0 oy
1,020 göst.
Aile kategorisinde (240 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. 25 yaşındayım ve ilk gebeliğim(26 haftalık). Biraz uzun yazacağım malesef. Ama yardım istiyorum linç edilmek değil.

Ben istanbulun iyi yerlerinden birinde oturuyorum. Aile açısından aslında şanslı biriyim her istediğimiz yapılır her zaman sevgi ilgi gören evlatlardık kardeşlerimle. Ailem bizi hep olası tacizlere kötülüklere karşı bilgilendirerek büyüttü 5 yaşından beri. Ama 9 yaşında hiçbir çocuğun başına gelmemesi gereken bir şey geldi başıma. Öz dedemden taciz görmeye başladım. Taciz derken her yerini ellettir öptürürdü. Dudaklarımdan öperdi hemde dilini kullanarak o kadar iğrençti ki o kadar berbat. Tarif edebileceğim kelime bulamıyorum malesef. 14 yaşına kadar sürdü. Tabi 9 yaşında ne yaptığını anlamıyordum yanlış bir şeydi ama neydi. Büyüdükçe anlamaya başladım. Annem o zamanlar küçük kardeşimi doğurmuştu ve bana hep bu yaptıklarımı birine söylersen annen bizi öldürür hapise girer Kardeşlerini de çocuk esirgeme kurumuna verir diye tehdit ediyordu. Sonra sonra anladım annem evet onu öldürürdü ama bana bi şey yapmazdı. Sonra 14 yaşında ben tehdit ettim bana bir daha dokunursa herkese söylüyüceğimi polise gidiceğimi. O zamandan 19 yaşına kadar dokunmadı. Ama o kadar zordu ki yüzüne bakmak elini öpmek hiçbi şey yokmuş gibi davranmak kendimden nefret etmemi sağladı. 19 yaşında tekrar başladı. Bu sefer kararlıydım söylüyücektim anneme ve söyledim. Ailem için benim için çok zor zamanlardı. Babam babasını reddetti babalıktan. Annem beni ne zaman görse ağlıyordu falan. 4 yıl tedavi gördüm 3 kere intihara kalkıştım kullandığım ağır ilaçlar nedeniyle. Bu süreçte sigaraya başladım. Sadece onunla dertleşip onunla konuşuyodum. Aileme küçük dokunmalar falan demiştim. Kimseye tam ne yaptığını hala anlatmadım. Tek bilen içtiğim sigaralar. Şimdi 26 haftalık hamileyim ama sigarayı hala bırakamadım. Yani bilmiyorum onu bırakırsam sanki o günler geri gelicekmiş gibi geliyor. Gelmiyicek biliyorum ama inanın çok farklı bi psikoloji bu. Çok vicdan azabı çekiyorum evladıma yaptıklarımdan. Ama bırakırsam psikolojikman bende çok zor dönemler geçiricem biliyorum. Ne yapıcağımı şaşırdım. Tek tesellim sigara gibi lütfen yardım edin.

18 Cevaplar

+3 oy
(134 puan) tarafından
Bak canım bu tarz bir şey benim başımada geldi en azından sen birilerine açılmışsın benim yıllar geçmesine rağmen kendimden başka kimse bilmez senin psikolojini çok iyi anlıyorum ama o zaman çocuktun ve şuan kurtuldun namusunla yuva kurabildin ve benim çevremde ne anne ne baba ne koca hiçbiri beni anlamaz anlayamaz bizim tek bir yeni sayfamız ve mucizemiz var oda bebeğimiz dokunulmamış saf temiz tamamen senden ona bunu yapma o yaşanan pisliklerin kalan acıları ve aktarımları bir şekilde bebeğine geçiyor bebek bunu hisseder lütfen ona odaklan evet  bebeğimiz doğduğunda çok pimpirikli olacağız sürekli aklımdan çocuğuma tembihleyeceğim öğreteceğim gözümü üstünden ayırmayacağım şeyler üretiyorum bizim mutlu olmamız gerek.. Ki bebeğimizde olsun daha çok yazacağıma kelimeler yetmez bilirsin.... 
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından

