0 oy
288 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 1 yaşında v 3 yaşında iki kızım var nasıl davranılmalı büyük kızima sanki çok kuralciymisim gibi gelio n bileyim eline ekmek veripte bırakmam ila mutfakta oturup yiycek peçete herzamn kulancakk bu gibi şeyler acaba öğreteyim derken kuralcimi oluyorum yani kendi halinemi bıraksam siz nasıl davranyosunuz 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sorma gitsin ♥️♥️
(48,695 puan) tarafından
☺️☺️☺️
-Reklam-
0 oy
(48,695 puan) tarafından
bende bekliym surda bende ayniyim benimkinde kurt kayniyo oturnuyo biryerde sabit kiziyorum bende
tarafından
Bnmkide öyle cnm hayata oturmaz
(48,695 puan) tarafından
bu aksam evden cikicaz ben istiyorum hemen giyinip cikalim o merakli biseyleri elliyo kizim diye kızdım agladi kuzum kiyamadim da
tarafından
Çok hırçın oluolar cnm ya bn ona kızınca oda bna kızıo bazen işine gelio aglio keyfi ne göre yni
(48,695 puan) tarafından
bizimde bu hafta hircin oldu yapma diyorum banane yapcam diyo ☺️
0 oy
tarafından
Ben o konularda çok takılmam batırsın lar etsinler yapsınlar tekrar geri onlara toplatıyor um çünkü Ama benimkiler büyük 10 yaşında 5 yaşında en küçüğü de 4buçuk aylık
tarafından
Diretme boş ver canım ya çok sıkma çocuğunu zaten büyüdüğü zaman o çocuk kendi kendine ister istemez yapacak tramvay aratmayan çocuğum da ben toplu masaları böyle ben arkalarından kendim topluyorum ama Yemek konusunda biraz takıntı oldu oluyorum döküldüğü zaman ekmek falan onları toplattiriyom
tarafından
İşte bazen bnada çok sıkıyom gibime geliyor küçük daha
tarafından
Yani canım daha bak Benimkiler 10 yaşında 5 yaşında bir de bu pandemie zaten çocukları yeterince sıktı her şeyi akışına bırak bir laf vardır ya Su akar yolunu bulur diye Sen ne yaparsan senin evladın da onu yapar bundan emin ol çünkü ben Evlatlarım da bunu görüyorum ben onları göstermiyorum Bak hiç mutfağa gider bir tatlı börek poğaça bir şey yaparım bir bakmışım arkamda lar onlar benden hamur çalmış hamurla börek açacağım diye uğraşıyorlar oklava ile iki kardeş oğlumla kızım
tarafından
Bizim ortam biraz gergin genelde cnm buda çocuklara yansiyo farkındayım ama elden bişe gelmio eşim v kaynana gerginler e haliyle bnada yansiyo öle ortamda yetisiolar malesef
tarafından
Sabret cnm sabret
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Kurallar hayatı kolaylaştırır. Hele iki çocukla başka türlüsü çok zordur herhalde. Ben mama sandalyesi dışında yemek vermem ama yemeği mıncıklamasına kendi kendine döke saça yemesine izin veririm mesela canım. Kendi haline oyun oynarken bırakmalısın bence. 
tarafından
Oyun oynarken birakiom cnm sonrasında toplamsini soyluom toplayana kadr bekliom genelde
(3,213 puan) tarafından
Öyle olmalı zaten. Beyza öğretmenin oyuncak toplama şarkısı var youtube dan bulabilirsin hem oynar hem toplar.
tarafından
Saol cnm bı bakayım belki işe yarar
0 oy
(580 puan) tarafından
Kural iyidir cnm sonra bir bakarsın önünü alamazsın
tarafından
Öylede sıkmıyorumdur ins cnm
0 oy
tarafından
ister istemez kural koyuyoruz cunku biz temizliyoruz biz yoruluyoruz bende dokecegi bisi yiyecegi zamab sofra bezi ser diyorum ister koltukta ister yerde yedigi yere karismiyorum ama sofrabezi oluyor mutlaka kucugune karisamadigin icin kendini suclu hissetmen normal 
0 oy
tarafından
Kesinlikle aşiri baskı vermedim 1 bucuk yaşinda ki kızım ile konuşuyorum lakin beni ne kadar anlaya bilir ki temizlik nedir nasıl dökmemeliyim nasıl yemeliyim evi dişinda kurallarım var ama evde baskı kesinlik le vermem hep önüne koydum kendi yedi nasıl toplanması gerektiğini ögrettim döker se canı sagolsun birdaha asla yapmam demedim hep verdim eline herşeyi ve şuanda döktüğü yeri gırgır ile temizler yada bana söyler. Birakalım hep yanliş yapsınlar ne kadar yalnişını söyleyip konuşursak okadar kendini o konuya aliştirir ama basın olursak onun zevkini çıkaramaz v3 hırçın olur bizimde dinlemez :)))))), ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Valla benimki istediği yerde yer ama sonra kendisine toplatirim yapar da yani illa ki dokeeck bi yerler batacak biraz serbest olmak lazım diye düşünüyorum açıkçası 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Kural herzaman için iyidir çok sokmamak şartı ile

Evde kızım rahat olsun, uyarmayayım yeterki yesin, yemekten once el yıkamada, sofra adabıyla oturmadı birşey olmaz evde yabancı yok, toplayan temizleyen benim diyerek çocugu böyle yetiştirmek bana garip geliyor,

Dünyanın bin bir türlü hali var, sağlık var hastalık, ölüm var, hastalık olur evde olmayız, çocugumuzu biryere birakırız, çocuk evde oynama, yeme alışkanlığı nasılda başka yerde de o şekilde davranır, konu ne olursa olsun, ben bu düşüncedeyim, kızım büyük Allah korusun başıma birşey gelse evi çekip cevirebilir, oğlum 15 yaşında, evde olmazsam kendini aç bırakmayacak şekilde kendine çay yapıp yumurta tost yapabiliyor, evdeyken gel oğlum yap diyorum alıştırdım, ütüsünü yapabiliyor, duşa girdiği zaman ardını topluyor, ben ardını toplamaktan yapmaktan asla yorulmam, başıma bieşey geldi babaannesi annanesi halasına kalmak zorunda kaldı, bir duşa girdi, tüm pisliği bırakıp çıktı o oğlumun ayıbı değil benim ayıbım, ben çocuklarıma o yaşta eğitmeye başladım, bir kraker yiyecek olsa dahi ufak sofra beslerim vardı onu serer oturturur yerlerdi, oğluma  o yaşta tuvalet eğitimi verirken erkek diye ayakta hiç yapmasına izin vermedim, oturarak küçük abdestini yapmasına alıştırdım, uzun lafın kısası başıma brişey gelse gözüm açık olmaz, şimdiden alıştır kuzum 
tarafından
Çok saol cnm zahmet edip yazmışsın
Çok doru dedin  dikkate alcam dediklerini :-*

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 263 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 255 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde dilayyla (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 393 göst.