0 oy
364 göst.
Aile kategorisinde (68 puan) tarafından
Kızlar bişey sorcam ben 1 buçuk yıllık evliyim, eşim evin en küçüğü ama biz ayrı yaşıyoruz. Kayinpederim ve kaynanamin sağlık durumu iyi 63 67 yaslarindalar eşim geçen gün vicdan azabı çekiyorum onlar yalnız diye dedi. Yalnız dediği de hemen aşağı mahallede ve iki haftada bir gidiyoruz. Diğer eltimle kapı komşular. Neyse işte dedi beraber kalalım ben kesinlikle istemedim. Çünkü ben tesettürlü biriyim kayinpederimin yanında asla rahat edemem çorapsız gezemem ve onların misafiri çok olur duşa rahat giremem bide hamileyim benim için çok zor olur dedim esime. O da haklısın dedi ama yine aynı dusuncede birlik kalma da yani, Eşim de aşırı kıskanç biri asla istemez tek başıma dışarı çıkayım. Markete bile beraber gideriz. Ben zaten bu durumdan çok bunaliyorum eğer birlik kalirsak daha da bunalacağım. Sağlıklı gebeligim olursa Ekim gibi doğum yaparım, ve hem çocuk hem onlar kaldıramam bunu da eşime söyledim bişey söylemedi. Siz olsanız ne yapardınız ? Kararımda kesin mi olayim napayım..

9 Cevaplar

0 oy
(5,949 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım  herkes  çok  az gidiyorsun  demiş  sürekli  gitmek zorunda  değilsin  bence  lafının  arkasında dur  hiç  rahatını  bozma derim 
(68 puan) tarafından
Nekadar uzak olursa okadar tatlı olur kaynanam beni günde iki kez arar kim geldi kim gitti evde kim var bu beni o kadar rahatsız ediyo ki.. birlik düşünemiyorum ne olur
(68 puan) tarafından
Nekadar uzak olursa okadar tatlı olur kaynanam beni günde iki kez arar kim geldi kim gitti evde kim var bu beni o kadar rahatsız ediyo ki.. birlik düşünemiyorum ne olur Rabbim yazmasinn
(5,949 puan) tarafından
İstemediğin bir şeyi  yapmak  zorunda değilsin canım  eşin  bukadar ailesini düşünüyordu  madem  ewlenmeseymis hep  ailesinin  yanin da kalsaymis ozaman
-Reklam-
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Biz farklı şehirdeyiz 2 haftda bir gidiyoz hemen aşağı mahalledeki kayınvalidenlere neden sadece ayda 2 kere gidiyosun daha sık gidin eşinede bunu teklif et her hafta veya haftada 2 artık ne kadar gidebilrseniz daha sık gidin hem eşinin içi tahat eder
(68 puan) tarafından
Canim iki hafta da bir gidiyoruz, kendi annemlere de öyle asla ayrımcılık yapmam bide eşimin izin günü yok kendi işi oldigu için yoksa önceleri her hafta sonu onlardaydik
(1,148 puan) tarafından
Az yani bence yakınmış birde. Aynı evde kalmaktan iyidir sık gitmek... ben aşağı mahelledeki anneme 2 haftda bir gitsem benimde içim rahat etmez
(68 puan) tarafından
Tabiki de sık gitmek iyidir ama eşim tek gitmeme izin vermez anca ona ne zaman uygunsa işi ne zaman hafifse..
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Yakinsin ama seyrek gidiyorsunuz sık gidelim ama Birlik oturmam de
(68 puan) tarafından
İşte eşimin izin günü yok iki hafta da bir anca benim annemlere de öyleyiz
0 oy
(366 puan) tarafından
Sakın sakın der noktayı koyarım. Sık gidin  daha iyi
(68 puan) tarafından
Öyle yapicam canim
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Esin vicdan azabi cekiyosa kusura bakmasinda ailesini daha sk ziyaret etain o zamn birlik oturmayada gerek kalmaz. Kesinlikla vazgecmee
(68 puan) tarafından
Bende öyle dedim canim vicdan azabı cekiyosan daha sık gidelim
(4,152 puan) tarafından
Aynenn oyle canm sakin sakin sakinn diyorum sana aslaa bir olma
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Kararından vazgeçme canım. Birbirinizi çok seviyor olsanızda aranız çok iyi olsa da birlik zor. 

Ama yakın oturduğunuz halde 2 haftada bir gitmeniz çok az. İki günde bir gidelim ama birlik oturmayalım de eşine
(68 puan) tarafından
Bakalım canim ben çok duygusal im en ufak bi laf çok agirima gider bu yüzden de çok aglamisligim var birlik kalmaktan çok korkuyorum bir de burada anlatılanlar..
(3,136 puan) tarafından
O yüzden birlik oturmamak için eşini ikna et canım. Yoksa dayanılmaz valla.
0 oy
(424 puan) tarafından
Bence iki haftada bir çok az en azından eşin çalışsa bile sen git gündüz biraz dur gel öyle öyle eşinde rahat eder ve kesinlikle kararlı ol
(68 puan) tarafından
Canım eşim asla izin vermez tek gitmeme annesi ailesi de bildiği için kimse bana demez niye gelmiyorsun diye
(424 puan) tarafından
Valla o zaman eşinle biraz daha gidin gelin arada onları davet et en azından bi süre ama birlik falan oturma
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Kararında kesin ol dediğin gibi duşa bile rahat giremezsin vicdan azabı çekiyorsa evlenmeseymiş ölene kdar bekar dursaymış ne saçmalık böle
(68 puan) tarafından
Bide eşim ailesinden çok utanır onların yanında asla yüzüme bakmaz utancından ama yeri geldi mi lafını esirgemez aynı evde olursak bitek yatak odasında yüz yüze geliriz eşime de dedim ben de yatak odasında yüzüne bakmam :D
(5,366 puan) tarafından
Vala iyi demişsin:)
0 oy
tarafından
Bence gitmeyin birlik kalmayın pişman olursun 
(68 puan) tarafından
Her duamda birlik kalmamayi istyorum kararımda da kesinim ama ne olacağı belli olmaz canım Allah buyuk

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 647 göst.
12 Mart 2021 Aile kategorisinde Merve2112 (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 346 göst.
16 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 701 göst.
15 Ekim 2020 Aile kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 1,259 göst.