0 oy
458 göst.
Aile kategorisinde (389 puan) tarafından

Kizlar 37+0 gebeyim halen uyuyamsmisim kasılmalarım oluyor bebek sürekli bir tarafta topalnip duruyor ve karnım hep sert bide aşağıya inmiş karnım rahmime ağrı atıyor ama sancım yok çok özür dilerim ama sık sık büyük tuvallete cikiyorum, ablamı aradım diyor her bebek zamaninda gelir seninkinin zamanı değil daha bekle hemen kendini doktorlarin eline verme daha çok ağrıların olucak 40 haftayı doldurmadan gitme diyor anlamadım ya:( eşimde diyor hazırlığını yap akşama doğru gideriz hem biraz yürüyüş yapmış olursun akşama kadar hazırlığını yaparsın gidip görünüp geliriz bende tamam olur dedim ama ailem diyor yok gitme :( eğer gidersem sancı çıkarsa açılmam olmuşsa bebegimi küvöze alırlar mı en son 34 haftalıkken gittim 2600gram dedi doktor bir akıl verin lütfen

14 Cevaplar

0 oy
(234 puan) tarafından
Canım şiddetli ağrın olursa suyun gelirse lekelenmen olursa gidersin son zamanların bu şekilde olabilir 
(389 puan) tarafından
Baskı yapması normal mi genelde bazılarında sancı olmuyor ama nst de sancı cikiyir
(234 puan) tarafından
35 haftalığım benimde rahmime birden iğne batar gibi oluyor bence bekle biraz daha kontrolün ne zaman ?
(389 puan) tarafından
Bir kere devlete gitmiştim ilk defa gitmiştim hep özele gidiyordum devletteki doktor bana dediki 36 haftada gel yine demişti ama randevu bulamiyorum o yüzden acilden giriş yapicam
(234 puan) tarafından
Ağrım var de acilden giriş yap aynen
(389 puan) tarafından
Aynen kuzum öyle yapicam çok sağol♥️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzu 37 de ciğer gelişimini tamamlamış oluyormuş doktor öyle söylemişti öncellikle sakın.  Kilosuda iyiymiş maşallah 

Sen kontrole gitmek için geç bile kalmışsin o haftada 10 günde bir gidiyordum ben . 

Aileni dinleme doktora gitmek için 40 ci haftami beklenir tövbe ya

Sen kalk bi doktora git balım

Yalancı sancı çekiyor olabilirsin

Ama açılma falan da olabilir

Ihtimal çok ama biz bilemeyiz 

Hiçbişey olmasa bile gönlün rahat eder
(389 puan) tarafından
Evet kuzum seninle aynı fikirdryiz en azından gideyim içim rahat eder bilirim ki bir şeyim yok
tarafından
Ne zaman gidiceksin canım haberdar et benide
(389 puan) tarafından
Bugün akşama doğru gidicem kimsem yok yanımda üstten bir süpürge atarım eve giyecekleri mi hazirlarim cantalarimi göz önüne koyarım duş falan alıp eşimi ararim öyle giderim ne olur ne olmaz bebek bunlar ne zaman gelecekleri hiç belli olmuyor mutlaka haber vericem kuzum sana
tarafından
Hadi hakkında hayırlısı canım benim
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Tabiki aileni dinleme herkes 40damı doğuruyor ne alakası var, sen doktora git zaten bu haftalarda sık muayene gerekiyor, zaten 37olmuşsun bundan sonra kuveze girmez ki 
(389 puan) tarafından
Ayy insllh öyle olur Allah razı olsun eşim bana dedi biraz uyu dinlen uykumu iyice al akşam gelip seni alırım gideriz dedi dünden beridir uyumadım ya
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Bunlardan son haftalarda normal olan şeyler suyun falan leken olursa git durma
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Kuzum sancın yoksa gitmenin bir anlamı yok ki suyun yada sancın gelmeden gitme normal kontrole git sadece boşuna alttan muayene olmuş olursun şuan kuvez konusuna gelince bebekte bir sorun olmazsa almazlar 37 hafta erken bir hata değil ciğer gelişimini de tamamlamış kafanı karıştırma hiç
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Büyük tuvaletinde asla ıkınma canım doğum zamanı doktorum demişti büyük tuvaletin gelmiş gibi olucaksın halbuki o bebek demişti. Asla ıkınma.

Kanama, nişan, suyun gelirse sakın bekleme.

