0 oy
570 göst.
Aile kategorisinde (43 puan) tarafından
Kızlar hep bu konularda yaziyorum son defa yazcam galiba bu konuyla ilgili . Kayinvalidemden diger postlarimda bahsetmistim her seye muhalefet filan diye. Uzun olcak biraz ama benim ailem koyde 2 3 ayda bir gidiyoruz. Bu pazar da gittik esim rahatsizlandi hava degisiminden geldik kayinvalidem basladi senin yuzun sismis migden bozulmus soyle boyle sustum sustum en son aglayarak anne bi gun goturdum sanki oğlunu ölüme goturmusum gibi davranıyorsn dedim tabi suçlu esimin gözünde yine ben oldum annesine fevri cikmisim ama benim aglayarak soylememin kimse icin hicbir onemi yoktur. Ben 4 gundur kayinvalidemle konuşmuyorum. Dun aksam 10 kayinbabam mesaj atmis kandiliniz mubarek olsun eşim aradı sadece bize atmış imali imali ama benim huyum degil kandil kutlamak 2 yildirda kutlamamisimdir. En son kalktim kuran okudum okudugum yerd agliyodum esim fark etti noldu filan yok anlatmicam dedim. Anlatcaksin diye bastirdi neyse anlattim hafta sonunu annesinin tepkilerini annem bu değiştiremeyiz dedi yine en son bende buyum degisemiyorum kiriliyorum susuyorum susuyorum en son ağlıyorum boyle dedim. Ne istiyosun senin derdin ne aileme dusman mi olayim sana sorunun varsa bana anlatma git annemle coz babamla coz beni karistirma demedim mi filan sözler. En son sorma ozaman bana niye agliyosun diye gidip bi kosede aglar düşer yatarim ne diye kurcaliyorsun ailen kırılmasın ben kırılirim dedim ve cok zoruma gidiyor artik ben esimle bisi konusamayacaksam o beni savunamayacaksa biz neden variz :(

