0 oy
308 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından

Selam hanımlar 08.01.2021 çok şükür doğum yaptım nasıl olduğuna gelirsem 

Sabah saat 6 gibi 2 3 kere idrara çıktım sürekli sonra 7 gibi falan bidaha girdim çok az pempemsi leke vardı ama ağrı yok denilecek kdr azdı sonlarda sancılarım gelmeye başladı düzenli bir şekilde o sıra ben doğum olduğunu sezdim evi toparladım banyo yaptım belki geçer diye ama geçmedi banyodan sonra daha da siklasti hemn üstümü giydim hastane çantasını aldık hastaneye gittik 8 buçuk gibi direk çatala aldilar sancim var deyince 2 cm açıklık var doğum dedi tabi eşiminde benimde heycan korku tavan esim koridoru bulamamış heyecandan giriş yaptiramamis ben se sancim artı korku bastı neyse doğum için hazırladılar beni giydirdiler odaya aldılar lagman verdiler  sonra birz gezindim derken nst taktı bu arada sancim siklasti  nstde yatıyorum ama zor tutuyorum kendimi birz serumla ayakta yürü dedi sancim baya siklasti ama artık ter basiyo titriyorum ağlamamak için zor tutuyorum kendimi dayanamıyorum artık diyorum ebeye çatala aldı beni açıklığa baktı 4 cm olmuş ama yeterli değil doğuma dedi çatalda nolur artık doğurtun canım çok aciyo diyorum az kaldı böyle gidersen çabucak gelecek bebeğin çok iyi gidiyorsun dedi sonra eliyle suyumu patlattı açılma 6 cm oldu dedi birz ıkındırdı sonra ayağa kaldırdı ayakta ıkındırdı ama benim bet beniz gitti artık bayilcam sandım Bi an ebe dedi tmdir yat bakalım doğum başlıyor dedi hersey hazır açıklık yeterli doğum başladı doktorum geldi 2 3 dk ıkındırdı devam et çok güzel gidiyorsun dedi babasını çağırın anne destek alsın dedi doktor eşim geldi eli başımda terimi siliyodu sonra en fazla 3 5 dk içinde oğlum geldi  10 55 te tertemiz mis gibi doğdu göbek bağını kesip göğsüme verdi  Bi kaç saniye  dikislik hiç bir şeyin yok çok iyiydin yaşına göre bizi hiç yormadin güzel Bi doğum oldu dedi yapısı bozulmaması icin 2 tane ince bir dikiş attı sonra beni hazırlayıp odaya aldılar oğlumunda üstünü giydirmisler benden 5 10 dk sonra da onu getirdiler 3 kilo 52 cm dünyaya gözünü açtı o kdr sancı ağrı hepsi ama hepsi Bi anda geçti kuş gibi hafifledim resmen sadece yeni doğum yapmanın sersemligi ve birz ağrısı vardı ama görünce inanın umrumda bile olmadı  kendimi klonlamisim resmen herkes bu kdr benzerlik olmaz falan diyo :) çok güzel ilerlemesi gerektiği gibi unutamiycagim Bi doğumum oldu ve şuan 63 gün oldu kolik değil çok şükür sakın acikmadigi sürece uslu bir bebeğim var şükür  yanımda uyuyor şuan  uykusuzluk yorgunluk hiç bir şey umrumda değil o kdr güzel ki bambaşka buda benim hikayem Rabbım Bi avazda kurtarsın hepinizi inşallah :) 

4 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Allah güle güle büyütmeyi nasip etsin canım. Sağlıklı ömürler versin ❤️
(301 puan) tarafından
Amin inşallah rabbim isteyenlerede nasip etsin inşallah
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım
-Reklam-
0 oy
(13,693 puan) tarafından

Maşallah sanaaaaa :)

Ben  8 cm açıklıkla gittim.
4 saat catalda kaldım ikinamadim resmen 
Önden arkaya kadar dikiş atıldı 
Berbattı 

Saygılar:D

(301 puan) tarafından
Evet o an bende dedim alın artık dayanamıyorum diye ama şuan acısı geçtiği için mi bilmem 2. Yi de olsa yine dogururum sadece bebeğim küçük olduğu için düşünmem 3 5 sene yoksa doğumdan korkmuyorum artık :D
(301 puan) tarafından
Ozelmi devletmiydi hastahane
(13,693 puan) tarafından
Devletti canım

Valla Allah sana bağışlasın dua et  bu doğumum kolay geçsin ya
(301 puan) tarafından
Güzel düşün güzel olsun ben özelde yaptım belki birz onunda avantaji vardır bana bı avazda kurtulursun inşallah
(13,202 puan) tarafından
Bir avazda kuzum ❤️
0 oy
(163 puan) tarafından
Ne güzel yaa maşallah size hep.hayal ettiğim gibi bir doğum yapmışsınız yaşamışsınız ne güzel, ama.ben hep.biseylere hazırlıksız yakalaniyorum afedersiniz ama genel temizliginizi  heran hazirmiydi birde ebeler doktor falan alttan bakınca işlerine mi odaklaniyorlar ben biraz çekingen utangaçımda bi kaç hafta sonra bende alttan muayne olucam ve hep bakımlı olmak için her kontrole gittiğimde  dikkat ediyorum belki bakarlar arkamdan laf demesinler gülmesinler falan diye hep düşünceler aklımda napicam bilmiyorum::( siz ne güzel atlatmışsınız inşallah darısı bizlere 
(163 puan) tarafından
Hmm doğrudur canm haklisin hayırlısı inşallah kaç haftalık doğumunuz oldu peki
(301 puan) tarafından
38 +4
(163 puan) tarafından
Hmm maşallah canm Allah analı babalı büyütsün
(301 puan) tarafından
Amin inşallah darısı sana ve tüm anne adaylarına inşallah :)
(163 puan) tarafından
Inşallah amin amin canm :)

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 827 göst.
0 oy
9 cevap 447 göst.
25 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Şeyma_Tolga (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,024 göst.
8 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ALoN€ ANGeL ‍❤ (5,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,181 göst.
22 Temmuz 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,513 soru

11,361,018 cevap

34,839 kullanıcı

...