Allahım ne okudum ben yaa:(

Pislikk herifff adiii şerefsizzz döl israfları 

Insan torununa bunu nasil yapar yaa aklim almiyoo

Kiyamet kopsun artik

Bu dünyaya çocuk getirmeye korkar olduk

(240 puan) tarafından
Ondan korkuyorum zaten o da apayrı bi konu. Paronayak bi anne olucam orası kesin. Gözümden sakınmak istemiyorum. Yani öz dede yapıyorsa bunu başka insanlar kimbilir neler yapmaz malesef
0 oy
(249 puan) tarafından
Uykum vardi inan sapittim yazdiklarindan sonra ulann dede diyosun yasli basli  yaptigi seylere bakk Allah'ım korusun cocuklarimizi yaa :( 
(240 puan) tarafından
İşte dede değil o malesef. İnsan değil ki dede olsun.
(249 puan) tarafından
Gece gece valla asabim bozuldu ya yemin ediyorum kime guvencez ya biz
(240 puan) tarafından
Ben kimseye güvenmiyorum. Eşimi çok seviyorum ölürüm onun için başka nasıl anlatırım sevgimi bilmiyorum ama ona da güvenemiyorum malesef. Elimde değil güvenemiyorum
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Sigara seni teselli etmez canım ben 8 yıldır gün de 1 paket içen biriydim 11.hafta biraktim cok dua ettim midem bulansin soğukluk gelsin diye

Bi arkadaş birakamadi ona doktor gün de 5 taneden fazla içme demis 

Deden meselesi de Allah bin türlü b*lasini versin 
(240 puan) tarafından
Bende günde 5 den fazla içmiyorum canım günde 1 paketti 5 e düşürdüm ama bırakmak imkansız gibi geliyor malesef. Diğer konu da Allahım bildiği gibi yapsın diyorum başka ne diyebilirim ki artık
(7,654 puan) tarafından
Aminnnnn
0 oy
tarafından
Geberdimi sonra 
(240 puan) tarafından
Malesef hala yaşıyor
0 oy
(673 puan) tarafından
Ulan gelde uyu simdi bunu okuduktan sonra. 
(240 puan) tarafından
Ayy özür dilerim ya
(673 puan) tarafından
Kiz yok neden özür diliyorsun.  Beni uyutmayan şeyler senin hayatinda gerçekleşmiş hic kolay şeyler değil. Allah yardımcın olsun umarım sigara belasından da kurtulursun bacım. Bende içiyordum hamileliğimde tiksindim bir dahada başlamadım
(240 puan) tarafından
Amin canım çok saol.  O kadar dua ettim ki tiksiniyim diye yok ne tiksinmesi daha da canım çekti aksine
0 oy
(707 puan) tarafından
Başına gelenler için çok üzüldüm.Ne yazikki çocuklarımizi susan bireyler olarak yetiştiriyoruz.Susmayip deden ilk yaptığında anne dedem bana bunu yaptı diye anlatabilseydin o kadar da ileri gidemezdi.Bizlerde suç sen ve senin gibi masumları koruyamuyoruz.Yetistiremiyoruz çocukları.Hala daha erkekleri savunuyorlar kadını suçlu buluyorlar.Bu toplum beni deli edecek.Sende gözünden sakın tabi sen yaşadığın için kötü bir şekilde tecrübe etmişsin ama yapacak bişey yok keşke zamanı geriye alabilseydik.

Geçmişi geçmişte bırak ve bebeğine sımsıkı tutun şimdi hayata yeniden başlaman için bir fırsat.

Sigara meselesine gelince bebeğini zehirlendiğini düşün ki şuan zehirleniyor yapma.İlerde sağlık sorunları olur.Nikotin sakiziyla bırakabilirsin.Esim sakızla bıraktı.Ve sigarayı bırakırken de bir psikiyatristen yardım al.İlac tekrar kullanman gerekirse kullan yada sadece psikologa yönlendirir onunla konuşur rahatlarsın ama destek alman şart.Rabbim bundan sonra güzel kapılar açsın sana ve bebeğine.
(240 puan) tarafından
4 yıl tedavi gördüm zaten canım. Ben ve benim gibileri direk ilaç tedavisine başlatıyorlar ve artık o ilaçlardan içmek istemiyorum.  Çok teşşekür ederim
(707 puan) tarafından
Daha önce çok antidepresan kullanmış biri olarak yazıyorum.Eger tam iyileşme göstermediysen tekrar ilaç tedavisine başlaman gerekiyor yada en azından sigarayı bırakmak için psikolog desteği alman lazım.
(240 puan) tarafından
Benim kullandığım antidepresanı babam kullandı panik atak hastası oldu 1 hafta sonra ilacını değiştirtti o kadar ağır geldi ki ona bile. Belli bi süre içince ilaç intihara sürüklüyormuş meğersem. bende 4 yıl kullanınca intihira kalkıştım iki kutı antidepresanı aynı anda içtim. Sonra da tedaviyi de ilaçları da bıraktım
0 oy
(3,739 puan) tarafından

