0 oy
431 göst.
Diğer kategorisinde (795 puan) tarafından
Anneler hayırlı geceler kızım 26 Mart'ta 1 yaşına giriyor Allah'ın izniyle yalnız son iki haftadır öğlen uykuları çok duzensizlesti 9 buçuk 10 gibi kalkıyor gündüz iki uyku yapıyordu şu aralar tek uykuya düştü ve yatınca iki iki buçuk saat uyumaya başladı mesela bu gün üç te yattı 6 gibi uyandı bu öğlen. Bu kadar uyuması normal mi yoksa ben mi evham yapıyorum ayrıca o saatten sonra gece yarilarina kadar da ayakta asla uyumuyor acaba kan değerleriyle alakalı bı durum olabilir mi ben mi evhamlaniyorum bu ayın sonunda tahlil yapılacaktı ama normal değilse erken randevu alıp götüreyim doktora 

12 Cevaplar

0 oy
(17,746 puan) tarafından
Yinede tahlil yaptır canım için rahat eder hem ama 2 de yatırsan öğle uykusuna 4 te uyanır bu şekildede düzene girer 
(795 puan) tarafından
Uyutamiyorum canım iki haftadır deniyorum erkene alayım diye çığlık çığlığa iniyoruz yataktan
(17,746 puan) tarafından
Tahlil yaptır bakalım için rahat etsin dakik minik demekki annesi :)
(795 puan) tarafından
İnşallah bişey çıkmaz erkene alıyım randevuyu olmadı sağol canım
(17,746 puan) tarafından
İnşallahhhh
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bastan asagı yanlıs uyku saatleri canım sabah en gec 8 de kalkması lazım eger tek uyku yaptırcaksan 11 bucuk da yatacak en gec 2 de kalması lazım 2 den sonraki uykular gece uykusu yerine girer ve gece uyumaz zor uyur 
tarafından
Sen dırenıceksın canım asırı yanlıs uyku saatleri gunduz uykusu en gec 2 de bıtmıs olması lazım bu sekılde gece. Cok zorlar senı kaldır erkenden 7 de bak nasıl uyır vaktinde oglen erken uyudıgu ıcın gece de uyur
(1,426 puan) tarafından
Benim kızım 12 aysan beri tek uyku yapıyor şuan 15 aylık sabah istedi saatte kalkar 9:30 kadar uyudu çok nadir olur öğlen 1:30 da uyuturum en geç 3 tekalkar ve bidaha uyumaz gece 10 da sallarım uyumadı için ne zaman isterse ozaman dalar öğlen uykusu çok gece kalıyor
(795 puan) tarafından
Çok duzensizlesti şu iki haftada korktum kan değerlerinde sıkıntı mı var acaba
(1,426 puan) tarafından
Bence alakası yok öğlen uykusuna çok geç kalıyor sun gece de ondan uyumaz
tarafından
Asırı gec oglen uykusu 2 de bitirmen lazım
0 oy
(5,721 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Gayet normal gündüz uykuyu alıyor gecede oturuyor canim
(5,721 puan) tarafından
Benim ikizler birde biri uyur biri uyumaz çok zor valla
(451 puan) tarafından
Oo ikizmi aman aman buyuk konusmayalim allah sabir versinn bide teksen isin cok zor allah yardimcin olsun
(5,721 puan) tarafından
Dört ay annem. geldi gitti bida hasta faln oluyorlardı ateş oluyordu cagriyodjm annemi kayınvalidem de geldi o durumlarda ama ben tek baktım eşimde gececiydi bebekliklerinde termosa su yapardım aynı anda kalkarlt biberonla beslerdim koltukta aynı anda ateslenirler aynı anda hasta olurlar Allah'a şükür zaman geciyor beş yaşında oldular
(451 puan) tarafından
Cok sukur zorlu bir bebekligi atlatmissiniz
(5,721 puan) tarafından
Hamd olsun canım ama hala zor daha uyumadı bak cir cir konuşuyor kızim uyudu çocuk hala konuşuyor
0 oy
(392 puan) tarafından
Akşam 5 ten sonra uyutmayin. 9da yatmış uyumuş olsun. 
