0 oy
674 göst.
Aile kategorisinde (1,428 puan) tarafından
İlişki bitince ıdrarımı yapıp duşa girerim genelde gusül alıp çıkarım ama çıkınca o yoğun akıntı gelir bazen tekrar gusül gerek mi hocaların hepsi farklı diyo

16 Cevaplar

+1 oy
(7,187 puan) tarafından
Kadınlarda hemen gusül alınmaması gerekiyor ya biraz uyumak ya da yürüyüp tuvaletini etmek gerekiyor en güzeli beklemek çünkü sonradan geliyormuş . Eğer bunları yaptığın halde gelirse şehvetle çıkmadığı için sorun olmaz ama dediğim gibi beklemen lazım bir müddet hiç yoktan on dk falan oyalan yürüyüş yap 
(1,428 puan) tarafından
Tamam canım sağol malesef
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
İdrar yaptı iyice için temizledi isen sorun olmaz diye biliyorum her namaz abdest yeniler sin ha gene 1 kere geliyor için rahat etmez ise almaktan zarar gelmez
(1,428 puan) tarafından
Ne biliyim ya bazen duştan çıkıyorum akıntı geliyo mecbur mesela gece gusül alıp yatıyorum aklımda kalıyo
(12,777 puan) tarafından
Yani meseka akşam münasebet oldu ise sabah ezanina kadar  vaktin var yani 1 vakit kadar o zaman kadar alma istersen iyice temizlenirsin
(1,428 puan) tarafından
Dopru canım da işte ne biliym
(86 puan) tarafından
Aynen
0 oy
tarafından
akıntı her zaman yaşadığınız bir durum mu yoksa o zamandan sonra mı oluyor  sürekli 
(1,428 puan) tarafından
Herzamn olanın dışında sanki gibi bilmiyorum ya
tarafından
olanın dışında ise almanız şüpheden kaçındırır olan birşey ise iyice temizlenir abdest alınır sonrasında olan şeyler gusül bozmaz abdesti bozar
(1,428 puan) tarafından
Sağolun
0 oy
tarafından
Bu benimde aklıma takılıyor kimseyede soramıyorum. O yüzden 2 saat sonra duşa girilse daha sağlam olur
(1,428 puan) tarafından
Oda sıkıntı oluyo ya nerde beklicen acil işin oluho çocuk uyuyo hemen giriyim diyom
(725 puan) tarafından
Hayır o kadar beklenmemeli hemen duşa girmek çok daha iyi
(7,187 puan) tarafından
Kadınlarda hemen girilmesi iyi değil . Bir müddet beklenmeli ama iki saat uzun bir süre
tarafından
Evet hemen girmek daha iyi tabiki ama çok afedersiniz tam temizlenmek gerekiyor. Üstüne biraz yürüyüp sonra girmek iyi olur
(7,187 puan) tarafından
Canım hemen girmek daha iyi değil
0 oy
tarafından
Gusülden sonra gelen akıntı gusül abdestine zarar vermez canım biz fıkıh kitabında işlemiştik bu konuyu :)
(1,428 puan) tarafından
Hemen duşa girdiysek de de mi geçerli
tarafından
Evet canım farketmez
0 oy
(725 puan) tarafından
Meni mi geliyor eğer meniyse şehvetsiz olarak geliyorsa gusül gerekmez akıntıysa da zaten kadınlarda normal bir durum 
(1,428 puan) tarafından
Meni tabi şehvetsız canım duşa falan girmişim
(725 puan) tarafından
Sıkıntı olmuyor merak etme her zaman mı geliyor iyice ıkın idrarını yaptıktan sonra
(1,428 puan) tarafından
Siz hemen duşa giriyo musunuz
(725 puan) tarafından
5 dakika bekliyorum idrarı yaptıktan sonra hemen giriyorum o halde pek beklememek lazım
(1,428 puan) tarafından
İyi o zaman bari
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Afedersin ama canım idrar yaptıktan sonra yada 12 adım attıktan sonra sorun yok
(17,720 puan) tarafından
Yanlışın var bence araştır vebale sen girme eşin menisi ise gusüle gerek yok ama kendininse alması lazım
(10,411 puan) tarafından
Asena kendi akıntıdan dolayı neden gusül alınsinki
(17,720 puan) tarafından
Kimin akıntısıyla alcan ya saçmalama istersen sksksks
(10,411 puan) tarafından
Erkek kadının içine boşaldığı için o meni necasettir yani pis o çıktıktan sonra gusül alınır ilişki biter bitmez hemen duşa girildiğinde o meni çıkmamışsa duştan sonra çıkmılsa gusül gerekir
Kadının kendi akıntısı abdesti bozar gusülü bozmaz
(17,720 puan) tarafından
Yanlıııış
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Idrar yapmak ne alaka.
(1,428 puan) tarafından
Canım nasıl farklı gelen yer aynı sonuçta akıntı olan yer o bölge temizlensin
(7,118 puan) tarafından
Gusül öncesi tüm pisliklerden arınıp öyle abdest almak doğru olan ama, idrar yapmakla içte ki kalıntıları temizlemenin alakası yok onu demek istedim.
(2,078 puan) tarafından
Kuzum idrar yaptıgın yerle ilişkiye girdiğin yer farklı, haa idrar yaparken ıkınma olur eşinle korunmasız ilişki olur taharet alır duşa girersin
(7,118 puan) tarafından
Akıma bana diyorsan biliyorum canım, zaten o yüzden yazdım. Idrar yapmayla kişinin ici temizlenmez diye. Ha dediğin gibi olur o ayrı.
(2,078 puan) tarafından
Yok canım sana demedim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
İlişki bittikten sonra bi 4o dakka beklemeli ki o alıntı iyice akması gerek 
(1,428 puan) tarafından
Yaaa herkes başka şey fiyo ya
0 oy
(195 puan) tarafından
Canim bendede oluyor ama bildiğim kadarıyla gusülden sonra gelen akıntı dedigin şey bozmuyor sormuştum bende bi ara merak etmiştim namaz kılıyorsan gusülden sonra gelen akinti için peçete yada camasiri degistir oyle olmaz yani 
(1,428 puan) tarafından
Koyuyorjm da işte ne biliyim şimdi
(195 puan) tarafından
Valla yapacak bisi yok canim elimizde degil hep duşta alınmıyor soğuk sen çevrende samimi olduğun büyüğüne sor canim ben sordum bu cevabi verdi yani
(10,411 puan) tarafından
Yapacak bişey yok olurmu canım sen ne yaptın böyle önemli bi konuda yapılacak şey beklemek en az 4o dakka 1 saat bekledikten sonra duş alınmalı
0 oy
(365 puan) tarafından
Bu konu benimde çok kafama takılıyor.  Ama bebeğim küçük emiyor. O yüzden hemen duşa girmek zorunda kalıyorum. Ama bazen dediğin gibi geldiği oluyor.
0 oy
(86 puan) tarafından
Her ehtimala karsi iliskiden derhal sora yok bir iki saat sora dus al canm.
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Benimde başıma aynı sorun bazen geliyor canım. Şüpheye giriyorum tekrar gusül alıyorum. Ama kesin bi bilgim yok bu konuda
0 oy
tarafından
1 saat sonra banyo yapilmali eger ice bosalim olduysa diye arastirmistim .
0 oy
(52 puan) tarafından

Değerli kardeşimiz,

Şehvetsiz olarak gelen meniden dolayı gusül abdesti almaya gerek yoktur.

Ancak, ihtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra, şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur.

Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

Sorularla islamiyet diye bi sayfa var aklima takilanlara oradan bakiyorum canim guvenilir bi site

(1,428 puan) tarafından
Şismi eşiminkiyse nolcak 10 dakka kadar sonra yıkadım
(52 puan) tarafından
Eşininse gusülden sonra tekrar gusul almana gerek yok cnm
(7,791 puan) tarafından
İlk basta meni diye bahsettigi kadinin kendi akintisi mi ?
(52 puan) tarafından
Meninin üç özelliği vardır:

1. Sıçrayarak çıkması,
2. Hazzın hasıl olması.
3. Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.

Yani kadınların normal gun icindeki akıntısı degil sehvet ile gelen akinti
(7,791 puan) tarafından
Tm cnm kafininkide meni olarak geciyo yani bunu bilmiyidum  teşekkür ederim
0 oy
tarafından

image

bbak canım net görüyo musun bilmiyorum bu fıkıh kitabı kocasıyla ilişkiye girdikten sonra gusleden kadından kocasının menisi gelse guslü tekrarlaması gerekmeyip sadece abdest alması gerektir . ( Abdest bozulur namaz kılamazsın ama gusüle zarar vermez ) 

Erkek içn daha farklı aşşağıda yazıyo ki ilişkinin ardından uyumadan yürümeden veya idrarını yapmadan guslettikten sonra meni dışarı çıkıcak olsa gusül gerekir . Fakat gusledip namaz kıldıktan sonra meni gelse namazı iade gerekmez . 

(1,428 puan) tarafından
Çok sağol canım bunun bi süresi vat mı peki hemen duşa girmek gibi 1 namaz bekleme süresi var ama acilse hemen duşa girsem sorun yok yani demi
tarafından
Kadın için hiçbir sorun yok erkek için en azından idrar yapması lazım
(1,428 puan) tarafından
Tanam sağol

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 129 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 202 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu

379,362 soru