0 oy
750 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Kafayı yemek üzereyim yemin ederim 30 yaşında hala askere gitmedi elinde bir telefon eğer kaldırmazsan aylarca video izler çocuk gibi adam değil resmen çocuk erkek desen değil evi siler süpürür yemek yapar bin tane avrat gelse eline su dökemez ama çalışmaya gelince 2 ay çalışır kovulur evde her isi yapar misafirlere hizmet eder cay kahve pasta borek ne yapacağımı şaşırdım artik gerçekten ben çalışıyordum daha yeni girmiştim baktım elinde telefon ben ** gibi köpek gibi calisirken evde yemek yapiyor temizlik yapiyor ise girmeye niyeti yok bende ciktim isten

21 Cevaplar

+3 oy
(3,836 puan) tarafından

cocuk falan yok galiba. Türkiye de cok yaygin degil ama yurtdisinda arada oluyormus. kadknin calistigk erkegin evle cocukla ilgilendigi. ama senin esin bunu rahat olsun diye yapiyorsa para vereniniz var galiba almayin sende calisma o zaman belki calismak zorunda kalir 

ama is yapmayacak insan ev isi de yapmaz yani o evle ilgilenmeyi seviyor demekki belki sende kariyer yaparsin boyle dusun alisilanin disinda ama imkansiz degil
(7,791 puan) tarafından
Bnde böyle düşünüyorum
-Reklam-
+2 oy
(3,451 puan) tarafından
Kız eşine temizlik işi ayarla oraya gitsin bari :) madem seviyor 
(4,152 puan) tarafından
Ahahahahha post sahibi kusura bakmaa valla istemsizce guldum bu yoruma
+1 oy
(48,731 puan) tarafından
ev isi daha zor ya disarda calisiyosun saatini biliyosun ev isinin bitmesi de yok 
0 oy
(52 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun  benim eşimde bana yardim eder siler süpürür her akşam yemeği kendi yapar ama sabah 5 oldumuda işe gider cumartesi pazar bile.çalişir darisi senin eşine
(196 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Maşallah:-)
0 oy
tarafından
Sjjsjsjj ay gece gece kız hem emdin hem gömdün içinde kadınlık varmış hahahahahhah e tmm çocuğunu ver o baksın sen çalış elinden her iş geliyorsa
(42 puan) tarafından
Bacim yoruldum artik gücüme gidiyor onun evde ev isi yemek yapip benim herif gibi her isi yapmam
0 oy
tarafından
Ay ne tuhaf erkekler var o gidip çalışsın kendi görevini yapsın ev işlerini niye yapiyo 
(42 puan) tarafından
Yapmıyor bacim yoruldum artik yillardir dilimde tuy bitti askere git diye en sonunda arama karari cikmis başvuru yapti
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun Canım ev işlerini yapması iyi de çalışmaması kötüymüş
0 oy
(774 puan) tarafından
Benim kocamda öyle ama ben çalışmıyorum yüz vermiyorum sakın sende verme bırak para bitince mecbur çalışııcak görmezden gel hiç tınlama illa ki dank edicek benimkide halen işsiz ama nasıl alıştırırsan öyle gider sakın öyle alıştırma bidaha herşeyi sen yaparsın hep öyle gider senin canın yok mu herşeye koşuyorsun bırak koşma canım 
(42 puan) tarafından
Sabahın bu saatine kadar ağladım karşısında beni en iyi sen anlarsın ne yapacağım nasıl düzelecek
(774 puan) tarafından
Ah canım ağlama inan değmez yüz verme hiç takma onu konuşma gerekirse emin ol biraz daha değişir
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Değisikmis Allah yardımcın olsun

0 oy
tarafından
Öncelikle iyi yapmışsın sen devam etseydin gidip geldikten sonra da alisacakti ya insaf senden utanmıyor insan der ki karım çalışıyor ben evde oturuyorum utanır biraz Allah ıslah etsin ya inşallah askere giderde biraz adam ederler orda kim ne derse desin bence askerlik yapan adam olgunlaşır sana yazık etmişler 
0 oy
(341 puan) tarafından
İyi yapmışsın isten cikip canim allah yardimcin olsun kuzum rabbim guzel is kapıları acsin hidayet versin
0 oy
tarafından
Benim amcamla yengem de öyleler ha amcam cagirildigi zaman gider elinden iş gelir ama sabit çalışan yengem. Gocunma hiç imkanın varsa çalış ♥️
0 oy
(580 puan) tarafından
Kız hayalimdeki koca vallahi billahi 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Valla hiç düşünmem ev işi bitmiyor kadınlar ömrü gidiyo geleceğim için sigortam için çalışırım oda otursun evde hiç bı iş de el atmam yemeği bulaşığı yapsin rolleri değişin karakteri böyle demekki kimi adam ev işi sever  karakter huy da da değişiklik yok ise kendi bilir 
0 oy
tarafından
Rabbim yardimcin olsun sorumsuz es cok zor benim esim cok çalışıyor gecesini gündüzüne katarak yediğimiz onumuzde yemediğimiz arkamızda  1 bardak su kaldırmaz asiri hizmetidir isterdim biraz yardimci olsun ama ne yapim genede cok memnunum Rabbim basimizdan eksik etmesin
0 oy
tarafından
Çocuk doğurma potansiyeli varmı varsa yer değiştirin o doğursun evde otursun sen çalış :) tövbe ya rabbim askere niye gitmedi kaçak mı 
0 oy
tarafından
Cocuguda dogursun oh tamam :)
0 oy
tarafından
Bi arkadaşımın annesi ailesi de böyle babası çalışmaz etmez annesi baktı olmuyo girdi işe çalışmaya başladı babası evde yemek temizlik her türlü işi yapıyodu en son kadın kredi çekti ev aldı şimdi borcu da bitmek üzere kocası da kadın çalışınca çalıştı 
0 oy
(776 puan) tarafından
Ev isi yapmak kolay bir iş değil rolleri değişmiş olabilirsiniz ama eger seviyorsaniz kimin ne dedigine bakmayıp boyle devam etmeli bence benim yurt disinda sinava girme durumum vardi esimin tayini çıkmayacaktı halile esim istifa eder ev isi cocuk isini ben devralirim sen calisirsin demişti baska sebeplerden olmadi yoksa planimiz öyleydi neden sadece ev hanımligi kadinin ustune yaftaliyorsunuz ki erkek çalışıp kadin calismazsa olabilir sorun yok tersi olursa sorun kime gore neye göre 
0 oy
tarafından
Bu Türkiye de yerleşmis bi algı aslında. Avrupada gayet normal.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 72 göst.
0 oy
5 cevap 421 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Elif2021 (1,391 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,166 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Ball annesi (1,054 puan) tarafından soruldu