0 oy
444 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Öncelikle nasılsınız kizlar bayadir giremiyorum. Girmeye fırsat bulamıyorum. :)

Sorun şu ki bilen bilir 4.5 yaşında ve 1.5 yaşında iki kızım var ve şuan 35 haftalık hamileyim. . Kizlar evlendiğimden beri çok yoruldum.. eşimin doğru düzgün iş bulamamasi, benim okul ve çocuk bianda halletmek ev işleri zaten o keza... Çocuklar desen birini adamedemeden şuan üç tane olcak. Tabi Rabbim saglikli sıhhatli versin yeter ki canları sağolsun .. ama ben bu üçüncü den sonra istemiyorum kaza kurbanı olmak da istemiyorum artık!! 

En iyi yöntem kordon bagltmak gibi geldi bana artık ... Ama günah diye duydum ve aklım çok karışık. Var mı çevrenizde böyle bagltaio ta hayatı altüst olan??  Nolur bı akıl verin kaç gündür onu düşünüyorum napsam diyorum... Sipirallde kalan oluyor ona da güvenim azaldı artık. Artık Rabbimden isteğim şu üç çocuğuma güzel bı gelecek verebilmek onlara yetebilmek, kendime yetebilmek. .. inanın dahaa 26 yaşındayım saçım da beyazlar ve cogaldi!! Yani daha çok şey var yoruldugum ama hepsini anlatmaya zaten mecal kalmaz. .. akıl verin lütfen günah mı çok , ya da çevrenizde var mı baglatip ta hayatı altüst olan

17 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Bağlatıp hayatı alt üst ilan bilmiyorum kaderdasim ama baglatan çok var buna bende dahil olucam ne yazıkki çünkü bir çocuk daha doğuracak ne sağlığım ne maddiyatim el verir şuan bile çok dar boğazdayız yani kış gelince zaten tamam bizim için hayat bitti demek ben kesin kararımı verdim bile bile kendini kısırlaştırmak da tabiki günah ama başka çarem yok doktor da ebede bir kez daha gebe kalırsan masada kalırsın dedi yüzüme yüzüme 
tarafından
Hiç sorma kuzum ya artık insanın ne akıl sağlığı ne de can sağlığı dayanıyor:(( Rabbim korusun diyorum bana demek istiyor lar ki çocuklarına bişey olsa başka şansın yok! Evet yok ama ben başka hamilelik kaldirmk istemiyorum artik
tarafından
O ihtimali her daim düşünüyorum canım rabbim geçinden versin ayaklarına taş gozlerine yaş değdirmesin yavrularımızın ama olmuyor gerçekten hele birde maddiyat isin içine girince su amanda geçim etmek üstüne birde gelecek hazırlamak imkansız ya gerçekten imkansız uğraş didin çabala afedersin kıç yırt ama yok hep aynı yerde debeleniyosun bir adım ilerisi yok rabbim bunalr hayırlı uzun ömürler versin inşallah da ben başka doğuramam da bakamam da rabbimde halimi görüyor
tarafından
Aynen kuzum çok haklısın.
-Reklam-
+1 oy
(11,038 puan) tarafından
Bence doğurup doğrup yetememek perişan etmek dah günah
tarafından
Yani kuzum o da var. Ben ilk kuzimdsn sonra istemedim korundum ama ikisi de kazayla oldu. Hele ikincide sonra çok üzülmüştüm daha emiyordu falan.
(11,038 puan) tarafından
Aynen oyle. Yazık gunah asıl oburku ne rıskından oluyor o bebekte
tarafından
Hiç sorma cnm ya
+1 oy
(6,978 puan) tarafından
Canım annenin sagligi soz konusu olmadan kordon baglatmak gunah evet, turlu turlu korunma sekli var ayriyeten, en uygununu bulmaya gayret goster. Bu isin bide ahireti var cunku canim, hayati alt ust olmayan var diye Allah uygun gormedigi birseyi yapiyorsun diye cezani vermeyecek diye bisey yok...yani etrafina guvenerek is yapma, Allah a guven bacim :) bizim etrafta birisi baglatti ama doktor demis bir daha dogum yaparsan hayatina mal olabilir diye, o yuzden baglatmak zorunda kaldi
0 oy
tarafından
Günah evet bnde duydum öyle bsy 
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Eltim baglatti 3 sene önce. Bir sıkıntısı yok canım çok şükür.  
tarafından
Rabbim diğer evlatlarına uzun ömürler sağlık sıhhat versin cnm. Beni hep evlatlarımla korkutuyorlar://
(6,046 puan) tarafından
Şükür evlatları da sağlıklı canım. Aynı şekilde kuzenim iki çocuktan sonra baglatti. Onunda bir sıkıntısı yok. 3. Çocuğa hamileyken günü gelmiş hastanryr gitmiş doktor sürekli eve göndermiş en son bebek anne karnında öldü. Kuzenimde o sinirle baglatti . Pişman olduğunu düşünmüyorum. Sezeryan olsam belki bende bağlatirim ama normal görünüyor şimdilik. Normalde baglatilir mi bilmiyorum
tarafından
Onu bende bilmiyorum cnm. Ama illaki doğum değil kapalı ameliyatla da yapılırmış
(6,046 puan) tarafından
İkisi de hemen Sezeryan doğumla baglattilar. Sonrasında tekrar bir operasyon gecirmediler. Ben sezeryan olursam belki bağlatirim. Öbür türlü tekrar bir operasyon geçirmek istemiyorum.
tarafından
Haklısın cnm bnemde İste o yüzden bu son olsun dedim doğuma girmisken de baglatim dedim
0 oy
(845 puan) tarafından
Günah olup olmadığını bilmiyorum ama annem baglatti 2 kız 1 oğlan yeter dedi güvenemedi kazayla kalır diye korktu baglatti rahat etti kendi de diyor kazayla kalırdı babam istiyor çocuk ama doğru düzgün çalıştığı yoktu annem hep zorlandı 
tarafından
Yaa cnm olan zaten kadına oluyor nekadar baba da baksa da anne kadar bakmaz. Stres anneye herşey anneye
0 oy
(6,135 puan) tarafından
Baglatmayada güvenme dayimin karısı bağlamıştı çözülmüş 3 yü doğurdu 3 de sezeryan 
tarafından
Ciddi misin ilk defa duydum kız demekki düzgün mu baglamadilar acaba
0 oy
tarafından
Benim doktorum karisininkini baglamisti yeter hatatimi yasamak istiyorum diye. Neden gu ah anlamadim ha her seferinde prezervatif kullanip omir boyu korundun ayni sey degil mi yani. 
tarafından
Yani kuzum bende onu anlamıyorum her türlü korunma yöntemi aynı mantık için çocuk olmasın diye ama niye bu çok günah ?
tarafından
Kim demiski herseye günah diyen birileri çıkıyor. Ozaman bademcik ameliyatı da günah.
tarafından
Doğru diyorsun cnm herşeye günah diyenler çıkıyor. Diyenler oturup belki çocuğuna bakmıyor  bakıcı tut baksın o stresi yaşamıyor ama sana akıl veriyorlar
0 oy
(4,003 puan) tarafından
canim dr una sordun mu hic , sanki aklimda bi yaş oncesi yapmiyolar diye kalmis ama emin degilim
tarafından
Sordum cnm yapack eğer istersem iyi düşün dedi. Zaten doktorum da aklımı karıştırdı yasin çok genç dedi kendinin bı arkadaşını örnek verdi... İyi düşün dedi son anda doğuma geldiğinde hallrt
0 oy
(3,533 puan) tarafından
Bi şüphen dahi varsa içinde bağlatma

Ama kararliysan  bağlar hayat senin canim
0 oy
tarafından
Benim annem baglatti 13 yil once ama haklj olarak 6 kardesiz ve baglatmasydi eminim bi 6 tane daha olurdu ..o zmn annem 31 yasindaydi
0 oy
(725 puan) tarafından
Doğum kontrol hapı kullanın ondada mı sıkıntı oluyr 
0 oy
(454 puan) tarafından
Canım kötü birşey demek istemiyorum Allah evlatlarına ömür versin ama dünya hali ne olacak hiç belli olmuyor internette ünlü bir doktor var o demişti hastası yaptırmış kaza geçirmişler üç çocuğu da olmuş benzetmek gibi olmasın ama ama sonradan tüp bebek yaptırmak zorunda kalmışlar  Allah evlatlarımızı korusun ama ben onu duyunca hep korktum Allah kismeye yaşatmasın ne olacağımız i bilmiyoruz ama verende Allah Alanda ama tabi sağlık sorunu olanlar hamileliği kaldıramayacak olanlar mecbur yaptıracak
tarafından
Evet kuz bende onu düşündüm hep ama ya Rabbim yazdıysa öyle de olur böyle de diyorum sonra. Ben hamilelik yaşamaktan bıktım artık://
0 oy
(12,524 puan) tarafından
Bende istiyorum ama dini açıdan doğru değil o yüzden cesaret edemiyorum 23 yasındayım 3.geliyo benim de
tarafından
Allah yardımcımiz olsun cnm
0 oy
(895 puan) tarafından
Canim baglatip hayati alt ust olan diye bisey niye olsun.ama bende dusumustum cok gunah oldugunu duyunca vazgectim.sende iki tedbir al bence
tarafından
Canm benim de üçüncü olacagi için yeter dedim daha psikolojim de bozuldu artık inanki. İlk kız zaten çok yoran bir çocuk. O çocuklara bakmak ta önemli.
(895 puan) tarafından
3 oldugunu anladim cnm.iki tedbir al dedim.mesela hem spiral taktir birde esin korunsun.
tarafından
Ha anladım cnm . Ben de öyle düşündüm cnm da ya okadar yoruldum ki artık psikolojik olarak çöktüm artık. Bı de dediğim gibi maddiyat sıkıntı olunca bu kez sinirden oturup ağlar mı insan ya sinirden ağlamaya başladım artik
0 oy
(1,249 puan) tarafından
Allaha hamd olsun tek iliskide hamile kalabilen bir vucudum var 3.yu daha 1 hafta once dogurdum bana kalsa 3 tane daha dogururum cocuk cok seviyorum ama maddi anlamda yetememek var gelecekleri falan derken korkar oldum baglatma cok gunah diye duydum vazgectim ama nasil korunacam bilmiyorum her turlu kaza oluyor spralde kondomda disari bosalmada vs o yuzden su siralar kara kara dusunuyorum bende Allah yardimcimiz olsun Insallah 
tarafından
Amin cnm benim amin. Allah yardım eder inşallah. Dediğin gibi hucbiseye güve yok
0 oy
tarafından
Ben de 3 cocuktan sonra baglatmayi dusunuyorum. Bence gunah deildir. Hem actirmak ta mumkun galiba. Benim 2. Olacak 3. Olsa baglatirdm
tarafından
Canım açtırmak oluyi ama çok zor bidaha çocuk. Amaaannn Rabbim yeter ki hayattaki evlatlarımıza sağlık sıhhat versin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 218 göst.
4 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 731 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Busra63 (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 146 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tugce315 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 597 göst.