0 oy
104 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
HAYATTAKİ ÖNCELİKLERİMİZ NE? - Bir öğretmen derse girer, masanın üzerine büyük bir kavanoz koyar. Kavanoza önce iri taş parçalarını yerleştirir. Kavanozda yer kalmayınca sorar: “Kavanoz doldu mu?” Öğrenciler: “Evet” cevabını verir. Bunun üzerine öğretmen küçük çakıl taşları çıkartır, kavanoza döker ve tekrar sorar: “Kavanoz doldu mu?” öğrenciler: “Evet, doldu.” derler. Bu kez de bir kap dolusu kum çıkartan öğretmen kumu kavanoza boşaltır ve yeniden: “Kavanoz doldu mu?” diye sorar. Öğrencilerin, “evet” diye bağırması üzerine öğretmen kavanozun içine su döker ve şöyle devam eder: “Büyük taş parçaları aileniz, çocuklarınız, sağlığınız ve sizin için önemli olan şeylerdir. Çakıl taşları, işiniz, eviniz ve arabanız gibi daha az önemli olan şeylerdir. Kum ise hayatımızdaki ufak şeylerdir. Şayet kavanoza önce kum doldurursanız büyük taş parçaları ve çakıl taşlarına yer kalmaz.” Ardından herkesin kendisine sorması gereken soruyu sorar:

“Hayatınızdaki büyük taş parçaları hangileri? Onları ilk iş olarak kavanoza koyuyor musunuz? Yoksa kavanozu kumlarla ve suyla doldurup büyük parçaları dışarıda mı bırakıyorsunuz?”

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sağlık ve huzur geri kalan herşey boş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Önce cocugum 
0 oy
(6,918 puan) tarafından
 Oğlum eşim    ve sevdiklerim ailem 
0 oy
tarafından
Önce dinim, sonra eşimin çocuğumun anne ve babamın iyi olması.
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Kendim eşim ailem abdestim namazım  sağılığım huzurum başkada kimse değil 
0 oy
tarafından
Benim.ocom.kavozda.sadece çocuklarım ailem sağlığımız var..huzuruda.koyuyorumda çabuk tuketiyolar onu..başka bisiyde yok gözümde..
0 oy
tarafından
Önceligim evladim sonra esim
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Önce yavrularim hiç birşeye değişmem onlari
0 oy
tarafından
Kızımmmmmm❤️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 158 göst.