0 oy
966 göst.
Aile kategorisinde (404 puan) tarafından

Yarın sabah sezeryan doğuma giricem spinal, napicam neyle karsilasicam bebeğimi ilk gördüğümde nasil bi tepki vericem  yada ne hissedicem hic birini bilmiyorum ve cok stres yapiyorum

Sizler ilk bebeginizi gördüğünüz anda nasil tepki verdiniz ne hissettiniz ilk cümleniz ne oldu görür gormez ne yaptınız :) ?

23 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bnde salı günü giricem inşallah sağlıkla kavuş inşallah yavruna :)bnce o an bambaşkadır senln tepkin ne olur bilemzsin ki yavrun canın bilemiyorum anı yaşa <3

(2,351 puan) tarafından
Bzmde sonnn 31 gun var 35+4  gecer mi sena :))
tarafından
Kız geçmez mi sende yarılamışsın ne kalmış ki hemen geçiyor valla sonra ne çabuk geçti diyorsun heleki son haftalar hazırlık kontrol fln geçiyor bitmiş senln de ne kalmış çantanı fln hazır et bari artık :)
(2,351 puan) tarafından
Bebegin cantasi hazir. Bnm icn alis verise cikicaz gecelik felan aliam hasta bezi felan kendi cantamida hazirlicam Allhn izniyle snra bisi kalmio ki :)
tarafından
Aynn cnm hazırlıkta bitmiş ztn hadi bklım inşallah sağlıkla kavuşalım miniklere :)
(2,351 puan) tarafından
Amiinn ins cnm  saglikla alalim kucaklarimiza..
-Reklam-
0 oy
tarafından

Hüngür hüngür agladim:)

(404 puan) tarafından
Ben napicam acaba cok merak ediyorum :))
0 oy
(285 puan) tarafından
Bütün sancı bir anda bitti hüngür hüngür agladigimi hatırlıyorum asla tarif edilemez bir an Allah'ım kıymetini bilecek herkese nasip etsin.. doktora ebeye şaşkın şaşkın heyecanla soruyorum cok güzel dimi baksaniza ne kadar güzel :D
(404 puan) tarafından
Amin canim. Hahah bu benden mi çıktı diye bi cumlede ben kendimden bekliyorum :D
0 oy
(396 puan) tarafından

Ayy inanmıyoruumm ama bu çok küçük yaa hoşgeldin annem gibi şeyler söylemiştim canım <3 göğsüme koyduklarındaki o sıcaklığını ve kokusunu ölsem unutamam  

(404 puan) tarafından
Insan nasil cumle kurucagini ne dicegini sasirir o an:))
(396 puan) tarafından
Aynen öyle canım yaa hayırla kucağına al inşallah; )
0 oy
tarafından

Sağlıkla kucağına al inşallah canım. Ben normal doğum yaptım 2400 gr doğdu oğlum çok minikti ilk görünce güldüm karşıma koydular giydirirlerken ne kadar sevgi sözcüğü varsa sıraladım oy oyy oyy bebeğim filan dedim :D şimdi hala aynı seviyorum yarım saat sevgi sözcüklerini sıralıyorum evlat bambaşka <3

(404 puan) tarafından
Insallah canim cok sagol:)) erken dogum filanmiydi yapisimi minyondu benimkide 3200 filan doğucak sanirim ufacık bisey gelicek elime:)
tarafından
Değildi canım 39+0 da doğum yaptım
0 oy
(628 puan) tarafından
Benim doğumum zor oldu. Bebeğimi bulanık görmüştüm ama harika bir duygu ve sonrasında kendime gelince kucağıma verir vermez emmesiyse tarif edemem. Yanımdan alınca ağlaması vs dayanamadım yanımda uyuttum, uyumadım. Annelik kısaca harika şimdi ikinci kez anne olacağım yine aynı heyecan bekliyorum onu sabırsızlıkla.
(404 puan) tarafından
Kiyamam ben ona yaa bende boyle olurum sanirim :) Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin canim
(628 puan) tarafından
Amin canım inşallah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız. Teşekkür ederim. Onun kokusunu bir al ömre bedel.
0 oy
(121 puan) tarafından
Cnm bsy sora bilirmiyim doktorun mu sordu genel mi istersin spinalmi die yoksa seni istedin yoksa doktorum spinal olcan kesinmi dedi tercihi sanami birakiyo doktor yoksa doktormu karar veriyo oyle soruyum
(404 puan) tarafından
Canim ben genel dusundum ama doktorum spinal yapmak istedi panik atak hastasiyim normalde ben cesaret edemedim, doktor birsey olursa o zaman genel uyuturuz dedi spinale yoneltti beni. Son karari sen veriyosun sonuc olarak yani
(121 puan) tarafından
Bende genel istiyorumda cnm onun icin sordum saolll
0 oy
(327 puan) tarafından
Valla bana bi anlık gösterip küveze götürmüşlerdi gördüğüm zaman ağliyodum iyice aglamaya basladim parmagimi uzatip alnina dokundum çok tuhaf bi histi koca koca gözleriyle bana bakiyodu 
(404 puan) tarafından
Cok garip bi duygu, kelimelerle yada tepkilerle nasil tarif edilebilir bilmiyorum:)
0 oy
(3,798 puan) tarafından

Cümle kuramadimki canm bende spinal oldum dogdugu anda agladi zaten yanağima koydular sustu hickira hickira agladm sadece bende:) hayatimin en guzel anıydı kalbim küt küt atiyodu resmen 