13 Cevaplar

+5 oy
(4,152 puan) tarafından
Ben de senin gibi cok agladim esimin korumasini bekledim baktim yapmiyo dedim sen manyak mis8n kizim kendin aglayacagina aglat en iyisi dedim. Karsiligini kendim verdim hepp kayinvalidem gorumcem bisey dedigi zamn evime cikar aglardim simdi karsiligini veriyorum bana dert olacagina onlara  olsun..
(4,152 puan) tarafından
Sana yemin ederim ayni cevaplarr..isine gelmeyincee bide annesi kendini kizdirinca agzina geleni soyler bn soleyince laff aaa nee suscam dedim kendi kendime. Ama iste sen yeni evli sayilirsin..
(43 puan) tarafından
Evet hatta ben sustururum annesine kızdığı zmaan benim yanimda bagirma kadına diye. Umarim duzeltebiliriz bunu bilmiyorim sence hatami yapiyorim konusmamayla
(4,152 puan) tarafından
Hayrr hata falan yapmiyosunn sen aglican ustelik konusucaksin birsey olmamis gibi esin biseyin farkina varamaz kii aglayip aglayip susuyo nasilsa der tepki  vermezz. Konusmaa neden konusmadiginida anlat esine
(43 puan) tarafından
Aman kus yatmayalim aman yuzumuz acilmasin diye diye kendi degerimi kaybettirdim galiba.. diyorim ki annen korkuyo benim ailemin yanina gittigimizde is filan tuttururlar ogluna diye bunu asmasi lazim. Benim annemde atsin tutsun ozaman atip tutamaz çünkü annenin evindede yapiyordun sen diyor. Bu derece rahatligi vermisim meğerse
(4,152 puan) tarafından
Aynnn canm o rahatligi vermissin simdide gerii alabilirsin gec deill
-Reklam-
0 oy
tarafından
Duygusuz öküz adam ya allah yardımcın olsun canm 
(43 puan) tarafından
Her konuda cok dusuncelidir ama bu konuda okumuş uflenmis gibi hemen fevrilesiyor ne zamana kadar gider boyle bilmiyorim :(
tarafından
O zaman sen tepkini ver kaynana falan madem kocan kendin halet diyo ozman sen bisey dedi mi altta kalma
(43 puan) tarafından
O kadar arada kaldim ki böyle cok fevrilesen herseye itiraz eden biride degilim kocamın gozune bakiyorim resmen aman uzuldumi aman kirildimi ama su anda konusmuyorum kendisiyle . Hamileyim çalışıyorm filan haftanin 3 gunu is çıkışı ordayiz bi gun de kaynanama gidipde hastayim halim yok filan demedim yemegede girdim bulasigida hep yikadim filan ama bi kez ben hamileyim yapamam deyip yuze gelmedim.
tarafından
Ben senin yerinde olsam madem böyle diyo yapmam hicbiseyini kocan seni savunmuyosa ama eğer kocam beni savunsa onun için yapardım ama laf söylese altta kalmam yani bende cvp veririm
(43 puan) tarafından
Valla secenek sunmus gibi oldum canim su  anda konusmuyorum kendisiyle sapkasini önüne koysun düşünsün sanki fark ettim ki adamin beni kaybetme korkusu kalmamış çünkü hep esseklik yaptim tartissakta aman küs yatmayalim ama sogumayalim birbirimize karşı diye diye bu hale getirdim
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Ah bu aile kuzuları çok fazla da aile kuzusu olunmaz ki ya evlisin artık senin de bı yuvan var bırak ailen bı kenara sizler bı kenarq yani evlendiğin zaman aile bitiyor artık sen yeni bir yuva kuruyorsun eşinle ilerleyen zamanlarda çocuğunla hep aile aile nereye kadar yeri geleceksin karın hakliysa onu da koruyacajsin ailene karşı senin kocana nedrsen de ailem diyor başka da bişey demiyor sende derdini anlatma bidaha ona anlat diyir sonra karıştırma beni diyor sende iki laf şöyle annene kalbi kırılmayacak şekilde iki tarafı hoş tutmayı bilmiyor esin 
(43 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Bunu dile getiriyorim sen 30 yasindasin biz bi aileyiz bizim cocugumz olacak artik bunu gor diyorum annenin zor bi kadin oldugunu hepiniz biliyorsunux ama benden fazlasiyla anlayis bekliosunuz ben kukla degilim insanım Elin isini cekiyorim stres hamilelik stres bide boyle olunca arada kaldiramiyorum diyorum ozaman birak isi bunla mi basima kalkiyorsun diyor su anda konusmuyorum. Bi surede konusmayaym diyorim hatami yaparim bilmiyorum ama
0 oy
(59 puan) tarafından
Birşey dicem ağır olacak 

