilelerin başına ❤
tarafından
Amin insallah Rabb'im butun gebelerin yardimcisi olsun bi avazda kurtulalim insallah❤
0 oy
(15,800 puan) tarafından
Kendi sancin ile suni sanciı aynı. Aradaki fark kendi sancin yavaş yavaş artarak oluyor. Suni sancı birden ve hızlı bir şekilde artıyor. Ama suni sancı normal sancidan daha acıdır diye bir şey yok. Ben ilk dogumumda 7 saat sancı çektim kendi sancimla. Ikincisi suni sancı aldım sadece 40 dk sancim oldu 40 dakikda doğurdum 
tarafından
Ay o zaman darisi basima insallah ya ertesi gune kalan da varmis insallah ben ertesi gune kalmadan dogum yaparim
0 oy
(4,647 puan) tarafından
Rabim kolaylık versin inşallah cnm 
tarafından
Amin insallah Allah razi olsun cnm❤
(4,647 puan) tarafından
Senden de cnm bnm
0 oy
(4,853 puan) tarafından
40 hafta olmuş Allah korusun bebek tuvaletini yapıp yiyebilir o durumda riskli sen doktorunu dinle 
tarafından
Doktorum da bebegi de seni de riske atamam hicbir ilerleme yok dedi ben de doktoruma guvendigim icin tamam dedim her kafadan bir ses cikiyo kimseye sormuyorum ama bizim milletimiz yorum yapmaya bayilir
0 oy
tarafından
Canım ben bu hamileliğin de çok cektimha dogdu doğacak perisan oldum tam dogurtacak yukari kacti bebek haftalarca gelmedi 40 haftada parmak ucu kadar açılma var dedi dünya kadar şey yaptim hic durmadim kirk artı ikide gittim uc santim olmus suni verdiler uc saatte dogum yaptim sen kimseye kulak aşıp moralini bozma dogum baslicak basina bir mucize zaten kimsede acidan ölmemiş ha normal ha suni ha sezeryan
tarafından
Aynen ben de boyle dusunuyorum kendi sancisiyla dogum yapan daha mi cok anne yani cahillik iste agzi olan herkes konusuyo ben kimseye sormuyorum ama her kafadan bi ses cikiyo malesef
tarafından
Bide günü saati var Rabbim ne zaman dilerse o zaman dogar
0 oy
tarafından
Hiç korkma kuzum tabiki dünyaya bir can getirmek kolay olmayacak ama o kadar güzel bir duygu ki doğumdan sonra sende yeniden doğmuş gibi olacaksın sağ salim kucağına al inşallah  yavrunu
tarafından
Aminn insallah ben de oyle dusunuyorum tabii ki kolay degildir ama sonu guzel olacagi icin cekecegim acı hic gozumde yok Rabb'im kimseye kaldiramayacagi yuku vermez

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 159 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Selin mom (785 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
12 Mart 2023 Diğer kategorisinde zeynepy (91 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 250 göst.
0 oy
10 cevap 165 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu