0 oy
850 göst.
Aile kategorisinde tarafından
12+5 günlük hamileyim. Kız çocuklarını çok severim ve bilirim kii kız çocuğu berekettir, rahmettir. Ama şimdi kızım olacak diye  çok çok korkuyorum. Kadinlarin hiç kıymeti bilinmiyor taciz tecavüz aşağılanma şiddet hepsi kadınları buluyor gerçekten artık kızım olacak diye çok korkuyorum

33 Cevaplar

0 oy
(2,679 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
şimdi beni linç etmeye çalışabilirler ama gerçekten çok haklısın günümüzde evlat yetiştirmek zaten çok zor ama kız evladı hem yetiştirip hem de sahip çıkmak daha zor sen evladına ne kadar güzel yetiştirirsen yetiştir dışarıdan pislik herifin birisi geliyor kız evlatlarımızın kadınlarımızın başına çorap örüyor benimde bir erkek evladım var onu düzgün yetiştirmek için elimden geleni yapıyorum ama ne yalan söyleyeyim kızım olsun istemezdim
tarafından
Ben çok zor evlat sahibi oldum. 2 kaybım oldu. Erkek kız başta dedim ki bi devirde canımdan can kopar ya onları koruyamazsam diye düşünüyordum.  Şimdi ki gundemden dolayı kızım olursa diye çok korkmaya başladım.
(2,679 puan) tarafından
Allah hayırlısını versin kuzum
(8,245 puan) tarafından
Sacmalamayın lütfen linc değil ama evlatlarımızı koruyacak biri varsa o da rabbimdr.Korku kendını gerceklestırır maalesef üzerinizr cekmeyın
(2,679 puan) tarafından
biz aksini iddia etmiyoruz zaten tabii ki evlatlarımızı da bizi de koruyacak olan rabbimdir benim anlatmaya çalıştığım şey bu devirde kız evlat olmak da kadın olmak da zor hem de çok zor
(8,245 puan) tarafından
Her devırde zordu ama sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri sadece görmemiz saglandı.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öle düşünme Allah güzel kaderler yazsın de hep
tarafından
Allaha sığınmaktan başka şansımız yok ama bu gündem psikolojimi bozdu resmen
tarafından
Haklısın canm  Allah güzel yazılar yazsın herkese
0 oy
tarafından
Saçmalama Allah aşkına erkekler herşeyin başı dün dayak yiyen erkek mıydı bugün tecavüz eden kadın mıydı kendinize gelinnnnnnnn
tarafından
Ben istediğim kadar iyi yetiştireyim yolu yolsuza düştüğünde başına neler geliyor vicdansizlar insanlar
tarafından
Herşeyin başı aile cnm kb bnmde 1 oğlum var onu eğitmek onu doğru yolu kazandrmk bnm elimde cahil insanlar değiliz
tarafından
Kızını sen gözünden sakınarak egitiyorsun yoldan giden itin biri sesli güldü diye kızına tecavüz edip öldürüyor ben istediğim kadar iyi eğitiyim
0 oy
tarafından
Hayırlısı de öyle kötü düşünme Allah'tan gelen herşeye razıyız 
tarafından
Illa ki biz elimizdengeleni yapıp tevekkül etmekten başka şansımız yok
0 oy
tarafından
Erkekde olsa yetiştirmesi önemli ya oğlun da karısıno döven birisi olursa
tarafından
Canım oğlumun yerleştirilmesinden ben sorumluyum yani kendimiz yapıyoruz ama kızımı iyi de yetiştirsem kötü insanla karşılaştığı zaman benim bakmaya kiyamadigim evladımi ne hale getiriyorlar
0 oy
(413 puan) tarafından
Bizler güçlü kız çocukları ve düzgün erkek çocukları yetiştireceğiz ki böyle korkular olmasın. Benim de kızım olacak. Çok korkuyorum ama oğlumu da buna göre yetiştirdim. Allah iyilerle karşılaştırsın 
tarafından
Biz istediğimiz kadar iyi yetiştirelim yoku yolsuza düştü mü ac kurtlar gibi saldırıyorlar
(413 puan) tarafından
Elimizden geleni yapmayalım mı o zaman? Tamam bende de var 11 yaşında Bi erkek ergen. Salayım ortalığa. Bu mu yani? Nasıl yetiştirdiğimiz nasıl örnek olduğumuz kadar baskın hiçbir şey yok. Bilmeden iyi yaptık sanıp kötü yapıyoruz bazı şeyleri ve o da çocukta kötü etki ediyor. Ne yapıyorsak istikrarlı ve araştırıp öğrenerek danışarak yapmalıyız. Ben yaptım oldu demekle olmuyor
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Öncelkle Allh nasp ettği içn şükr et çnkü çocuğu olsn diye yıllrca tedvi gören ona rağmn olmayn insanlr var bu sna Allhn bi hedyesi kız yda erkk farketmz dye düşnmelisin sağlıkla gelsn sağlıkla büyüsü kaderi güzl olsn inşallh
tarafından
Bende çok zor sahip oldum evladıma 2 tanede evladını kaybettim Allah hayırlısını versin bu temel duamız ama neler görüyoruz neler yaşanıyor bu ülkede
(4,067 puan) tarafından
Elbette ama unutmayın 5 parmağın beşi 1 değil herks aynı olck dye bi kanun yok Allh hep iyi insanlrla karşılştrsın dye dua etmkten başka çaremiz yok
0 oy
(421 puan) tarafından
Valla canim Allah korusun da erkeklerin de başına bi çok şey geliyor kb ama bana çok saçma geldi düşüncen  Allahtan her zaman hayırlısını iste
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Öyle deme canım erkek çocuğunu da yetiştiren yine biz anne babalarız onları eğitmek bizim elimizde kızı ve erkek i rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin ins
0 oy
tarafından
Korkma eğer olursa bilinçli ve güçlü bir anne ol onun ufkunu aç. Emin ol erkek cocuklarinin basinada kotu seyler geliyor. Sen onu koru ve cok bilincli yetistirirsin kiz erkek farketmez
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah ya... Öyle düşüneceğine hayırlı evladım olsun de. Erkek olur sapık katil olur, kız olur yoldan çıkmış ne oldugu belli olmayan biri olur gider. Herşey ailede bitiyo. Hayırlı olsun diye dua edeceğin yere böyle düşünmen çok saçma 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Cok yanlış düşünüyorsun 

Burada dayak yiyip susan adamlara resmen bağımlı yaşayan kadınlar var...

Siz kızınızı ayaklari yere sağlam basan,iyi egitimli olarak yetistirirseniz böyle ******** tarzi adamlari hayatlarina almazlar

Oğlum olacak insallah onu da iyi bir sekilde yetistiririm kadınlara saygıyı sevgiyi bilen mutlu cocuklar yetistirmek önemli...
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Niye böyle söylüyorsun kızın olursa onu sen koruyacaksın ne olursa olsun arkasında olacaksın çünkü dediğin gibi kız çocukları çok eziliyor.
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bnde hep oğlum olsn istedim kızım oldu cnm Rabbimden hayırlısını işte herşey kabulumuz . Canımın canı minik kızım ❤️
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kız cocuklarimizi erkek gibi yetiştirelim bütün varlığımızı kız çocuklarımıza yapalım okutalim egitelim ezilmemeyi öğretelim dünyada bir erkek kalmışcasina boyun eğmemeyi öğretelim 
0 oy
(747 puan) tarafından
Valla canım bende hamileyim oğlum olacak bende korkuyorum sonuçta erkeğede taciz tecavüz ediyolar kötüye alıştırıyorlar.İnsan bu zamana çocuk yapmaya korkuyor.Rabbim evlatlarımızı korusun İnşallah
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Erkek çocukları da benzer şeyler yaşıyor düşüncen hiç mantıklı değil 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Hepsini boşver en büyük kötülüğü kadın kadına yapar emin ol inşallah içinden ne geçiyorsa cinsiyeti o olur 
0 oy
tarafından
Eger alin yazisi oyleyse erkektede yasanabilir oyle dusunme hayirlisini dile
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Oğlan kiz  hepsi tehlikede cahiliye gibi bir ortamda büyürse ana baba yap oğlum söv olum döv oğlum derse kız çocuğuna  sus konuşma kizlar susar otur kalkma yat uyuma   babandir döver abindir sover esindir  döver sover aldatır sen sus konuşma  sen kızsın. Diyen bir toplumdan ne erkek ne kiz hepsi tehlikede olur 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 249 göst.
0 oy
40 cevap 718 göst.
20 Eylül 2020 Aile kategorisinde Elham mirza (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 376 göst.
26 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Mlekdlra (1,063 puan) tarafından soruldu

377,816 soru

11,308,414 cevap

34,739 kullanıcı