0 oy
179 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (233 puan) tarafından
Gaz yapan şeyler o kadar çok ki yapmayanları sorayım kızlar emzirirken neler yiyorsunuz veya yediniz gaz yapmaması için bebeğim 50 günlük aşırı gazlı bide göbek fıtığı var aşırı ıkınıyor uykusunda bile inliyor kimyon çayı içiyorum bir çay kaşığıda verdim hatta metsil gaz damlası bi işe yaramıyor bunun dışında neler yapabilirim çok zorlanıyor yavrum o öyle yaptıkça benim içime batıyor 

3 Cevaplar

0 oy
(361 puan) tarafından
Ben gaz masajlari yapiyorum gazi olsun olmasin bazen altini acip oynuyoruz 1 saate yakin bazen sicak uygulama yapiyorum uyurken kundak yapmiyorum ayaklarini serbest bırakıyorum yiyecek olarak ise 

Et balik tavuk bulgur pirinc ispanak   bamya kabak patlıcan mantar corba dolma tarzi yemekler tuketiyorum  ve bolca kimyon dokup yiyorum=) 
(233 puan) tarafından
Gaz masajını yaparken zeytinyağı çörekotu yağı falan sürüyolarmış galiba sen nasıl yapıyosun canım bide bulgur gaz yapmıyor mu
(361 puan) tarafından
Bulgur gaz degil sut yapar canim  masqj yaparkende zeytinyagi suruyorum az birsey
-Reklam-
0 oy
(671 puan) tarafından
Valla canım gaz yapmayan yok ki :) ben yiyorum hepsini alışsın diye alıştı o da cola bile içsem ağlamıyor 
(233 puan) tarafından
Bende öyle diyorum bi yandan alışsın diye ama olmuyo canım ya çok fazla ıkınıyor hele geöen gün lahana salatası yedim iki gün mahvoldu o yüzden şu ilk 3 ayı geçiriyim diyorum bide fıtığı büyücek ıkınmaktan o yüzden
(671 puan) tarafından
Bizde yeni iki aylık olduk ama napiyim onu yeme bunu yeme zaten sütüm az olur benim yemedigim zaman hiç olmuyor bende önüme ne gelirse yiyorum valla acı hariç tabi
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Bulgur ve dereotu yeme canım Dr ilk bunları dedi bana süt yapar diye yedirir annelerimiz ama asırı gaz yapar dedi. Az baklıyat yıyebilirsin diyorlar ama azı bile cok gaz yapıyor ben yemiyorum hiç. Kola fanta vs gibi birseyler de içmemelisin. 2 aydır pirinc pilavıyla yasıyorum
(233 puan) tarafından
Ben kolayı içmeyeli 1 sene olmuştur heralde :)) dereotu hiç yemedim doğumdan sonra bulgur yemiştim ama bol kimyon döküp bi fark olmadı çok aşırı rahatsız etmemişti bakliyat hiç yemiyorum artık hele kuru fasulye çok fena yaptı bi kere yedim töbe ettim bidaha bide herşeyden kısınca sütüm kesilir diyede korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 137 göst.
11 Nisan 2021 Aile kategorisinde sponsorhaber (1,076 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 90 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Hafsaa (792 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 271 göst.
5 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 468 göst.