0 oy
727 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kizim 5 aylik, babanesi kupe almis bu top küpelerden, bebek kupesi demisler. Sizler ne zaman deldirdiniz kizlarin kulaklarini, cok korkuyorum cani cok acir mi acaba. Hic deldiresim de yok ama ayni erkek çocuğuna benziyor soyle kupesi olsa da süslü dursun da istiyorum hem hediye de alınmış, bilmiyorum. Sizce napayim 

Kizlar hepinizin yorumlarını okudum, hepinize cokk tesekkur ederim, cevap yazamadiklarim kusura bakmasin. Ben de o istemedikçe deldirmemeye karar verdim :)

44 Cevaplar

+1 oy
(808 puan) tarafından
Ben büyüyünce deldirmeyi düşünüyorum 7-8yasinda falan şimdilik düşüncem bu yonde
-Reklam-
+1 oy
(3,167 puan) tarafından
Kızım 17 aylik değdirmedim çünkü elini hep kulağına götürüp çekerse küpeyi kulağına zarar verir diye korkuyorum
0 oy
(44,724 puan) tarafından
5 yaşında halen deldirmedik akılı erince kendi ne zaman isterse deldirsin 
tarafından
Iste bende oyle dusunuyorum hatta benim kulagim delik hic sevmem kupe takmayi hic de takmadim deldirmesem mi diyorum ama kararsiz kaldim
(44,724 puan) tarafından
Sana kalmış şimdi ne desem bilemedim☺️
0 oy
(677 puan) tarafından
7 aylıkken deldirdim cnm 5 saniye ancak ağladı :) 3 hafta falan taktıkları küpe kalıyor sonra istediğinizi takarsiniz
tarafından
Iltihap falan yapiyormus bazen kabuk bagliyormus cok korktum zaten asiri huysuz bir bebek
(677 puan) tarafından
Cnm bnm kizim alerjik bi bebek 12 aylik şuan.5 aydır  takılı kulağında bsy olmadı.ama ben ara ara elimle küpesi kulağının etine yapışmasın diye oynatyordum
0 oy
(163 puan) tarafından
Benimde Bir yaşında kızım var. Bende deldirneyi istiyorum ama senin gibi korkuyorum canı acır diye
tarafından
Bende 1 yasinda dusunuyorum zaten ama illa ki acir bir de oynar ceker diye korktum
(163 puan) tarafından
Evet benimde o korkum var kızım saçını toplayınca sürekli saçını çekiyor oynuyor. Birde küpe olsa düşünemiyorum
0 oy
tarafından
Bazı yerler 1 yaşından önce delmiyo. Kızım 2 buçuk yaşında hatta 3 olmak üzere hala delmedim ilerde kendi deldirmek isterse delerik
0 oy
(15,827 puan) tarafından
İlk kızım yaşında bile yoktu annem küpe Akçam diye götürmüştü bide baktimki deldirmis kulağını ikinci kızımda 1,5 2 yaşlarında idi ikisininde top küpeleri var sağlam arkaları senelerdir takıyorlar
tarafından
Bizimki de top kupeymis ama cekip eder diye korktum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kankam var burda  9 aylık deldirdi :) 
tarafından
Bende 1 yasinda dusunuyorum simdiden sorayim dedim :)
tarafından
Evet o kanka benim ben :) :)
0 oy
(3,729 puan) tarafından
18 aylık kızım kendi ne zaman isterse o zaman deldirsin istiyorum
0 oy
tarafından
Benim küçük 21 aylık deldirmek fırsat olmadı yoksa bir yaşında yapardım buyugunude bir yaşındayken yaptım küçük sankim biraz büyüsün öyle yap bence
tarafından
1 yasinda dusunuyorum zaten simdiden sorayim dedim :) kendi buyuyup isteyince yapicam.galiba
0 oy
(2,323 puan) tarafından

