0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dün asisi vardi bide hemsire kilosuna boyuna bklm dedi boyu guzel ama kilosu sınırda dedi cocuk doktoruna goturduk korkmayin dedi bunyesi oyke olabilirmis ama mama yazdi onlari deneyin dedi

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ya bak ben böyle şeyleri okuyunca çok üzülüyorum. Benim oğlum 20 aylık. 3 aydır doktor rejim verdi. İç karın bölgesinde yağlanma başlamış benim yavrumun gelen misafir çocukları poğaçalar börekler tatlılar yerken benim oğlum anne ver diyor sadece tadına bakabiliyor onlar yerken yemek için ağlıyor. Bırak saglihi yerindeyse ederim kilosuna ya. Benim bu çocuk zayıf diye diye piskolojimi bozdular tıka basa yedirdim ne hale getirdim evladımı ben nefret ediyorum kendimden kilo sağlık değildir sakın lütfen üzülme Allah aşkına 
tarafından
Oyy kıyamam yaa. Öylesi daha zor senin için. Yememesi için elinden almak insanı mahveder. Ama sağlığı için mecbur. Çok üzülüyor mu yavrum öyle yapınca
tarafından
Bnde aksama kadar pesindeyim yesin diye:/
tarafından
Ah teyzesi üzülmez mi ekmek çok sever çekmeceden almış masa altına girmiş yiyor ben gelince anne attimmm dedi attı oturdum bağıra bağıra ağladım o masunluğuni görünce baksana ekmek ne masum bişey ama o da yasak o yüzden kilo postlarına çok üzülüyorum
tarafından
Kuzum yaa ben bile üzüldüm. Benim arkadaşım da öyle. Onun 5 yaşında çok fazla kilosu. Senin şimdiden yapman daha iyi onun için. Büyüdükçe daha çok sorun yapar. Hiç üzülme onun geleceği sağlığı için yapıyorsun ilerde iyi ki diceksin.
tarafından
Oyy kıyamam ya vallahi gözüm doldu anne attım demiş bide ah canım benim :( sen anlamasa bile güzellikle söyle ki annem bana yemek vermiyor demesin onun iyiliği için olduğunu anlasın :(( canım yaaa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne kadar kaç kilo
tarafından
18 aylik 9 kilo:((
tarafından
Sağlık sorunu yoksa eğer sorun olmaz. Doktorda tüm tahlillerin yaptırdın mi
tarafından
Cok sukur biseyi yok evet yaptrmatik sorun cikmamisti canm
tarafından
O zaman sıkma canını. Zayıf çocuklar daha kuvvetli oluyor bazen. Doktorun verdiklerini kullan ekstra kan yapıcı iştah açıcı şeyler vermeye çalış
tarafından
Cok sukur kuvveti yerinde oyke yapicam insallh
0 oy
(2,128 puan) tarafından
Olabilir canım değişkenlik gösterebiliyor demek ki sıkma canını 
tarafından
Oylede kuzum ne bolim zayif sanki
(2,128 puan) tarafından
Sende vitamin olacak şeylerden yedirmeye çalış canm
tarafından
Oyle yapmaya caliaiyorm ins yarar cnm
(2,128 puan) tarafından
İnsAllah kız
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Ne kadarlık kac kg ki
tarafından
18 aylik 9 kilo betus
(12,513 puan) tarafından
Benimki de o civarlarda 18 ay bitcek bu hafta en son 9.5 tu
tarafından
İstahsiz benmki sennkdemi oyle
(12,513 puan) tarafından
Benim büyük istahsız kücük güzel yiyo ama yine zayıf ikisinin de metabolizması cok hızlı
0 oy
(677 puan) tarafından
Cnm tahin pekmez yedir muzlu bal yedir hemen toparlar
tarafından
Yediriyorm can ins yarar
(677 puan) tarafından
Yedir cnm özellikle tahin pekmez kahvaltida cok iyi geliyor yumurta da yedir
0 oy
tarafından
Amaaaan bu hemsirelerde ne konuşacağını şaşırıyor ha hiçbir sağlık sorunu olmadıktan sonra kilo alır çocuk ne olacak sanki aşırı hareketliyse zaten kilo tutmaz. Benim kardeşim de 1,5 kilo kadardı doğduğunda sisi inince yani şimdi koca kız oldu anne baba genine de bağlı biraz bu kilo mevzusu takma kafana ilgilen cocugunla yedir içir oynat Rabbim sağlıktan yana sıkıntı vermesin inşallah 
tarafından
Saol canim insallah♥️asiri hareketli asla oturmaz asla
tarafından
Çocuk işte hem oynayacak hem düşecek hem kilo alacak verecek sanki hepimiz kilolu muyduk
tarafından
Ama canım hemsireler bakıyor eğer eksikse yaşıtlarına göre kilo boy önlem alalım diye mesela ben onları dinlmeseydim kızımda demir eksikliği ve d vitamini eksikliği olduğunu bilemiyecektim mental gerilik bile yapıyormuş bu gerilik çok şükür ki beni uyardılar
tarafından
Vitamin eksikliği değil ki konu ayrıca da anne minyonsa bebekte kilo ve boy açısından minyon oluyor ama bunu göre göre bebeğin boyu kısa kilosu az diyorlar benim yakın bir arkadaşım kendi kısa boyluydu eşi de aynı şekilde ki ikisi de zayıftı çocuğun hiçbir sağlık problemi olmadığı halde hastanede yatırmaya kalktı hemşire ve doktor çıkardı çocuğu vitamin mineral vs eksikliğinde de neleri yemesi gerekiyor ya da hangi ilacı kullanması gerekiyorsa yazıyorlar bazıları çok abartıyor başımızdan geçtiği için biliyorum
0 oy
tarafından
Nutrıgen uzum ekstresi kullan canım 
tarafından
Aldim gulum icmedi sevmedi tadini tukuruyo
tarafından
Icse faydası olurdu kuzum ya
0 oy
(3,836 puan) tarafından
hic uzulme canim. benim kizim iki hafta once 82 cm ve 9500 geldi. 18 aylik olacak iki haftaya yine o civarda cikar kilosu. gelisimi iyiyse boyu iyiyse kiloya takilma yapacak birsey yok cunku. mama da denedik biz icmiyor. biberon kullanmadi hic keske verseydim belki alisirdim diyorum. az yiyor bide pek istahli degil. 
tarafından
Bnmkide oyle canm devam sutu veriyorum bn
0 oy
tarafından
Aynı benim kızım canım D vitamini ve demir eksikliği çıktı
tarafından
İnsallah duzelirler ❤️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 109 göst.
27 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,126 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 418 göst.
23 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 322 göst.
25 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 618 göst.

381,701 soru

11,426,881 cevap

34,987 kullanıcı

...