Allah yardım etsin 
(43 puan) tarafından
De kiz bosversene
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Ah bu erkekler varya aman zaten anneleri incilmesin ama biz mahvolalim sende evin ayriysa dert etme kız bekleme böyle erkekten seni korumasını elinden geldikce de anlatma ağlama bir daha da onlar ağlasın sen eşinin gönlüne git
(43 puan) tarafından
Evlendik evleneli 2 oldu bu insanim bende taşıyorum işte zaten cok anlatan biri degilim ama anlat diye bastirinca anlatiyorum çalışıyorum isim stresli hamilelik var istiyorki ailesinin yanina gidince güller sacayim konusmuyorum simdi kendisiyle ama kendinden sogutuyor haberi yok
(2,126 puan) tarafından
Aynen canım öyle oluyor maalesef
0 oy
(535 puan) tarafından
Ahh bu erkekler kimse size anneni yada karını tut demiyor ama hakliyada haklisin diyin biraz arkasında durun her zamn anneler doğruyu yapamaz tamm anneni sil demiyor kimse ama karınızında arkasında durun
(43 puan) tarafından
Tam bunu istiyorum iste cok mizmizlanan cok surat asan biri degilim 2 yılda 2. Bu ve tepkileri bu kadar ağırdı.hicbirimizin amaci onlari ailelerine dusman etmek degil ki zaten. Konusmuyorum su anda hatami yapıyorum bilmiyorum ama :(
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Ay canım kendimi okudum valla bende aynı bu kelimeleri söyledi ben cevabını veriyorum ama biz birlik oturuyoruz düşün ben çözümü annesiyle konuştum eşim işteyken babasıda annnesiyle konuştum ne istyosunuz boşanalımmı sen niye her lafa atlama yavrum kuzum sizi düşünüyoruz dedi dedim düşünme çocuk değiliz bak artık oğlun beni istemese ne yapcan biraz çeki düzen ver kendine torunun var bak ona sanne kim ne yapıyor her lafını agzına vurdum artık bişey söylüyor neysr kızım sen bilirsin sen buradasın diyor :)) ha bu arada hayatın neresinde olursan ol önce sen kendini savun canım eşini asla karıştırma şimdi ben hepsine cevap. Veriyorum eşim bişey diyor sen karışma karışcaksan beni savunacaksın diyorum asla karışmıyor ben aklım yetiyor şükür
(43 puan) tarafından
Canim biz bi defa konustuk bana oglumu fitfitleyip uzerime yollayanin anlini karıslarim dedi direk. Bu konu esimin yaninda oluyor bana hesabini sorarken annesinede sormasi gerekmiyormuydu. Ona gore dun fark ettim ki yüzde yüz ben hakli olsamda hep ben haksizim :(
(1,217 puan) tarafından
O annesi oldugu için ona mükemmel geliyor
0 oy
tarafından
Benim eşimde aynı öyle git kendin çöz problemıni der bende bşy diyemıyorm en iyisi knsmuyorm bi kac aydır cunku akıllanmıyolar ki keske eşlerimiz yanımızda olsa kimse zaten bşy diyemezdi 
(43 puan) tarafından
Dediğim zamanda kavga çıkıyor çünkü kayinvalidem farkli anlatiyor konuşmayı. Su anda konuşmuyorum kendisiyle kendisi bilir ailesiyle huzursuz olmam mi kotuymus yoksa kendisiyle huzursuz olmam mi . İlk defa yapiyorum boyle biseyi ama ben hep dedim ben susunca kork benden konuşunca degil diye beni tamda o raddeye getirdi saolsun
0 oy
tarafından
Kendi aramizda halletmemizi istiyosan snra gelip hesap sorma bana desene hep hallet diyo hem fevri davranma diyo 
(43 puan) tarafından
Aynen oyle oluyo hem anlat diye bastiriyor hem anlatinca tartışıyor :( annenin yapisi buysa bende buyum diyorum degiseceksin diyor  sanki kuklayiz ya biz
0 oy
tarafından
Bunlar için hiç evlilini yıpratma bnm herifde öle hayata laf etirmez anasına bnd zaten bıse olsa anlatmam ona kendim cvbini veririm önceden anlatrdim bı gün olsun hesabını sormadı bnd anlatmıyorum bişe oldu zmn cvbini veriyorum bazen tartisyoz kaynnanyla ama esime yansitmiom gerçi kaynanada anlatmio bnm 