Kızım 17 aylık canım geçen ay deldirdim benim kızım çok yaramaz hareketli zor oldu annem kardeşim ben tuttuk yani ama hemen tık diye deliyor azcik ağlar avunur sonra bı kulağı hafif kabuk tuttu kendisi attı iyi şuan hiç bı şeyi yok güzel oldu bak o gün çektiğim resmi de atayım :)

image

tarafından
MasaAllah kuzuma bende dusuneyim ya hani belki ileride istemez bosuna deldiririm diye dusunuyodum :)
(2,323 puan) tarafından
Sağol canım :) evet ama istemezse takmaz takmayinca kapanır gider zaten ben seviyorum deldirdim tabi sana kalmış
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ben 7 aylıkken deldirdim hiç zorlanmadik kızımda ne olduğunu anlamadı bile. İki üç dk en fazla ağlamıştır. Ama şu an pandemi nedeni ile kulak falan deldirilmiyor diye biliyorum. Yine de deldirecek olursaniz yakınınızdaki eczaneye sorun.
tarafından
Duru benim kızımın adi da :) bizim komsu teyzemiz hemsire o delicek
(6,047 puan) tarafından
Ne güzel canım o zaman erkenden deldir anladıkları zaman çok zor olur
tarafından
Ne bileyim cani acir da söyleyemez diye korktum kendi ozenip isterse deldireyim diyorum o zaman da babanesi küser kesin kupesini begenmedim zannederr
(6,047 puan) tarafından
Canım kızın henüz çok küçük ozenipte takmak istemesini beklersen en az 5 6 yılını alır. Deldir gitsin 3 5 dk tek canı acır sonrası yok.
0 oy
(4,725 puan) tarafından
15 aylık deldirmedim. Onun aklı erip ben istiyorum diyene kadar da deldirmeyecegim
tarafından
Galiba bende beklicem
0 oy
(2,069 puan) tarafından
Ben deldirmeme taraftarıyım onun bedeni hakkinda karar vermek istemiyorum ve canını da yakmak istemiyorum :) 
tarafından
Aynen can yakma konjsu cok korkutuyoe bazen iltihap oluyomus sisiyomus. Dertsiz basina dert almak yani
(2,069 puan) tarafından
Yani bilmiyorum senin kararın canım ama benim kızım fazla meraklı kulağında onu fark ettiğinde rahat bırakmaz ona bu eziyeti çektirmek istemiyorum azcık aklı erince kendisi öyle arkadaşlarında falan görürde isterse tutarım elinden deldiririm
0 oy
(48,713 puan) tarafından
10 aylikti eczane 10 aydan once delmiyoruz demişti acisi o anlik oluyo unutuyolar başını tuttugu icin sinirlenip aglamisti benim kizim yojsa cani tatli degil
0 oy
(7,412 puan) tarafından
21 aylik olcaz deldirmedim. Deldirmem de heralde canim. Buyuyunce kendi isterse deldirir.
0 oy
tarafından
Ben deldirdim çok güzel oldu deldir nolacak ki yaaaaa vidali olandan kesinlikle takma geçmeli tak onlar daha saglıklı 
tarafından
Yok vidasiz bizimki de kuyumcu ozellikle vermis bunu ama korktum yinede
0 oy
tarafından
2kez deldirdim hep düşürdü küpeleri 3 4 yasnda delinmişti 
0 oy
tarafından
5 yasinda deldiricem cnm
0 oy
(3,836 puan) tarafından

ne kadar dogrudur bilmiyorum.ama 3 4 yasindan once deldirmeyin kulak yapisini bozuyor diye birseyler  

okumustum zaten benim kiz kulagini kopartirdi deldirseydim. 17 aylik oldu bi iki seneyi bulur bizim kupe maceramiz. 

benim kizda ayni erkek bebis gibi :D goren bundan sonraki erkek diyor 

tarafından
Ya  bana da aynisini diyolar valla sinirim bozuluyorr
(3,836 puan) tarafından
benimde bozuluyordu ama artik biraktim :) gayet guzel bi bebisim var yani agzi burnu masallah :D  toka falan da takmiyor napayim bi kac aya saci uzar toplarim belki toplatirsa :D
tarafından
Benimki daha ufak saclari da dokuldu dizlak bisey olduu ama bana gore tam bir kiz güzeliii :) herkesin cocugu kendine guzel valla :)
(3,836 puan) tarafından
aynen oyle canim. benimde kuzenleriminde saci hep seyrekti biraz bakim yapip duzelstirici kullanmadiginda nasil uzuyor valla. annelik iste bizimki herseyi guzel olsun istiyoruz :)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 305 göst.
0 oy
11 cevap 249 göst.
20 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 368 göst.
10 Şubat 2022 Aile kategorisinde Elizin annesi (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 622 göst.
10 Ocak 2021 Aile kategorisinde MehmetEmirr (135 puan) tarafından soruldu