Doğum sancısı belden vurur kasıklara ve inanılmaz bir sancıdır o. 5 dkda bi 3 dkda bir sık sık gelir ve kesilmez. Bunlar oluyorsa mutlaka doktora git. Ben 38+2 de dogurdum 2500 kiloydu oglum. Kilo onemli değil saglıkla dogsun yeter ki. 
tarafından
Bbende 38+4 doğurdum kızımı 2.650 doğdu kuucuk bir bebekti ..maşallah bak şimdi toparladı emziriyorum bol bol..aynen kilo önemli değil sağlıklı olsun yeterki..
(389 puan) tarafından
Evet kizlar çok haklısın ama benim kontrolumde olması gerekirdi bir defa 33 haftalıkken devlette gittim ilk kez doktor bana demişti 36 haftada gel yine demişti ama randevu bulamiyorum mecbur acilden giriş yapicam
(1,007 puan) tarafından
Senin ve bebeğin saglıgı önemli hastaneye git dinleme kimseyi. İçinde dert kalmasın yani. Benim oglum dogdu cabuk toparladı küvez bile görmedi
(389 puan) tarafından
Evet kuzum çok haklısın öyle yapicam ne olur ne olmaz herşeyin hayırlısı olsun artık diyelim çok sağolun ♥️♥️
0 oy
(48,888 puan) tarafından
37+3 de doğdu kuveze almadilar kızımı sem bir tuhaflik hissediyosan git tabiki kimseyi dinleme zorla günü gelmeden bebeği cikarmazlar merak etme
(389 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum yani alipta zorla çıkar çıkar diyecek halleri yok yani ama burda bir kaç kişi yine demiş sancidan ölmeden gitme suyun nişanın olmadan gitme zaten bebeğin kasılmaları beni acıtıyor belki onlara gerek kalmaz çünkü ablamda aynen bu belirtilerle gitti sandı yalancı sancılar ama açılması bile olmuştu nişanı suyu gelmemişti direk yatış verdiler ertesi sabah doğurdu.
(48,888 puan) tarafından
herkesin bir degilki kimseye sorma git sen
0 oy
(269 puan) tarafından
Canım bı git görün istersen bende sancı başladı yalancı diye gitmedim doğum başlamıştı.nst takalım derlerse yok De hazırlığın yok eşyaları getirmedim vs de. 36+6 da doğum yaptım 2240 doğdu benim kızım kucuklugundrn değil ama kanında enfeksiyon ve sarılık çıktı o yüzden yattı 1 hafta 
(389 puan) tarafından
Evet kuzu çok haklisin
(269 puan) tarafından
Pardon canım ya kız durmuyordu acele ile yazdım suni sancı dicektim çok özür dilerim
(269 puan) tarafından
Yanlış yazmışım kizlar özür dilerim bı yaramaz olunca aklım gitmiş biraz uykusuzuzdanst değil tabiki suni sancı dicektim. Eğer çok sancım yoksa herhangi bi sıkıntı söz konusu değil ise suni sancı alma dicektim.
tarafından
Olur canım öyle şeyler bende nst yazınca bi şaşırdım kaldım:) yaramaza kurban sağlıcakla büyüt ⚘
(269 puan) tarafından
Asi olduk da onun huysuzlugu var ablasıamin cunlemiz sağlıkla büyütelim insallh
0 oy
(477 puan) tarafından
Canm git muane al eğer açıklık yoksa yada 1 cm falan  derse geri eve gelirsin evde çeker sancini gidersin benim kizim 37 haftalikti 2900 le dogdukuvezede girmedi zaten 36 itibariyle doğanlar erken doğum olmuyo
(389 puan) tarafından
Evet olmuyor çok sağol kuzum mutlaka gidicem içim rahat etsin diye
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Canım benim kızım 2300 doğdu kuveze alinmadi 36 haftalık doğum yaptım eğerki çok kasilman varsa en azinla git görün bekleme 
(389 puan) tarafından
Öyle yapicam kuzum bebek bu ne zaman geleceği belli olmaz ihmale gelmemeli
0 oy
tarafından
Herkesin acı eşiği farklı bende çok kez sordum gebelik bölümünde bana normal ağrılar kasılmalar dediler meğersem 32 haftada doğum başlamış durdurup ciğer geliştirici vurdular 36 haftaya girdim doğum yaptım ben birde kasılmalar için magnezyum kullandım neredeyse 4 ay 
(389 puan) tarafından
Benim kasılmalarım bu bir haftadır bugün daha sıklaştı diyebilir yoktu yani öyle aman aman ama dünden beri beni bitirdi çocuğun hareketleri bile canımı acıtıyor artık benim anlamında suyu nişanı gelmişti ama gram ağrısı sancısı yoktu eee ozmn sancın gelmesini mi bekleseydi kadın gittiği gibi sancı verip yatış verdiler herkesin ki farklı oluyor burda bir kaç kişi yine yazmış sakın gitme suyun gelmemiş nişanın gelmemiş bilmemem sancidan ölmeslisin sonra gitmelisin ahshsjak
tarafından
Ben doğumum sancıyla değil kasılmayla başladı dediğim gibi kendini iyi hissetmeyince git hastaneye geçmiş olsun sağlıcakla kucağına al
0 oy
(765 puan) tarafından
Benim bebeğim doğarken 2695 gramdi canım sikma canını bir doktora git bence
(389 puan) tarafından
Tamam kuzum akşam mutlaka bir acile gideyim
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ablan hakli su leke 5 dk da 1 sancun gelene kadar evde bekle nts de sanci ciksa sen hissetmesen de dogurmuyosun yalanci sancilar oluyor onlar 2600 guzel kilosu kaygilanma son haftalar normal bunlar bebegin hareketleri iyiyse rahatina bak o gun gelecek elbet az kaldi ha ssncin gelimcede hissetmemen mumkun degil canm 
(389 puan) tarafından
Kuzum en azından gideyim içim rahat etsin bide çok şükür oglumun hareketleri gayet iyi kıpır kıpır ama hareketleri bile canımı acıtıyor vururken kendini aşağıya itiyor
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Doktora gitmelisin belki ciğer geliştirici yaparlar kimseyi dinleme bence. Doğum olursa en azından ciğerleri gelişmiş olur. 
(389 puan) tarafından
Yok bilmem suyun gelmeden nişanın gelmeden son reddeye gelmeden gitme diyorlar burda bir kaç kişide demiş öyle ama inana ki zaten bebeğin kasılması beni bitiriyor
(3,213 puan) tarafından
Koş git canım için rahat etsin kimseyi dinleme
(389 puan) tarafından
Aynen kuzum öyle yapicam çok sağol♥️
(3,213 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin inşallah.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 270 göst.
24 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 177 göst.