0 oy
367 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar uzaktan takip ediyodum burayı ama sırf şu soru için hesap açtım lütfen yardımcı olurmusunuz 

Kızım 10 aylık oldu ama çok sinirleniyor günden güne artıyor gibi siniri mesela elinden telefon Kumanda vs şeyleri bişey alınca yada yemek yedirirken çok sinirleniyor vuruyor ısırmaya çalışıyor bağırıyor hıncını alamıyor bı turlu yani çok agresif ne yapsam bilemedim ben de darlaniyorum o böyle yapınca :(

15 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kimsenin çocuğu 10 aylık olmadimi ya :ermm:

-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnimde 11 aylık aynı senin kızın çok sınırlı artık yapma demeyi öğrendi yapma yapma diye bağırıyor
tarafından
Bugün daha bı sinirliydi bı görecen kendi kendine yumruk sıkıp bağırıyor
tarafından
O bence hastane ye götür belki dış yüzündendir
tarafından
Bilmiyorum ki
0 oy
(6,137 puan) tarafından
Hamileyken sende öyle miydin? Ben hamileyken bi kere şiddetli ağladım şimdi oğlumda öyle ağlıyor 
(6,137 puan) tarafından
Büyük olasılıkla çocuklar etkileniyor düşünsene hamilelikte bile etkileniyor hele gözünün önünde olan biseyse sen bile izlerken etkilenirsin bide onu düşün
tarafından
Evet çok üzgünüm çok ağladı o gün
(6,137 puan) tarafından
Buna bi çare bulmalısın bu sen ve eşinin elinde bak sonuçlarını görüyorsun seni sizi örnek alıyor
tarafından
Aslında tartışma olalı biraz oldu artık yapmamaya çalışıyoruz bundan sonra daha sakin olsak düzelir mi
(6,137 puan) tarafından
Evet ama zaman alır çünkü artık anlıyor sizi sinirlenirken dikkatini dağıtın gülün oynayın özellikle annesinin gözlerinin içine çok bakarlar hareketlerini çok takip ederler sen çok dikkatli olmalısın
0 oy
(460 puan) tarafından
Normal ama bebisinle sürekli konuş yapma etme zararlı vb gibi şeyler iki oğlum var düşman başına ama konuştukça akıllı oluyorlar yarim saat sonra aynı bu böyle böyle ama şöyle bişey de var bende çok sinirliyim esimde sakin çocuk beklemiyorum 