Yok artik:angry: insan öz dedesine , amcasina ,dayısına guvenemicekse de ne yapsın artık :angry: Çok zor günler geçirmişsin ne desem belki teselli etmez seni :( ama sen bundan sonra evladına sımsıkı sarıl onun sana ihtiyacı var annesi <3

(240 puan) tarafından
Sarılıcam inşallah ama paronayak manyak bi anne olmaktan da korkuyorum
(3,739 puan) tarafından
Sakın canım çocuğuna bunu yapma sen bebeğini çok güzel eğit onunla oyna onunla ilgililen Allah'ın izini ile bir şey olmaz gerekirse psikolojik tedavi al
(240 puan) tarafından
Doğumdan sonra dediğim gibi paronayaklaşırsam tedavi almayı tekrardan düşünüyorum canım. Ama ilaç verirlerse emziremem diye çok korkuyorum
(3,739 puan) tarafından
Onu doktor ayarlar canım sen ihmal etme
(240 puan) tarafından
Tamam canım çok saol
0 oy
(75 puan) tarafından
Rabbim sen o insan olmayan ****** dan bile aşağı olan o ******** mahluk u helak et Bu ne ya psikolojim bozuldu Bir insanın hayatı böyle çalınmaz Bir insana bu adilik yapılmaz 

Hiç utanma korkma Senin yüzünden olmadı bu kendini geçmişini affet Tertemiz bir sayfa aç kendine Sen eşin yavrun Onlar için yaşa ve onlar için güçlü bir kadın ol 

