0 oy
1,117 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya uygulamadaki paylaşımlara bakıyorum kimi eşinden dayak yiyo kimi psikolojik şiddet görüyor. Kimi kaynana görümce elti sorunu yaşıyor kimide kendi ailesinden şiddet görüyo. Kucağında çocukla sokaga atılan bile okudum  Allah aşkına kadınların çektiği nedir ya . Bu kadar güçsüz mü bu kadınlar nedir bu çaresizlik ya kimse mutlu değil. Okudukça sinir oluyorum!!! 

39 Cevaplar

0 oy
(1,077 puan) tarafından
Bende aynı şeyi düşünüyorum eşime diyorum neler neler var diye bende o da üzülüyoruz o kadnların haline. Allah yardımcıları olsun. 
tarafından
Amin inşallah çok rezil insanlar var
(1,077 puan) tarafından
Cidden öyle halbuki mutluluk ellerinde. Şiddet çok iğrenç gözümde ya da piskolojik şiddet. Eşim çok üzerime titrer hep böyleydi hala böyle. 5 sene sevgiliydik 4 senedir evliyiz. Ama 1 saat ayrı kalamayiz. Bunu sağlamak herkesin elindeyken neden mutsuzluk şiddet hakaret tercih edilir anlamam hiç.
tarafından
Ya bide şiddet gördükten sonra nasıl karı koca oluyo arada sevgi kalmıyo sofraya oturacaksın o adamla yemek yiyeceksin alışveriş gezme tozma aynı yastıkta uyuma ya bunları insanın içi almaz ki şiddetten sonra
(1,077 puan) tarafından
Bilmiyorum canım tek cevap çaresizlik diye düşünüyorum. Ailesi kötüdür kabul etniyorlardır
-Reklam-
0 oy
(1,329 puan) tarafından
Aile canım kadın ailesine birşey derdimi sus kızım bizde çektik kizim alttan al kızım herşeyi duyma kızım erkekte bunu farkında olunca daha çok eziyor sonra gelsın kadın cinayetleri iki tane kızım var biri 20 yaşinda büyük konuşmayayım ama ben onun sacı dökülse üzülürüm neden diye elin oğlu kızıma el kaldircak yok öyle dava 
tarafından
Evet çoğuda ailesi kabul etmediği için bu eziyeti çekiyo maalesef
0 oy
(874 puan) tarafından
Annem babama hep der kimsem yok diye yapıyorsun bunu bana dimi 

Çok kalabalık annemin tarafı ama kuru kalabalık yuvani yıkar yıktığıyla bırakır ortada hatta baktı gideri var başkasına satar evladını. 

Babam cahil görgüsüz dışarda kedi evde aslan. Fakat annem babam gibi 10 adami cebinden çıkarır. Güçlüdür 

Bizi birakamadi gidecek yeri yoktu gitmedi ama dayak yedi takı ben polisi ariycam diyene kadar 15 yaşındaydım tabi. O zamana kadar gördüklerim duyduklarım bana kendimi 30 yaşında hissettiriyordu 

Hala dayanamam tartışma sırasında yükselen sese elim ayağım titrer 

Gitmek çare olsada mümkün olmuyor bazen annem şimdi dayak yemiyor ama geçti ömrü....
(874 puan) tarafından
Öyle canım yani şuan şanslıyız olanı sbiteni sosyal medyadan öğreniyoruz eskiden 3. Sayfa haberleri diye geçerdi hepside yansımazdi sadece o da değil ensest ilişkiler erkek zorbalığı hiç bitmiyor inan  duyduklarımi bildiklerimi anlatsam kusarsin. Medyaya yansımayan milyontane hikaye var kizlar aile içinde başlıyor şiddete susuyor diyorsunya susturuluyor eli kolu kanadı kırılıyor duyguları somuruluyor taciz tecavüz dayak bunlar kızken başlıyor kadın olunca devam ediyor. Bunlar hep vardı şimdi gün yüzüne çıkıyor
tarafından
İnan okurken bile sinir oluyorum zaten çoğu şey aile yüzünden oluyo. Kendileri birey olmadan çocuk yapıolar sonrada herseyin acısını çocuktan çıkarıyorlar yazık oluyo
(874 puan) tarafından
Şu kadarını söyleyebilirim ki imanın ahlakın girmediği evde her türlü sıkıntı vardır. İmansız ahlaksız insanların olduğu ailede anne de babada en büyük suçludur. O aile kız çocuk ile erkek çocuğu aynı odada yatırır. O aile erkek çocuğu üstün tutar kızını ona hizmetçi eder o aile kızın ne istediği ile ilgilenmez nasıl fayda eder diye düşünür . Bu aileden çıkan kızları Allah muhafaza etsin
tarafından
Amin inşallah ha bide şu var sonunda o  itip kaktıkları kıza muhtaç oluyorlar maalesef
(874 puan) tarafından
Tabi canım bu işler böyle maalesef :(
0 oy
tarafından

Evet canım malesef böyle 

Ya başkasının  kölesi  oluyor kadınlarımız. Aman  kimse kırılmasın   incinmesin  diye kendini incitiyor 

Ya da eşine  mahkum olan soz geçiremeyen kadınlarımız var. 

Lütfen  çabalayın  lutfen bir birey olduğunuzu gösterin çalışın  en azından çabalayın  imtihan dünyası evet ama mahkum değiliz değilsiniz :(

tarafından
Çünkü çoğu aile mücadele etmeyi değil teslim olmayı öğretmiş. Hep baskı korku elalem ne der tek öğrettikleri şey sen kadınsın çaresizsin acizsin demek ne yazık ki
tarafından
Ah ah işte her türlüsü var  su dünyada hangi biri söylenir ki
0 oy
(19,966 puan) tarafından
Sorma yaa senmi benmi adamı istese oklavayla bile hış eder ama oturup dayak yiyo
tarafından
Okudukça sinir oluyorum
0 oy
tarafından
Ben anltsm buralaraa sığmaz çocukken çektğm cileleri şaşıp kalrsnz ama çok şükür kocam dan yana derdim yok 

Benim kendi öz ailem bana yapmdklarini birkmadlr 
tarafından
Evet bazısıda aileden çekiyo maalesef aile deger vermiyo. İyiki eşin iyi biriymiş
tarafından
Kızları sevmyrlr 10 kız dk evde sanki günah işlmş bizim suçumuz kız olmak
0 oy
(6,908 puan) tarafından
Söylüyorum yaz.. avrat milleti kendine değer vermeyi bilmiyor..... Bı sesi çıksa adam pısacakta işte kafa yok ki yapan yok yapan.oturup dayak yiyorlar sonra ölüm işte
tarafından
Çünkü kadın hep korkutulmuş ailesi bile hep susturmuş
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Bunlar hep ailelerin neden olduğu şeyler aslında bir aile sorumsuz bencil yetistirirse oğlunu yarın karısına herşeyi yapma hakkı bulur kendinde artı bir aile sahip çıkmazsa kızına arkasında durmazsa daha çok dövülen sovulen hakaret edilen şiddet gören kadın olur net 
tarafından
Evet maalesef helede evlenince oğulları adam oluyo güya bekarken yuzune bakmıolar
0 oy
tarafından
Insanin arkasinda guzel bi ailesi olmadi mi herseyden darbe aliyo ilk once arkanda  adam gibi baban olacak
tarafından
Gerçekten aile çok önemli. Kocanın gözünde güçsüz oluyorsun aile sesini çıkarmayınca
tarafından
Ailem arkamda olmasaydi bende o kadinlardan olabilirdim  :(
tarafından
İyiki yanında olmuşlar keşke böle sıkıntılar olmasa ama oluyor maalesef
0 oy
tarafından

Gucsuz kadin mi olur? Isteselee herseyi yaparlar ama onlar dayak yiyp buraya yazmayi tercih ediyolar. Ayril bosan diyincede mecburum cocugum var ayrilmam vs vs...

