0 oy
231 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bir iki aydır sanki önümde görünmeyen engeller var hayatım akışında hayal ettiğim gibi gitmiyor ve üst üste çok fazla benden kaynaklı olmayan aksilikler yaşıyorum bir tavsiyeye bir manevi söze duaya cümleye çok ihtiyacım var

16 Cevaplar

0 oy
(701 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
On defa Peygamberimize selavat getirirsen o anda senden mutlusu olmaz. Ben hep bunu yaparım anında oluverir çok şükür.  
(701 puan) tarafından
Bunalımdan kurtarıyor o an baya süre etkili. Ama aksilik her zaman olur hiç bizaman herşey yolunda olmaz. Ne güzel ki çözümü böyle bir yolda ariyosun. Rabbim yüzüne baksın seni feraha erdirsin. İnşirah süresi rabbi yessir çok çeşitli dualar var oku okuyabildigin kadar bazen kalpten ettiğin besmele bile rahatlatır o an seni
tarafından
Amin canım Allah razı olsun bazen insan kendini kimseye anlatamıyor ama hiç tanımadığım birinin içinden gelerek bana dua etmesi çok değerli
-Reklam-
+1 oy
(5,721 puan) tarafından
Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm'i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir." ...                                   *"Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.
0 oy
tarafından
Sıkıntılı zamanlarda bol Kur'an Kerim okuyup dua ederim hep sureler okurum ve rabbım feraha çikarıyor elhamdülillah
0 oy
tarafından
Olursa olur olmazsa cay iceriz diyorum :) cay ilactir :))
0 oy
(17,801 puan) tarafından
Geldimmi üst üste gelir vardır Rabbimin bir bildii sen yinede şükret ve hep dua et inşirah oku bol bol
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Ayetel kürsi, İnşirah ve rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr duasını çok okurum hergün dilimdedir,  manevi olarak beni çok rahatlatır bu dualar
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Rabbim! Sana dayandım sana güvendim. Yalnız sana sığınırım yalnız senden yardım dilerim. Sen hakkımda hayırlı olanı eyle. İçimi ferahlat sıkıntılarımı dindir. 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
bu dünyada sıkıntı herzaman olacak bişey. eğer sıkıntın yoksa kork demişler.. beb ayetel kürsi başta olmak üzere bildiğim duaları okur allaha dua ederim elimdeki herşeyede şükrederim. içimi ferahlatır sonrada keyfime bakarım :) 
0 oy
tarafından
Zikir uygulamaları var cnm indir günde kaç defa nasıl yapılır hangi alanda etkili olduğu yazan uygulama var. .ben eşim için ya vedud zikri okudum günde 400 tane sadece bir kere yaptım..işinden eve evinden işine gitsin diye..önceden çiftliğe giderdi haftaiçi haftasonu geç gelirdi hep çocuklar uyurken gelirdi hep..son 1 aydır 8de evde olur haftasonu da gitmez bir yere evdedir hep..hayvanlarını sattı raharladım..yeter ki gönülden olsun 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Eğer birşeyler in kötü gideceğini bildiğin halde aksilik diyelim buna devam ediyorsan canım namazını kılmıyorsan namazını kıl Allaha bol bol dua et, evini havalanır yer silme suyuna sirke koy, bol bol tesbih çek içindeki bu karamsarlık en kısa zamanda huzurla dolacak 
(2,078 puan) tarafından
Ben birdefa çok çaresizlik yaşadım, yatsı namazını kılarken namaz bittikten sonra secde de uzunca kalıp dua etmiştim sonrasında bol bol inşirah süresi okumuştum inan canım o yaşadıgım olayı sanki ben yaşamadım gibi yüreğim nasıl ferahladı anlatamam
0 oy
tarafından
Önce tam bir teslimiyet olsun içinde canım neden neden neden diye sorma kendi kendine, daha sonra bekle acaba bu işte ne gibi bir güzellik var ki ben şuan göremiyorum de. Sonra içinden ya bu işten zarar göreceğim bana güzel görünse de ya da daha da güzel bir olaylar olacak de. Hep teslim olarak yaşa. Ve mutlaka ama mutlaka şunu kabullen ben cüzi yani kendi minicik sınırlı irademle kaderimde ki bu yolu istesem de değiştiremem o yüzden sabredeyim demelisin. 

Sahabe efendilerimizden birinin bir sözü var bunu mutlaka söyle.

Allah'ım hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle,

Gönlümde olanı da hakkımda hayırlı eyle..

Rabbim Fettah ismiyle feraha ulaştırsın inşallah
0 oy
tarafından
Sizin ser bildiklerinizde bir hayr ,hayr bildiklerinizde bir şer vardır. Siz bilemezsiniz ancak en iyisini Allah bilir.
0 oy
(119,343 puan) tarafından
Oldugu kadar olmadi kader 
0 oy
(2,836 puan) tarafından
İnşirah     ❤️
0 oy
(233 puan) tarafından
Hayati inanç dinlemeni tavsiye ederim ne zaman canım bişeye sıkkın olsa açar dinlerim hayata bakışını değiştiriyo resmen 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Hayatin karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol. Bırak hayat sana ragmen degil seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatımın alti ustune gelir diye endişelenme.

Nerden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmadığını?

Şemsi tebrizinin 40 kuralindan bi tanesi. Ben çoğunu okuya okuya ezberledim bu da en sevdiğim. Hepsi birbirinden ayri güzel vaktin olursa.oku mutlaka. Dua oku bi de Salati Tefriciye oku inan cok iyi geliyo

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 380 göst.
7 Ekim 2022 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 242 göst.
11 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Canyavrum (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 566 göst.
5 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 354 göst.
21 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu

380,206 soru

11,383,035 cevap

34,882 kullanıcı

...