0 oy
186 göst.
Diğer kategorisinde (344 puan) tarafından

Sevgili anneler yenidoğan bebek için nasıl alışveriş yapmam lazım aldıklarımı genelde 3 ay almaya çalışıyorum arkadaşlarım öyle diyor ama 4 takım yenidoğan elbisesi yeter mi bilemiyorum ki bunların 2 tanesi bimde olanlardan. Bimdekilerde normale göre biraz daha küçük gibi geldi bana. Nasıl yapmalıyım tecrübeli anneler yardımcı olabilir mi:) kendi annem günde 2 3 defa kıyafet değiştirmek gerekiyor bazen o yüzden fazlasıyla olsun diyor 4 takım yenidoğan 5 takımda 0 3 ay takım var :) bulunduğum yerde de yıkanan çamaşırlar biraz geç kuruyor 

7 Cevaplar

0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum çok şık kirletiyolar evet ama hemen de büyüyorlar yani verilen paraya o vakitler de yazık oluyor aldıkların yeter bence kirlenenleri hemen yıka elinde zaten afedersin genelde kakalari çok çikiyo onu da mecbur her türlü elde çitiliycen bir beyaz sabunla citiler durular hemen asarsin 
(344 puan) tarafından
:)) Ne kadar alırsam hiç yetmeyecekmiş gibi geliyor dediğiniz gibi yaparım artık
-Reklam-
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Ayy bı de minik minik o kıyafetler aldm aldm da yıkayıp utuleyince yer kaplamadi doğru düzgün gözüme bı az gözüktü :) zibinlardan çok al dedi bana tecrübeli arkadaslarim bı kaç da tulum aldm takımlara ek olarak.
(344 puan) tarafından
Zaten küçükler vallahi sanki hiç yetmeyecekmiş gibi vallahi :)) zıbınım az evet aliyim biraz daha zıbın
0 oy
(544 puan) tarafından
Bol bol zıbın al canım yaza mı kışa mı geliyor doğumun ona göre bol zıbın al ve evet mümkünse çoğunu 3 aylık al zaten herşey çok küçük ben kızıma şuan 6 aylık şeyler giydiriyorum daha 3 aylık olmadı bile. Birde bol bol önlük al çünkü çok kusan bebek olursa aşırı lazım oluyo onun sayesinde kıyafet değiştirme derdin azalıyor. Biz günde 4 5 kere değişiyorduk önlük takınca 2 3 kere falan anca
(344 puan) tarafından
Önlük aldım ama doğru diyorsunuz birkaç tane daha alsm güzel olur :))
(544 puan) tarafından
Civilde baya indirim vardı bak ben ordan aldım en uygun orasıydı oraya bakabilirsin internetten
0 oy
tarafından
Hangi ayda doğum yapıcaksınız erken doğum riskiniz yoksa çok fazla yeni doğan almayın 
(344 puan) tarafından
Yaza geliyor haziranın ilk haftası gibi bende 3 ay alıyorum genelde :) ama sanki az ve yetmeyecek
tarafından
İlk zamanlar yeni doğan çok iyi oluyor daha sonra maşallah hızlı büyümeye başlıyorlar ozaman 0-3 ay iyi oluyor 3. Ayına gelmedende 3-6 ay giydirilmeye başlanıyor :)
0 oy
tarafından
Cnim benim bebegim 3 un ustunde dogdugu halde o yenidogan 5 li setleri 1 ay giydirdim ve 2. Aydada ici e giydirdim altlarini sakin ay hemen kiculuyor diyenlere inanma benim 6 set vardi anca yetti hergun camasir yıkadık. Dikkat etmen gereken hususlar yakasi guzel kapanan dar olsun. Benimkilerin yakasi yikamada gecşedi o bisiklet yakalar. Cocugun bağrı hep açık kalıyor oda kotu birsey. Sana sevi bebenin urunlerini tvskye ederim bebeçeyizsarayi.com dan al hem ucuz hem yumusacik kaliteli pijamalar. Htta 0 3 te eli kendinden kapanan pijamalar var cok buyhk rahatlik eldjven derdi yok 
(344 puan) tarafından
Bana da yenidoğan 1 2 takım al yeter diyorlar şaşırıyorum nasıl yeter diye yada nasıl yetirmişler diye. 3 aylık olanlarda büyük olur yenidoğan da az alınca nasıl olucak diyorum ya vallahi Allah razı olsun sizden
tarafından
Inanma kesinliklaa cocuk kaybolur icinde. Dedigim gibi yyakalari dar kapanan olsun. Bu dedigim yerin modelleri az ama gercekten harika kullanisli tavsoye ederim. Ayrica bu 5 li setler harici ben tek alt da aldim iki kat giydirdim seninki yaz bebegi degilse sende al
0 oy
(530 puan) tarafından
Evet çok hızlı büyüyorlar ama çok fazla kıyafet değiştirmek gerekiyor durumun varsa al bence sürekli yikamakla uğraşma benim 9 takım vardı yeni doğan hepsini de kullandım 
(344 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum sürekli yıkamakla kurutmakla uğraşmak sıkıntı olur zaten bulunduğum yerde kurumuyor çamaşırlar sıkıntı çekerim gibime geliyor doğru diyorsunuz
0 oy
(181 puan) tarafından
Canım ben kendi yaşadığımı anlatıyım hep bana büyük aldırdılar ben en az 10 takım bu zıbın takımı mı ne diyorlar yandan çıtçıtlı alt üst ondan alıyım dedim yok alma giydiremezsin hemen büyüyor dediler hediye gelir falan dediler 6 7 tane aldım ve hiç yetmedi ağustosta doğum yaptım ama yıkadıklarım kurumadı sütüm çoktu sürekli çocuğun üstüne akardı her emzirdiğim de değiştirirdim üstünü kakası sırtına çıkardı sürekli şimdi ki aklım olsa dinlemezdim bir daha doğum yapacağım zaman o takımlardan en az 12 13 tane alıcam penye Battaniyeden en az 6 tane alıcam çok sıkıntı yaşadım cidden ütüyle kurutmaya çalıştığımı bilirim ve ne biliyim tamam büyüyorlar ama baya baya giydi benim oğlum 
(344 puan) tarafından
Şaşırıyorum nasıl yetiriyolar diye, 4 takım aldım daha alma diyip duruyolar. Nasıl kurutuyolar nasıl yetiştiriyolar düşünüyorum vallahi anlamıyorum. Yorumlardan sonra bende almaya karar verdim, aman kurumadı ama kalmadı derdi çekeceğime kafam rahat olur en azından
(181 puan) tarafından
Al canım sakın dinleme imkanın varsa al bak cidden giyiliyor ben çok uğraştım kurutmak için yetmiyor cidden sonradan yaralı karnımla kıyafet almaya gittim hep dediler gelenler küçük getirir alma diye ve gelenlerin hepsi büyüktü 1 tane bile küçük gelmedi günde en an 2 defa kıyafet atıyordum elimde yıkıyordum zıbını çok al

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 151 göst.
6 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nesliss193. (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 445 göst.
25 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde YiğitinAnnesi (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 46 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
10 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hryhry1 (1,798 puan) tarafından soruldu

381,088 soru

11,408,852 cevap

34,945 kullanıcı

...