0 oy
(16,817 puan) tarafından
Hiç bir kadın güçsüz ya da sahipsiz değil. Onlar kendilerini öyle yapıyor. Büyüklerimize her zaman saygım sonsuz ama bana he istediğini söyleyen bir kaynanaya da kendimi de ezdirecek değilim. Kimse saygısızlık yapmak istemiyorum diyerek de kendini ezdirmesin
0 oy
tarafından
Her evlilik ve aile böyle değil çok şükür ki 
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Al benden de o kadar bu ne böyle kadınlarımız bu kadar güçsüz mü ne oluyor böyle hiç mi kendinize saygınız yok dayağı ihaneti normalleştiriyorsunuz. yok çocuk için yok gidecek yerim yok' yok ailem arkamda değil ya bırakın bunları kendi gücünüzün farkında olun kadın isterse yapamayacağı hiçbir şey yok. İşin kolayını seçmek bu. Büyük te konuşuyorum şiddet ve ihanet herhangi  birini görürsem affetmem. Gerekirse devlete sığınırım açlıktan ölmem ya. Çocuğuma da bana da bakar devlet çok şükür böyle bir imkan sunuyor bize. Daha yazılacak çok şey var da özet olsun
(1,060 puan) tarafından
Şunu da söyleyeyim lütfen ama lütfen kızlarımızı okutalım kendi ayaklarının üstüne bassınlar. Onsekizinde gidip de bir kocanın kölesi olmasınlar
0 oy
(5,946 puan) tarafından
Şiddet  mağdurları  çocuğum  war onu babasız birakam  diyenler  her suçu  çocuğun  üstüne  atanlar  buraya  okadar  yazıyorlar  ama  bi  kocalarını birakamiyorlar 

Allha  şükür  bende  öyle  dertler yok mutlu  bir  evliliğim war 
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Allaha sükür mutlu bir evliligim iyi bir esim iyi bir ailem var. Annemler ve babamla arada sirada  konusunca  evlilikte hersey olur tartisirsin kavga edersin gecimsizlik felan hersey olur ama seni aldatamaz yada sen onu  ve siddet gosteremez dovemez bunlar oldugu zaman sakin gizleme der bana  evin var benden kalma diyor is yeri de var ordan maas baglarim sana yetmediginde ben veririm diyor sakin boyle birseyde susma diyor yani babacim ufak tefek seyler icinde bosanma olmaz olur diyor oyle yani co sukur
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kadınlar erkeklere fazla yüz verip bı taraflarinj kaldırıyor sanki erkeksiz kalmışlar gibi herseylerine susup sonuç şiddet aldatmaya gidiyor erkeğin bı yaptığı yanlışa susarsan çocuk gibi daha fazlasını yapar 
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Evliligi marifet bilip küçücük yasta ailesini terkedip,okumayip kocaya kacan kisi aslinda her seyi göze almis kisi oluyo..cnku bna göre once egitim gelir sonra evlilik..sonra şiddet görünce ailesini terkettiği icin dönemiyo,meslegi olmadigi icin aileme yük olurum diyo yani kendi kendini gücsüz birakmayi cok iyi biliyo..kadinin güçlü oldugunu hisseden erkek ona asla siddet uygulayamaz hee uyguluyosa da karsilignda ne olacagini bilir..dovup dovup hala kocamdr deyip çocuğum icin katlaniyorum diyenleri hic anlamiyorum o ayri..diyecegimi o ki önce kadin güçlü olacak saglam durcak ailesi arkansda olcak erkek bunu bilecek..meslegi olmasa bile karakteri saglam olcak bi durusu olacak bak bakalım noluyo sonra
0 oy
tarafından
Ne yazkkı yasam sartları farklılığı nedeni ile herkes ses cıkarmıyor canım kendi ayaklarının uzerınde duramıyorlar bende cok uzuluyorum o sekılde hayat nasıl gecer diye sureklı dusunuyorum 
0 oy
tarafından
İster istemez etkileniyor insan.Ben en çok burda bi annenin kızımın gözleri önünde beni dövdü diyen bi bayan vardi.Kizim baba lütfen annemi dövme vurma ona demis.Onu unutamıyorum.O çocuğun psikolojisini düşünemiyorum.Bi kadinin hayati bu kadar ucuz olamaz...

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 1,078 göst.
3 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
10 cevap 259 göst.
30 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Handednz (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 390 göst.
19 Eylül 2022 Aile kategorisinde Kirazebru (598 puan) tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 415 göst.