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Benimki gece geç yatıp sabah geç kalkıo. Öğlen uykusuda gecikiyor böle
(795 puan) tarafından
Dongudeyiz sanki çıkamıyoruz valla
(5,320 puan) tarafından
Benimki gece 12 de uyuyo sabahda 11 de kalkıo uyandırmaya çalışıyorum yok kalkmıo zaten kalksada aglıo. Gündüz Bi kez uyuyo o da saatleri hep değişiyo Bazen 2 de bazen 3 te bazen 4 te belli olmuo 2 saat uyuyo bide aylardır diş çıkarıyo 17 aylık olcak hiç düzenimiz yok
(795 puan) tarafından
İşte 12.ayda çok değişti benim kız da çözemiyorum eskiden böyle olmazdı
(5,320 puan) tarafından
O aylarda bizimkide öyleydi bazen erken uyanıodu 2 uyku yapıodu bazen tek uyku yapıodu sonra tamamen tek uyku yaptı
0 oy
(25,224 puan) tarafından
3 te uyudugu uyku öğlen uykusu değil ikindi uykusu olmuş. Sabah geç kalkıyor 8 de kalkarsa öğlen uykusu ve akşam uykusunda düzen olur. Öğlen uykusuna en geç 1 de yatması gerek 3 gibide kalkması akşam uykusunda 8 en erken 9 en geç 
(795 puan) tarafından
Sabah ta kaldırdım canım uyanıklık süreleri eskiden uç uç bucuk saatti artık 6 7 hatta 8 saat oluyor yine aynı saatine geliyor döngüye girdik resmen bu kadar uyanık kalmasi da normal değil korktum açıkçası kan değerlerinde bı sorun mu var diye
(25,224 puan) tarafından
Zamanla alışır ki birkaç seferle olmaz hemen
(795 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim canım
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Sabah erken kaldırıp akşam erken yatırmalısınız. 
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Benim kızımı anlatmişsın canm aynı korkma artık büyüdüdükçe gündüz tek uykuya geçiyorlar ve haliyle uyuma süresi uzuyo kan değerleriyle bunun bi alakası olacağını zannetmem...
(795 puan) tarafından
Korktum açıkçası eskiden böyle değildi tamam uyumuyodu ama uyanıklık süresi belliydi şimdi tamamen karıştı bazen iki bazen tek uyku yapiyo sabah erken kaldırıyorum yine aynı saatine denk getiriyo
(3,156 puan) tarafından
Bence başka yeni bir düzene girdiler ve o şekilde de gider sen ne yaparsan yap kendi istediğin şekle pek sokamazsın kendimden biliyprum varsın tek uyusunlar korkma :)tek uyku oluncada saati ister istemez uzayabilir...
0 oy
(725 puan) tarafından
Bazen çocuklar kendi kendine uyku düzenini 1 e indirip değiştirirmiş seninki de öyle yapmış tek uykuya geçmiş 2 buçuk saat felan uyumsı da normal o yüzden uykusunu alıyor öyle ama gece geç yatması sıkıntı erken yatırmaya zorlasan bir kaç gün uğraşırsın ama olsun erken uyansın sonra da uyku düzeni değişmiş 
0 oy
(439 puan) tarafından
Benim kızım da 1 yaşında bıraktı 2 uykuyu tek uykuya düştü şuan da düzeni seninkindende kötü 11 de falna kalkıyo 4-5 gibi yatıyo 6 da kalkıyo gece yarılarına kadar ayakta yine 2 den önce uyumaz 
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Kuzum benimki de öyle hiç birşeyle alakalı olduğunu sanmıyorum 
0 oy
tarafından
Gayet normal cocuklar 1 yasina dogru uykuyu teke dusurur 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 66 göst.
30 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 112 göst.