Geberse git tükür mezarına.... 
(240 puan) tarafından
Aslında sanırım sandığımdan daha güçlüymüşüm. Hani derler ya Allah kimseye kaldıramıyıcağından fazla yük vermezmiş diye o hesap sanırım bende ki de. Tükürmesine tükürürüm de hem tükürüğime yazık hemde mezarına gitmekle harcadığım vaktime
0 oy
(1,981 puan) tarafından
Canım benim yaşadığım condor her insanın kaldıramayacağı bisey ama sen üstesinden gelmişsin destek al bazen insan kendine yetemiyor doktora git  lütfen 
(240 puan) tarafından
Gitti canım 4 yıl gördüm tedavi ama ben ve bemim gibilere direk ilaç tedavisine başlıyorlar. O ilaçları artık içmek istemiyorum düşünce yetimi bile benden alıyor o ilaçlar. Ruhsuz kimseyle konuşmayan bi insan oluyorum
(1,981 puan) tarafından
Canım doktor çok önemli ya iyi bi doktor bulman lazım  hanginsehirdesin
(240 puan) tarafından
İstanbuldayım canım iyi bi doktora gittim
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Bu ne berbat birşey böyle yaaa keşke ortalığı ayaga kaldırsaydınız o pislige hakettigini yapsaydınız hele elini gidip birşey olmamış gibi öpmek bu cok kötü iğrenç birşey sana birşey diyemiyorum ki neler yaşamışsın çok zor
(240 puan) tarafından
Kaldıramıyorsun ki canım. Ortada baban var sonuçta. Babam olmasa söylediklerinden çok daha fazlasını yapardım ama babama yapamazdım bunu. Evet 5 yıl hiçbi şey yokmuş gibi o iğrenç rezil ellerini öpmek zorunda kaldım. Garip olanı da utanmadan öptürtüyordu
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım ne diyeyim tüylerim ürperdi dede ne demek nasıl yapar adi evladın için unutmaya çalış ve u uyma sigara ona çok zarar veriyor
(240 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim inşallah bu konuda dualarına ihtiyacım var inşallah bırakabilirim
(6,669 puan) tarafından
Rabbim sıkıntı larini gidersin kalbine ferahlık versin inşallah
(240 puan) tarafından
Amiin hepimizin inşallah
0 oy
tarafından
Allah im artık kimseye guvenemeyecekmiyiz:( Allah 'ın belası pislik 
(240 puan) tarafından
Ben güvenenemiyorum malesef
0 oy
tarafından
Öncelikle cok uzuldum. Allahin belasi. Dicek kelime bulamiyorum o pislige. Sen kendini o zaman sigaraya vermissin o yuzden birakamiyosun aslknda sigara bagimlilik yapmis ama sen o aninda basladigin icin o lsikolojiye girmissin. Ama suan bebegin var her ne olursa olsun 26 hafta boyunca o karnindaki bebegin daha ufacik minicik cigerleri sigara doldu farkinda misin? Eminim ki cok zordur yasamayan bilemez fakat burda suan bi gercek var ki o bebegin ciğerleri ne halde? Ufacik ya avcunun ici kadar cigerleri senden gelen guzel besinlerle beslenmesi lazimken sigara ile doluyo  sadeecs bnu dusunmek bile sigarani birkamana sebep olabilmeli....
(240 puan) tarafından
Her ay bunun için detaylı ulrtasona giriyorum sigara içtiğim için(sağlık bakanlığının başlattığı sigara içen annelere yönelik bi çalışma) şuana kadar çok sağlıklı hiçbir sıkıntısı yok damalarlarına dahi bakıyorlar. Tabiki bu bi bahane değil çok haklısın. İnşallahmbırakıcam
tarafından
Iyi bari cok sukur zarar gormesinde canim. Ufacik cunki daha mesela ben kolayi asiri seviyorum bagimli gibi ama hamileligm boyunca tek yudum icmedim cunki ben icitigim zaman bile benim cigerlerim agriyodu bazen ki bebegim mahvolurdu asitle. Asla icmedim bnu dusun kuzum insallah birakirsin
(240 puan) tarafından
Allahım inşallah bırakırım dediğiniz gibi inşallah
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bak kuzum her kızın geçmişinde en ufak sevgi tohumu tacize dönüşmüştür geçmişin sana takılıp getirisi stres üzüntü psikolojik sorunlar olucaktır sigaraya tututnman kendini ruhsal olarak tamamlaman  onun yerine hergün başka bişeylere tutunsan  örnek veriyorum dua namaz kuran el işi hobi bunlar hem zihnini hemde kendini iyi hissetmene yardımcı olur psikolojik destek aldım diyorsun demekki yeterli ve etkili bir destek olmamış kaygılarla baş edemiyorsun tekrar almanı öneririm veya  dedeni ve yaptıklarını bir obje olarak gör onun bulunduğun bir yerde bir kaç hafta tut içindeki herşyi kus veya söyle  ve sonra ben kendimi Affetim de çöpe at başka birşeyle ilgilenmeye dön zamanla geçer 
(240 puan) tarafından
Kendi isteğimle bıraktım tedaviyi çünkü kullandığım ilaçlar çok ağırdı tekrar ilaç kullanmak istemiyorum ve her doktor veriyor inan. Evet tedavim tamamlanamadı malesef farkındayım kaygılarımdan endişelerimden ama ilaç kullanamam hele bebeğim olucam bakamam ona o ilaçlarla emin ol. Dediğin şeyi yapıcam inşallah. Kusucam içimdeki her şeyi
(5,311 puan) tarafından
Psikologların ilaç yazmamaları gerekir genelde seni psikiyatra yönlendirmişlerdir kendilerine ilaçsız tedavi istiyorum düşünceni paylaşabildin mi canm  eşin budurumundan haberi var mı yaklaşımı nasıl sana
(240 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Psikiyatr dı zaten. Evet ilaçsız istediğimi ilk gittiğimde söylemiştim. Ama iki görüşmeden sonra 3 antidepresan ve bir tane uyku ilacı vermişti. Evet eşimin haberi var. Yaklaşımı muhteşem. Yani Allah bana eşimi ödül olarak gönderdi bence ben öyle düşünüyorum. Al bu kadar sıkıntı çektin sana ödülüm dedi
(5,311 puan) tarafından
Psikiyatıra değil psikologla görüşmen lazım bu konuda rabbim her daim eşinizi yanınızda daim kılsın yada size iyi gelwn insanlarla oturup hasbihal edin
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım benim Rabbim yardımcın olsun o adi de sürünerek can versin inşallah. Bence artık tek sığınağını sigara olarak görme bebeğin olarak gör. Bak Rabbim onu sana emanet etmiş her daraldığında elini karnına koy uzun uzun bebeğinle konuş birkaç hafta sonra sen konuştukça dokundukça tepki vermeye de başlayacak daha minicik ciğerleri oluşmaya çalışıyor kapkara dumanı solumasın o seni seçmiş annesi belki yaralarını sarmak için o günleri unutturmak için senin yavrun olmayı seçmiş bizimde o seçime layık olmamız lazım azalta azalta bırakırsın umarım
(240 puan) tarafından
O kadar güzel bi yorum yazmışsın ki gözlerim doldu çok teşekkür ederim. İnşallah bırakıcam canım inşallah
(507 puan) tarafından
İnşallah canım inan içimden geçenleri yazdım isteyince yapılır bu duyguyu yaşamak için herseyini feda edecek insanlar tanıyorum Rabbim bizi böyle şanslı kılmışken o minicik canı zehirlememek lazım. Yani sigarayla aynı şey değil tabiki ama bende de gebelik şekeri çıktı inan hayatım boyunca 2 güne bir çikolata yemesem deliren bı insandım ama şimdi ne çikolata tatlısı meyveyi bile sayıyla az az yiyorum çok şükür şekerim normale indi eşim bile çok iradelisin diye şaşırıyor aklımdan geçen sadece sana yazdıklarım oluyor bebeğimin beni seçmesine layık olmaya çalışıyorum nasıl olsa geçici bı süreç şuan onlar bize muhtaç doğumdan sonra keyfimize bakarız :)
(240 puan) tarafından
Evet o kadar haklısın ki. Ben şekerli şeylerden nefret ederken hamileliğimde çok yemeye başladım şekerim çıkmadı şükür ama yine de azalttım yemeyi 5. Ayda aman Allahım her gün şerbetli tatlı yapıyordum bıraktım yapmayı. Evet benim de tanıdıklarım var her şeylerini feda edicek bebek için. Bende irade sıfır sigara konusunda ben onu anladım
0 oy
tarafından
Adı köpek elleri kırılsın jnsalah mezarında rahat etmesin.

