0 oy
157 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
HAYATTAKİ ÖNCELİKLERİMİZ NE? - Bir öğretmen derse girer, masanın üzerine büyük bir kavanoz koyar. Kavanoza önce iri taş parçalarını yerleştirir. Kavanozda yer kalmayınca sorar: “Kavanoz doldu mu?” Öğrenciler: “Evet” cevabını verir. Bunun üzerine öğretmen küçük çakıl taşları çıkartır, kavanoza döker ve tekrar sorar: “Kavanoz doldu mu?” öğrenciler: “Evet, doldu.” derler. Bu kez de bir kap dolusu kum çıkartan öğretmen kumu kavanoza boşaltır ve yeniden: “Kavanoz doldu mu?” diye sorar. Öğrencilerin, “evet” diye bağırması üzerine öğretmen kavanozun içine su döker ve şöyle devam eder: “Büyük taş parçaları aileniz, çocuklarınız, sağlığınız ve sizin için önemli olan şeylerdir. Çakıl taşları, işiniz, eviniz ve arabanız gibi daha az önemli olan şeylerdir. Kum ise hayatımızdaki ufak şeylerdir. Şayet kavanoza önce kum doldurursanız büyük taş parçaları ve çakıl taşlarına yer kalmaz.” Ardından herkesin kendisine sorması gereken soruyu sorar:

“Hayatınızdaki büyük taş parçaları hangileri? Onları ilk iş olarak kavanoza koyuyor musunuz? Yoksa kavanozu kumlarla ve suyla doldurup büyük parçaları dışarıda mı bırakıyorsunuz?”

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne kadar güzel bi paylaşım :) 
(3,769 puan) tarafından
Evet benimde çok hoşuma gidiyor:)❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(474 puan) tarafından
Benim önceliğim evladım sonra kendim gerisi umrumda değil zaten canım benim kavanoz bayaaa bi boş yani:)
0 oy
tarafından
Benim evlenmeden önce önceliğim hep ailem oldu ..üzülmesin kırılmasın zorda skntida kalmasın diye..

Evlendim eşim oldu..huzurlu bir yuvam olsun dedim.o mutlu olunca bende.oluyodum..kendi mutlugumdan çok başkalarını mutlu etmek mutlu ediyordu aslinda.

Smdi çocuklarım...herşeyin önceliğim varlığım sevgim onlar...hep kendime.sira.gelmesini bekledim..okul bitsin ise gireyim..para kazanayım da..evleneyimde..çocuğum olsunda.derken sıra.hic bana gelmedi..hep o kavonozun dışında kaldım..bekliyorum hala o kavozda yer açılırsa bnde öncelik vericem kendime
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Benim için öncelik Rabbim in rızası sonra da büyük taş parçaları
(2,245 puan) tarafından
Bize göre daha iyi Elhamdülillah gözlemliyoruz sağolasın canım
(3,769 puan) tarafından
Çok şükür ablam aklım hep onda duamlarmla
(2,245 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ♥️
(3,769 puan) tarafından
Kıymetlimsin benim ablam
(2,245 puan) tarafından
Sende öyle teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bebeğim kocam ailem 
(3,769 puan) tarafından
Allah ailene sağlık mutluluk huzur versin inşallah cancağızim ♥️
tarafından
Allah razı olsun canım benim ❤️
0 oy
(4,351 puan) tarafından
Benim hayattaki onceligim Rabbime layık bir kul olup onun rızasını kazanmak daha sonrada evlatlarımı Allah yolunda yetistirmek gerisi bu dünyada bos seyler diye düşünüyorum
0 oy
(71 puan) tarafından

Evlenmeden önce annem babam kardeslerimdi şimdi evlatlarım gerisi fasa fiso

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 104 göst.
14 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 138 göst.
23 Ağustos 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 620 göst.