0 oy
317 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Hanımlar sabah eşim işe giderken onun tarafından biri 1 tepsi fırın ekmeği getirmiş.  Eşim ayıp olmasın diye almış. Assa ayakkabılın üzerine bırkamis ayıp olmasın diye çünkü aynı yerde çalışıyorlar ben o ekmeği köye anneme götürsem hayvanlara Verse günay olurmu.  Onlardan hiç Bir şey istemiyorum çünkü.  Güvenmiyoruz eşimde götür hayvanlar yesin kim bilir naptida getirdiler dedi eve bile sokmadan götür dedi 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doğru düşünmüş cnaim bende dışarıdan birinin elinden pek bir şey yemem öyle çok samimi olduğum kişi olmadığı sürece cesaret edemiyorum ya 
tarafından
Aynen cnm gönderen kişi zamanında eşimle ayrılalım diye kaynanam la iş birliği yapmış biri
tarafından
Gelde su adama güven hadi hiç eve bile sokma öylece al götür hatta annenin evine bile götürme bir kartona evy doğra sokağa bırak sokak hayvanları yesin
-Reklam-
0 oy
(15,864 puan) tarafından
Günah olmaz niye olsun ki guvenmiyosan hayvanlara daha sevap olur yeme bosver
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(7,793 puan) tarafından
En doğrusunu yaparsn ama o hayvanlar inek falansa sütünden yine size geçer okutup üflettilerse o yüzden kediye köpeğe verin
tarafından
İneklere vermeyiz cnm köpekler kediler var kapıda
0 oy
tarafından
En iyisi kuzumm bosver bu devirde kimseye guven yok
tarafından
Güvenmem gonderen kişiye de güvenim yok eşimle ayrılalım diye kaynanam la iş birliği yapıyordu zmaninda
0 oy
tarafından
Ziyan olmadıktan sonra sorun yok canım illa yemek zorunda değilsin ama şüpheleniyorsan hayvanlara nasıl güvenipte vereceksin 
tarafından
İzine zehir koydu diye şüphelemiyorum cnm bu ekmeği gönderen kişi zamanında eşimle ayrılalım diye kaynanam la iş birliği yapıyordu.  Yine hacı hoca işi yapmıştır korkusu
tarafından
Hmm anladım canım benim aklıma içine bir şey katmışyır diye geldi böyle düşünüyorsan ki zamanında yapmışsa yemeyin verin canım en iyisi bu
0 oy
tarafından

Çöpe atmayın kuzumda hayvanlara götür yesinler günah olmaz 

Bizim mesela tavuklar var bahçede biz ekmek Veriyoruz ıslayip bazen çöpe gideceğine hayvanın kursagina gitsin 
tarafından
Benimde tavuklarım var.   Ama ilçeye taşınınca.  Anneme verdik hepsini
0 oy
(1,150 puan) tarafından
Valla çöpe de at günahları boynuna yani. Benm komşm sanki ben çok muhtaçmışım gibi bayat yemrklerini getiriyor. Brn de çöpe atıyom günahı boynuna diyorm. 
tarafından
Çöpe atamam cnm. Çok günah.  Konuş yollamasın çöpe atma islat sokak hayvanlarına ver o çöpe neler giydiriyor. Benim ayrı bı kovam var gıda üzerine olanlari o raya toplar köye hayvanlara götürüyorum gidemezsem sokak hayvanlarına veriyorum o çöpe girmeyen yok
(1,150 puan) tarafından
Ama başka napayım yemekleri. Kedi herşeyi yemek. Kuşlar ekmek falan yer. E tanıdığım çiflik yeri de yok
tarafından
Sokak hayvanlarına mi yok cnm.orda
0 oy
tarafından
Gotur canim nolcak sevaptır 
tarafından
Teşekkür ederim cnm.
0 oy
(26 puan) tarafından

Pandemi döneminde bende kimsenin elinden birşey yemem neden günah olsun hayvanlarda bir canlı tam tersi sevaba girersin çok iyi düşünmüşsün 

tarafından
Teşekkür ederim cnm.  Pandemiden ziyade cnm  zamanın da eşimle ayrılalım diye kaynanam la iş birliği yapıyordu o yüzden
(26 puan) tarafından
O zaman hiç düşünmeden götür ver hayvanlara allah öyle insanları bildiği gibi yapsın
0 oy
(14,165 puan) tarafından
Eşini dinle bence bu zamanda kimseye güven olmaz zaten güvenilir insanlar olsaydı siz böyle düşünmeden alırdınız eve ekmekleri 
tarafından
Aynn  cnm köye getirdim
0 oy
tarafından
Büşbüş seni burda bulmak zor oluyor ismin zor keşke basit olsa aklıma gelmiyor böyle seni merak ediyorum arada
tarafından
Kız Büşra İşte.  Daha ne kadar kolay birşey olabilir
tarafından
Büşra geliyor da dün aradım && bunları tutturamadim ben &Büşra& böyle aramışım cikmadi
tarafından
Özelini açar mısın
tarafından
Açtım canim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 227 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 751 göst.
+1 oy
4 cevap 342 göst.