(404 puan) tarafından
Yaaa allah isteyen herkese yasatsin insallah bu duygulari:)
0 oy
tarafından
Doğumun pazartesi bilemiyorum ama yengem sezeryan ile doğum yaptı panik atak olduğu için alın bunu çok küçük bu bakamam ben buna hadi götürün demiş doktorlara :D
(404 puan) tarafından
Yaa ciddi misin :D bendede panik atak var doktora bütün uyutun dedim ama kabul ettiremedim birsey olursa orda kac insan var mudahale ederiz merak etme dedi ama bakalim ben napcam:))
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Ilk sezeryanimda uyanıktım o ağlayınca bende ağlamıştım ikinci de uyanıktım ama sonra hemen unuttular uyandığımda sadece tek sorduğum bebeğim nerde sağlıklı mi oldu 
(404 puan) tarafından
Sanirim bende aglayabilirim :))
0 oy
tarafından
ben direkt koymak istediğim adını sayikladim ona bakiyordum bi yandan da dikisim atiliodu hic hissetmedim bile gözümü ondan alamıyordum
(404 puan) tarafından
Cok degisik duygular ya suan icimde hareket ediyor yarin kollarimda olucak insallah:)
tarafından
hadi simdiden gözünaydin canım
(404 puan) tarafından
Sagol canim:))
0 oy
(110 puan) tarafından

Anammmm one demistim 
(404 puan) tarafından
Valla mı kız :D
(110 puan) tarafından
Valla =) dr bile gülmüştü  birden kafama dogru getirdi agliyodu =)
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Bende spinal oldum canm ama bayilmism  gözümü bir açtım oda ya almışlar di agirdan sizidan bebek aklıma bile gelmedi  :)
(404 puan) tarafından
Hadi yaaa kötü olmuş senin icin boyle bisey basima gelirse diye korkmuyo degilim
(1,204 puan) tarafından
Bence gelmez çünkü benim ki önce normal doğumdu 6 saat suni sancı çektim açılma olmadı rahim darmış acil sezeryan oldum ki artik dayancak gücüm kalmamıştı o yüzden bayıldım  ;)
(404 puan) tarafından
Rahim darmista 6saat niye aci cektirmisler acaba bu doktorlarda var ya
(1,204 puan) tarafından
Aynen yaa oda özel e gittim ebe anladı başından beri normal olmaz dedi dr bu şansımızı demeyelim dedi 6 saat ***** gibi çektim taş olsa çalardı
0 oy
(198 puan) tarafından
Bebeğimde gelişim geriliği vardı ve erken doğum oldu. Kuvoze girme ihtimali yüksekti. Kuvoze girmeyecek diyip gösterdiler. Hayatımda ilk kez mutluluktan ağladım o kadar mükemmel bir duygu ki rabbim isteyen bütün kadınlara tattırsın hayırlısıyla :) Yalniz ilk doğduğunda çok çirkin oluyor birden şaşırma :D
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Normal doğum yaptim doğar doğmaz meme mi tutturdular gördüğümde Dünyam diye bağırarak ağladım.yok böyle bir duygu.Allahim hayırlı doğum sağlık sihat nasip etsin evladını cennetini bir ömür yanından ayırmasın. 
0 oy
(13,662 puan) tarafından

Doğdu onu tartp gydrrlerken benim dikişlerm yapıldı..

Lohusa odasına götürüldük. 

Biri beni sürdü sandalyemi. Diğeri bebeğimi. 

Bıraktı. 

Emzir tmm mı dedi. 

Gitti. 

Ana:O

İçimdem diyoeumki "GİTMESENE NEREYE GDYSBİN BARİ SERVİSE ÇIKANA KADAR YANIMDA KAL :D

Brazdan ağladı. Dikişleem çoktu. Koridordan geçen hemşireden yardım istedi.. 

Hemşire kucağıma bıraktı. 

Ahahaha tutamıyodıöm :D

0 oy
tarafından

Bende spinal oldum hiç bişi hissetmedim çok kolay geçti sonrası da kolay korkma ben güçlüyüm de yaparsın :)) 

Anestezi doktorum işte bittiiii dedi o sırada bı ağlama sesi geldi gözlerimden yaşlar sel oldu aktı zorlukla sorabildim o ses benim bebeğim mi doğdu mu diye eveeet senin bebeğin dedi başımı yana çevirdi yanda masada siliyolardi dünyalar benim oldu içimden çıkıp karşımda kanlı canlı ağlayan minnacık oğlancik :) iki üç kilo göz yaşı dokmusumdur en içten aglamamdi smdiye kadar :))) snra yanima getirdiler öptüm kokladim bı kaç dakika zaman durdu benim için orda
0 oy
(342 puan) tarafından
Normal dogum yaptım ben canım allahım aardımcın olsun sag saglim alırsın inş cocugununkucagına valla ne hissettigimn tarifi yok sanırım cok güzel anlatılmaz duygularım vardı ama dogar dogmaz kucagıma verdiler cok kücük ku benimmi minnacık cok tatlı cok güzel benmmi bu falan dedim cok iyi hatrlıuom ebe ile de sakalasıyoduk öncesinde öle diyince tabiki senn daha yeni cıkardım koydum dedi gülmüştük ve görünce aglıyodum oda güldürmk icin öle demişti cok farklı oluyosun acı sancı o bu hepsi yok oluyor gercekten ben inanmazdım bebegi görünce herşy biter diyenlere ama gercelten öleymiş
0 oy
tarafından
bebegim cok guzel diye diye agladim:)

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 423 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,892 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 872 göst.
11 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 553 göst.