Sizden sınırlı varsa ona çekmiştir brnce
tarafından
Eşimde sakın değil bende değilim
(460 puan) tarafından
O zaman gayet normal canım
tarafından
Çok zor
0 oy
(506 puan) tarafından
Anlamaya çalışın artık büyüdü onun da istekleri var görmezden gelmeyin ve elindekini kendisi vermesini sağlayın.Muhtemelen anlaşılmadığını düşünüp tepki gösteriyor 
tarafından
Bilmiyorum ki anlayamıyorum birturlu
(506 puan) tarafından
Sorabilirsiniz bununla mı oynamak istiyorsun tamam oynayabilirsin ya da tehlikeliıyse anlatın bu oyuncak değil bu tehlikeli başka bir şey verin ilgisini çekebilecek bununla oynayabilirsin ama onu bana ver sana oynaman için bunu vereceğim.Ben böyle yapıyorum uzun zamandır ve işe yarıyor tavsiye ederim
tarafından
Teşekkür ederim bundan sonra bende öyle yapicam
0 oy
(579 puan) tarafından
Yanında hiç kavga ettiniz mi çocuğun canım çünkü bu tür huylar genelde çocuğun yanında tartıştığıniz zaman çocukta psikolojik sorun oluyo benim kızımda aynıydı ve psikoloji doktorumuz böyle demişti bize şiddet olmadı tanı ama tartışmalarımiz olmuştu şimdi yanlarında etmemeye çalışıyoruz 
tarafından
Evet çok ağladı hatta çok büyük kavga ettik bı kaç kez maalesef
(579 puan) tarafından
Çocuk o yüzden sınırlı tavırları canım elinizden geldiğince dikkatli olun derim ilerde psikolojik sorunlar yasabilir çünkü
tarafından
Tamam bundan sonra olmaz inşallah
(579 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(2,396 puan) tarafından
Dikkat çekmeye çalışıyor konuşması nasıl 
tarafından
Arada mama baba falan diyor başkada pek bişey yok kendi kendine konuşuyor ama anlamlı şeyler söylemiyor
(2,396 puan) tarafından
Kendini anlatamadığı için de sinirleniyo olabilir yanında eşinle kavga etmeyin televizyonda şiddet içeren şeyler izletmeyin o sinirlenince aniden bağırmayın Bi de bişeyler anlatmaya çalışırken sonuna kadar dinleyin siniri geçene kadar sevgi gösterin
tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Oğlumda aynı öyle çıldırıyor istediği olmayınca ya da elinden alınca hemen bağırıyor vuruyor vurmanın bir tepki olduğunu nasıl ogrendiyse artık şaşırıp kalıyorum 
tarafından
Bizimkide öyle ya sende yorumlara bak istersen faydalı şeyler yazmışlar ben deniycem inşallah
0 oy
(27 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızım 10 aylık olmak üzere son hafta da siniri arttı canım. Kendi kararları dışında bişey olsa sıkıyor kendini hepsi aynı galiba farkındalık ayı diyelim
(1,264 puan) tarafından
Kız yerim onun sinirini 1 aylık daha :)))))
tarafından
Evet ya daha küçücük
(27 puan) tarafından
10 aylık cnm
0 oy
(782 puan) tarafından
Suan 14 aylik olcaz allahtan anlatiyor isaret ediyir felan yine ayni kiziyor felan alistim artik önceden hayir cok derdim sinirlenmeson diye ...hayir demeden gidip aliyorum ...ama kendini ifade edemedigi icin sinirleniyor tatlim 
tarafından
Çok zor coook
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Normal değil  pek aynı 11 aylık benimde var ama öyle değil her bebek bir değil tabiki ama tetikleyen birşey vardır onu her istediğini vermeyin öyle alıştıysa öyle gider her zaman her istedigine ulaşmamayi bilmesi lâzım benim kızımda eline almamasi gereken birşey alıyor mesela geri alıyorum elinden bir.iki ağlıyor sonra susuyor çünkü öyle alıştırdım bazen hiç ağlamıyor her istediği eline verilmemeli çocuğun
tarafından
Her istediğini kesinlikle vermiyorum eline örnek verdim yani bı o değil çoğu şeye sinirleniyor bağırıyor yani çok değişti 2 gündür
(1,343 puan) tarafından
Eğer dişten falan yapmıyorsa etkilendiği birşey vardir mutlaka mesela ben oğlum diğer odadayken ona sesleniyorum duymuyor bağırıyorum kızımda hemen bağırmaya başlıyor benim gibi birşeyler diyor yani herşeyden etkilenip taklit ediyorlar belki de senden geçmiştir hamileyken falan çok sinirli gectiyse ama yinede korkacak.birşey yok daha çok.küçükler çok huy değiştirirler
tarafından
Evet hamilelik zordu yanında da tartıştık bı kaç kez
(1,343 puan) tarafından
Gördüklerini uyguluyorlar çocuklar malesef dediğim  gibi bende oğluma bazen sesimi yukselttigimde kızımda aynısını yapıyor her zaman kontrol edemiyoruz kendimizi ama dikkatli olmamız lâzım
tarafından
Keşke kontrol edebilsek ama bundan sonra daha dikkatliyim inşallah
0 oy
(808 puan) tarafından
Benim 4aylik bebeğimde çok sinirli kendini sikiyor sürekli sinirden titriyor 
tarafından
Allah yardımcımiz olsun
(808 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(116 puan) tarafından
Valla benim kızım 6 aylık şimdiden elinden bir şey alınca sinirlenip ağlıyor 
tarafından
Allah yardımcımız olsun
(116 puan) tarafından
Amin canım hepimize
0 oy
tarafından
https://instagram.com/behavioral.scientist?igshid=12l7jxbg8pbw1 bu ınstagram hesabını incele son paylaşımlarından biri bebekte çocukta öfke kontrolu ve kitapları var mutlaka oku ben se yeni alacağım 
tarafından
Tamam bakayım inşallah
0 oy
tarafından
Ya aynı sorun şuan bizde benim ki 14 aylık birde ısırmaya çalışıyor şaştım bende valla
tarafından
Zor.bu bebeler

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 127 göst.
14 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 33 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Lale030507 (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 292 göst.
26 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (994 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 399 göst.
9 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,594 soru

11,203,731 cevap

34,506 kullanıcı