0 oy
173 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Ben ÇORUM luyum MADIMAK ve YUFKA olmazsa olmazim ama kırklarelinde oturuyorum burda bizim yufkadan bulamadım ben evde yapan varmi nasil yapıyonuz 

Bu elektirikli saçı almayi dusunuyorum iyimi sizde yufka icin 

image

11 Cevaplar

+1 oy
(2,765 puan) tarafından
Elektirikli cok gidiyor canim bende tuplu var hem ayarlaya biliyorsun biz coook yapiyoz hergun yufka yiyoz bazlama falan iyi oluyor ustunde borekde yapabiliyor insan fiyati iyiymis ama dedigim gibi cok elektirik yakiyor tuplu olan daha iyi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuru yufka mı
tarafından
Evet cokca yapip ust uste biriktirip yemek icin hafif elinle sulayip katliyolarya ondan
tarafından
Bu saclardan kullanmadım ama canım çekti  :D
0 oy
tarafından
Bime geliyor 150tl ye 
0 oy
(4,289 puan) tarafından
Cok basit elin yatkin ise yaparsin her halukarda
0 oy
(119,287 puan) tarafından
Bacim benzeri saç annemde var ufacik bisi oyle koca yufka olmuyo iyi ama cok elektrik yakiyo bide canim cekmedi degil haa mis gibi kokusu geldi burnuma
tarafından
Orucmusun
(119,287 puan) tarafından
Yok degilim
0 oy
tarafından
Rahmetli babaannem her ramazan öncesi 5 10 kilo unla yapardı böyle sacı vardı onunda ramazan boyunca sahur da börek yapardı hep 
0 oy
tarafından
Oyy ablam çoruma gelin gitti bende 3 sene kaldım çok severim yufkayı hele ufalayıp yumurta döküyorlardı efsane 

Bide haşhaşli burma coreginiz şahane geçen aserdim ablam ta çorumdan alıp yolladı sağolsun 

Evde yapmadım kuzu.bilgim yok sorunla ilgili 
tarafından
Yaaa Sacarasi ve katmerleride yedin mi börek gibi börekkk Allahım halam yapip yolluyo ama 3 gunde anca geliyo sertlesiyo ekmek
tarafından
Offf naptın kız canım çekti ha bilmez olur muyum 3 sene yedim doyamadim
tarafından
Doyulmaz tabi ballandıra ballandıra anlatırdimda canimiz cekmesin simdi :(
tarafından
Bencede anlatma emzikli kadınım sütüm ceker☺☺
0 oy
(796 puan) tarafından
Kiz şeymi diyon ha Bi yufka yaparlar sertleşir sonra sofraya indireceğin  zaman ıslanırsın biraz yumuşar katlarsin
tarafından
Evet canim
(796 puan) tarafından
Ben adiyamanliyim  bizde çok yapılır
0 oy
(48,661 puan) tarafından
simdi annemle konustuk yapalım diye sacta balkonda yapiyoz bizde
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Bine daha ucuza geliyor canım bizde çok yaparız ama tandırda yaparız genelde anneme çokça yaparız oda suçlayıp bize yollar buzluğa koyarım madımak yaparken yada başka bişey de çıkarım yeriz 

Ama bunda da güzel olur ufak ufak yaparsın iyi olur hem bunda çörekte güzel olur 

Bu arada mancar demiyonuz mu siz kız madımağa 
tarafından
Yok biz pancar diyoruz
(3,823 puan) tarafından
Ne bim eşim mancar der hep te oda Çorumlu
tarafından
Biz kürdüz belki ondan farklıdır :)
(3,823 puan) tarafından
Olabilir canım :)
0 oy
tarafından
İyi mı kötü mü bilmem de 2000w canım elektriğin hakkından gelir o kesin :) yufkayi az yapamazsın yapınca mecbur biraz çok yapılır 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 142 göst.
0 oy
8 cevap 308 göst.
7 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 316 göst.
28 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 161 göst.

379,558 soru