En azından kaynanaylan kötü ol esine yansıtma lafinida esirgeme 

Baksana bana cvp veriom die sinirli ilan edildim:)
(43 puan) tarafından
Aynisi iste ama benim kaynanam farkli anlatiyor olani zaten. Cevap veriyorim saygisizim vermiyorum icime atiyorum sucluyum ortasinda kaldim resmen ama su anda esimle konusmuyorum cunku alistirdm nolursa olsun kus kalmayalim diye hep bisi olmamis gibi gittim sarıldım ettim degerimden dustum gibi adamin beni kaybetme korkusu kalmamis gibi hissediyorum
tarafından
İşte tek fark bnm kaynana anlatmio cnm ozmnda mecbur eş ortada kalio
Eşinde idareyi bilmio baksana bnmkide öle bişe desen hemn suçlu sensin doruyu yanlışı gormuolar aile olunca ama sna gelince sn suçlusun
Sn yinede lafını ver derim bn boşver bak bna eşimde dahil sn sinirlisin diolar sırf susmadim için sn de sinirli ol boşver en azından daha az yipranirsin
(43 puan) tarafından
Gec evlenmeyi sectim hep dedim ki kendi ailemi kaldiramiyorum yeri geliyo ikinci bi aileye dayanamam korktugumu yaşıyorum . Mesafe koymaya calisiyorum onada firsat vermiyor yorgun argın haftanin 3 gunu ordayiz. Dua et sadece Alalh aydinligina cikarsin diye olur mu
tarafından
Amin cnm amin ins
Takmamaya çalış cnm madem öyleyse bırak söylensin dursun
Bn bazen susuyom kaynana soylenio soylenio susuyo
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Canım ,bana  anlatma kendin hallet demiş, yani kendini savun saygıyı kaybetmeden ve ezdirmeden... kocana anlatma bişey oldu mu aninda sen cevap ver
(43 puan) tarafından
Oncekide bu yuzden oldu sen anneme cevap veriyorsun yüzünden . İste yoruluyorim bi aksilik oluyo yuzum dusuyo hamileym filan onu bile laf ediyolar kaldim isin icinde cikamiyorum :(
(1,664 puan) tarafından
Zor ,Allah kolaylık versin ama hep susmakla düzelmez...
(43 puan) tarafından
Ne bileyim canim Allah büyük ya duzelecek ya duzelecek :(
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bak bende senin gibiydim kendimi gördüm sende. Sonra düşündüm ke kocama anlatıp onu üzmeye hakkım yok sonuçta ailesi canı kanı bide mesele benimle alakalı niye eşimle ailesini düşman edeyim ki. Şimdi bi konu olduğunda kurban olsunlar gözyaşıma gram ağlamam o saniye lafını ağzına tıkarım kimse canımdan kıymetli değil ağlayıp üzemem kendimi sende çok takip yıpratma kendini onların amacı o sende yerine getiriyorsun gül geç 
(43 puan) tarafından
Cok anlatan biri degilim ki canim iste ben icime atarim oldum olasi en son tasarım aglarim . Lafini da verdiğim zamanlar kiyamet koptu fevri oldum saygisiz oldum cikamiyorum artık isin icinden. Sanki esimle degil ailesiyle evlenmism gibi. Esimi degil onlari mutlu etmek zorundsymisim gibi
0 oy
(73 puan) tarafından
Vala şu hayatta ne olursa olsun eşe ailesini kötülemic3ksin yoksa sen olursun kötü bekleyip görüceksin o görsün  yoksa aksi senden kötüsü yok
(43 puan) tarafından
O herşeyi biliyor goruyor biliyo musun bizim daha onceki tartismamizda annemle bu sorunlari yasicagimizi biliyorduk gc bile kaldik diye bi cumle kullandı. Fakat hala beni atmasi sindiremiyorim bende insanim
(73 puan) tarafından
En iyisi takmamak ben öle yapıyorm kaç yıllık evlisin  bende annemlere gittimde sürekli çocuklar zayıflamış bilmem ne diyorlar sanırsın çöldeyiz yemk yok halbuki tartıda aynılar  sırf laf yapmak için yapıyorlar umrumda dahi dğl ben biliyorm Allah biliyor yeter diyorm tenekede boş ses çıkarır ama bişey yerine koyan yok :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 94 göst.
4 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 294 göst.
7 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 394 göst.
11 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 98 göst.
28 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevmm (1,945 puan) tarafından soruldu

378,360 soru

11,325,185 cevap

34,777 kullanıcı

...