0 oy
129 göst.
Diğer kategorisinde (984 puan) tarafından
Öncelikle linç etmeyin hemen. Dün gece eşimle ilişki oldu. Duş alıp yatarım hep hiç beklemem. Eşim dedi ki ben duşa gireyim sonra sen gir diye. Tamam dedim bekledim ama keşke beklmeseydim ilk ben gitseydim. Bende de huy var hem tuvaletten hem banyodan biri çıkınca hemen ardına giremiyorum. Az 5 dk falan geçsin dedim sonra uyuyakalmışım. Ne sahur ettim ne sabah namazım kaldı. Sabah Bi uyandım saat 7 gittim hemen abdest aldım ama geçerli mi yaa Allah aşkına biri desin. Adet günüm iki gün geçti. İki gün daha gelmesin diye Allaha yalvarıyordum oruç tutmak için ama şimdi şu AP.tallığı yaptım.

Oruç sayılır mı ya 

5 Cevaplar

0 oy
(4,216 puan) tarafından
Oruç geçerli ama gusül ne kadar gecikirse orucun sevabi o kadar azalır malesef ama oruç bozulmaz
-Reklam-
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Post çıksın 
0 oy
(984 puan) tarafından
Başka bilen yok mu 
0 oy
(247 puan) tarafından
Bnm bilgim oruc gecerli ama yapma imkanin varsa daha sonra 1gun kaza ediver icinde de tertut kalmasin hem kusluga kadar abdes alinabilir 
0 oy
(253 puan) tarafından
kaza etmene gerek yok. cünüplük hâli oruca mani değil ama elinden geldiğince geciktirmemeye çalış. üstelik uyuyakalmışsın sanırım anladığım kadarıyla. yani bilerek yaptığın bir durum yok
(984 puan) tarafından
Yok canım hep kalkar ardına duş alıp yatardım nolur nolmaz diye. Dün çok misafir vardı hep ben dolaşınca yoruldum sanırım ölü gibi uyumuşum. Sağ ol bu arada :)
(253 puan) tarafından
olabiliyor ya bazen öyle:) rica ederim. birde uyuyakaldığınız için uyandığınızda namazın kazasını yapabiliyorsunuz
(984 puan) tarafından
Evet onu biliyorum yaptım ama içim Bi buruk kaldı
(253 puan) tarafından
olabiliyor takılmayın. Sanki Rasulullahın başına hiç gelmedi mi.. e geldi tabiki. insanız da

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 202 göst.
24 Mart 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 675 göst.
7 Mart 2021 Aile kategorisinde 777777 (1,428 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 580 göst.
11 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.