Dimdik dur kuzum bu senin hatan değil sen bir annesin ve sen bebeğini bir saniye bile gözünün önünden ayırma. Evladijna daha çok sarıl, daha çok sev kıyamam sana hayat böyle pislik adı insanların yüzünden bize gülmüyor iki yakası bir araya gelmesin 
(240 puan) tarafından
İnşallah gelmez ama hala gayet sağlıklı maddi durumu falan yerinde kendisinin. Allahım sevmediği kuluma bu dünyada sıkıntı çektirmezmiş ya o hesap sanırım. Dediklerinn 10 katını yapıcam sanırım zaten canım paronayak gibiyim daha şimdiden
tarafından
Hayır nedenki bunu sana yapan şeref.siz düşünsün sen dimdik durmalisin daha çok hayata sarilmalisin bu dünyanın öbür dünyasıda var varsın yaşasin yaptığı pisliklerle hayat elbet sanada gülecek
(240 puan) tarafından
Hayat bana eşimden yana güldü sanırım. Allahım dedi ki al bu kadar sıkıntı çekti  o sıkıntıların ödülü olarak sana eşini veriyorum diye. Sanırım öyle. Allahım iki dünyada da göstersin ona inşallah
tarafından
Eşinden Allah razı olsun
Yaptığı yanına asla kar kalmaz merak etme sen
(240 puan) tarafından
Amiin canım. Kalıcağını düşünmüyorum bende
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Vallaha ben de bırakamıyom aha ikincisine gebeyim 2 aylık. Ama yok bırakamıyorum eşim çok önüne geçmeye çalıştı ama olmuyor bırakamıyorum
(240 puan) tarafından
Benden biri daha :)
(1,151 puan) tarafından
Mdkdld aynen vallaha sonçta insanın elinde değil
(240 puan) tarafından
Gerçekten değil yaa

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 89 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Pamukoglum (1,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 179 göst.