0 oy
190 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (405 puan) tarafından

Bebek deterjanı bitmiş ben de zeytinli yeşil dalan marka sabun rendeledim makinenin içine. Daha önce kullanan var mı böyle? Alerji yapıyorsa çamaşırları tekrar yıkacağım başka deterjan ile. Sormak yıkadıktan sonra aklıma geldi. :D

5 Cevaplar

+1 oy
(2,075 puan) tarafından
Alerji degil de makinede kalinti bırakıp bozuyomus sürekli kullanimda. Bi bidonun icine sicak suyla eritip kullaniyodm ben hem.kiyafetlere hem genel.temizlige.
(405 puan) tarafından
Ayy tamam öyle yapayım bi dahakine. Teşekkür ederim.
-Reklam-
+1 oy
(413 puan) tarafından
Alerji yapmıyor ben zaten alerjik olduğum için sabun kullanıyorum ama rendeleyip koymak uzun vadede makinede hasar bırakıyormuş. Bir kereden bişey olmaz. Lekesi varsa elinde biraz çitile yoksa yarım çay bardağı bile yeter 
(405 puan) tarafından
Yarım çay bardağı rendelenmiş sabun dimi? Ne kadar sıcak suyla açayım onu? Yarım çay bardağı tüm makineye yeter mi? 7 kiloluk makine.
(413 puan) tarafından
Bir kereye mahsus yarım çay bardağı rendeleyip deterjan gözüne koy o sorun olmaz ama eğer memnun kalırsan 1 kalıbı 5 litre sıcak su ile çalkakayarak karıştırıp her kullanımda bir buçuk su bardağı kullanabilirsin :) sıcak suyu az koyduğun zaman yine kalıplaşıyor ben çok denedim. Bol su ile yaptığımda jel gibi oluyor sıvı deterjandan biraz daha yoğun :)
(405 puan) tarafından
Soğuyunca donmaz dimi. Her kullanımdan önce çalkalıyor musun şişeyi? Bir de sıvı deterjan gözüne mi koyuyorsun direk makinenin içine mi?
(413 puan) tarafından
Ben deterjan gözüne koyuyorum. Suyu bol tutarsan donmuyor bZen çalkalıyorum ama çoğunlukla gerek kalmıyor :)
+1 oy
tarafından
Öyle değil de rendele sulandır sıvı deterjan gibi kullan öbür türlü makineye zarar verir 
(405 puan) tarafından
Bilmiyordum artık öyle yaparım. Bi makine için ölçü nedir?
tarafından
1 kalıp sabunu rendele Bi şişeye koy üstüne 1 litre su doldur karıştır deterjan gözüne 1 yada 2 ölçek koy ölçek yoksa kahve fincanı ile 2 fincan koy
(405 puan) tarafından
Tamamdır sağol canım
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Bişey olmaz canım beyaz kalıp sabun rendeliyorum bende bazen 
(405 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,396 puan) tarafından
Bişey olmaz benim ananem de önceden öle yapıyormuş :D
(405 puan) tarafından
Biraz fazla mı rendeledim acaba? Nasıl ayarlıyoruz bunu? :)
(2,396 puan) tarafından
Bi kalıbın yarısını yapıyordum ben diyo :D
(405 puan) tarafından
Tamam sağolsun anneannen. Ellerinden öperim. :)
(2,396 puan) tarafından
:D rica ederiz bebiş :D

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 286 göst.
17 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 201 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 251 göst.
12 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu