0 oy
1,819 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Merhaba Hanimlar 2 yillik evliyim esim arap ben turkum esimle evlenirken ailesinin akrabalarinin arapca konustugunu soylemedi bana ilk evlendigim zamanlar saskindim bi yandanda kabullendim esimin babasi turkce biliyor abisi yengeleri kardesleri filan ama annesi az cok biliyor nenesi Hic bilmiyor Ben kabullendim dedigim gibi bu arada bende esimde ailelerden uzakta yasiyoruz antalyadayiz burda esimin amcaoglusu var uzaktan akraba gibiler yani oda evli gecen gece bize yemege geldiler  benim telefonum caldi 2 dk bile konusmadim bi yandanda onlari dinliyordum sonucta evde bi kadin var ve pek tekin biri degil oda arap esim amcaoglusu bide esi bi anda arapca konusmaya basladi gulustuler kahkaha atiyolar bide amcaoglusunun eside katildi onlara arapca konusuyolar filan Ben Sinirlendim o kadin Ne dediginizi duysun ama Ben anlamiyim dedim Iyi guzel neyse bugunde kalkti abileriyle arapca konustu halbuki hepsi turkce biliyor suc onlarda degil benim esimde kac defa dedim beni kendi yerine koy Ben Sana aynisi yapsam nasil hissederdin diye ama ayni hep biraz oncede tartistik Niye dedim evlenmeden once ailenin turkce konusmadigini soylemedin diye Niye fikrinmi degiscekti dedi Bende evet degiscekti esimin Ben ailesiyle akrabalariyla ne konustugunu bilmiceksem niye evleniyim dedim o zaman kapi orda dedi dusun tasin karar ver dedi bi yandanda biktim usandim cok seviyorum ama sevgide biyere kadar 2 aylikda oglum var Ben bosanirsam alcaklar benden dogulular boyleymis bilmiyorum katlanamiyorum artik usandim Hic anlamiyor beni

70 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Dil için boşanlmz bacım
(37 puan) tarafından
Ama akrabalarinin yarisindan fazlasi turkce biliyor Bari Ben yanindayken turkce konus Ben Daha esimin akrabalariyla aralarinda nasil bi bag var bilmiyorum
tarafından
Cnm bazen oluyor bu genleri Arap belki arapça daha iyi ifade ediyorlar kendilerini sna karşı saygıszlk olmmaşsa bugüne kdr istediklerini konuşsunlar ever eşin haksz ama eşinle aran iyi bu bir sebep olmamalı diye düşünüyorum
-Reklam-
+9 oy
(7,972 puan) tarafından
Ne boşanmasi yaa??

Adamin kökeni dili belli yani en basta göze almayacaktin
(37 puan) tarafından
Sadece derdimi actim Illa bosa diye bi cevap  beklemiyorum kimseden
(1,019 puan) tarafından
Kız nasıl  bilmiyordun? Sormadan araştırmadan mi evlendin..?
(37 puan) tarafından
Evet oyle oldu cok severek evlendik zaten Ne bilim
(1,019 puan) tarafından
Olsun ya üzülme  bu çok büyük bi sorun değil yavaş yavaş öğrenmeye çalış sende cnm ama çaktırma onlara  :)
tarafından
Yazacağım. Yorumu buldum
+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Boşver ne konuşurlar ise konussunlar sende ogrenebilirsin otur bak öğren hem 1 dil bir insan demişler neden dil bilmiyorum diye bosaniyon ki öğrenmek senin elinde 
(37 puan) tarafından
Cok ogrenmeye calistim olmuyor
(12,777 puan) tarafından
Neden çok mu zor bilmediğim den soruyorum boşver ne konuşurlar ise sende sürat as otur muhattap olma
(37 puan) tarafından
Bazen kulak asmamaya calisiyorum ama zoruma gidiyor artik Ben onun esiyim sonucta ne konustugunu bilmek hakkim degilmi
(12,777 puan) tarafından
Tabiki haklısın saygısızlık olarak kabul ederim ben ama işte aliskanligi da varsa bı an mi öyle konusuyo bilerek mi bilemeyiz
(1,808 puan) tarafından
Azamelia cok hakli surat as otur saygisizlik bu ben aynilarini yaşadım hatta konusmaya baslayinca bunlar kalkip giderdim ben varken yapmiolar artik hatta eltim devam ederdi yapmaya inadina gibi bigün buna patladim oda yapmio artik
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Doğulu Batılı Ayrımı Hoş Olmamış kimse üstün ya da alçak bir ırk değildir 

Bende sana katlanamadim kusura bakma da boşan kurtulun karşılıklı 
(7,011 puan) tarafından
Ağzına sağlık canım
+1 oy
(588 puan) tarafından
Benim teyzemde araplarla evli. Aile apartmanında oturuyorler. Bir araya gelince sünekli arapça konuşurlar türkçe bilmelerine rağmen. Ana dilleri olruğu için ister istemez kayıyomuş dilleri. Teyzemde zamanla anlamaya başladı. Aslında senin için iyi bir fırsat 2. Dilini geliştirebilirsin. 
+1 oy
(2,252 puan) tarafından
Dogulular boyleymis.. bir dogulu olarak takıldım. Nasil bir genelleme bu nasılmış dogulular.evlendigin adamin da arap olduğunu bilmeden evlenmen de cabasi yani. 2 gunde falan mi evlendin. Sizin olayınızı ırk  falan değil. Kürdüm 3 abim var ve 3 yengem de türk. Yeri geldi yanlarında kurtce konuşuldu hicbiri boyle dusunmedi. Aksine anlamaya çalıştılar hepimiz de tercüme ettik. Sen ırķi birak da gercek soruunuzu bul
(37 puan) tarafından
Kotu bisey demedim dogulular hakkinda ve bana tercume edilmedi her insan farklidir
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Senin yanında konuşmasın cnm, boşanmak için büyük bir Sebeb değil bence, güzelce uyar eşini 
(37 puan) tarafından
Konusuyor iste kac defa dedim Biraz empati kur diye kendini benim yerime koy diye ama kendi kendime konusuyorum
0 oy
tarafından
Niye öyle tepkili cevap vermiş ki hem suçlu hem güçlü sende öğrencen kardeş napcan 
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Yani sirf buyuzden bosanma tabiki canim. Sende ogren madem öğretsin esin ozaman anlarsin onladi
(37 puan) tarafından
Ya esimin umrunda bile degilki isine geliyor biriyle arasinda bisey konuscagi zaman hemen arapca konusuyolar bende Hic brsey anlamiyorum
0 oy
(517 puan) tarafından
Sen vermek istemrdikten sonra alamazlar kanun var mahkeme var. Polis var gidersin polise kimse çocuğunu alamaz birde 2 aylık 
(37 puan) tarafından
Ya ben artik bu kadin cinayetlerini gorup ve Hic bi ceza almadiklarini gorunce adaletin olmadigina inandim ve asiretler Ben istemesemde alirlar
(148 puan) tarafından
Sen bu adamla mı severek kökünü bile araştırmadan evlendin . Adam seni açık açık kovmuş bu mu sevgi işine gelirse diye. Bence sen onun sevgisine inanma saygı duymayan adamın sevgiside olmaz . Kaldiki çocuğunu alırlar vs gibi bir şey üretme kendine senin boşanma gibi bir niyetin yok zaten azim et Arapça öğren madem başka çaren yok .
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Dil ıcın bosanılmaz bizde cerkezız duyulmasını istemediniz seylerı cerkezce konusurz genelde cocukların yanında normal bu takma ama tekin olmayan kadınla konusturma bıda Baska Derdin yok onlara o dil kolay geliyor oyuzden o sekil konusur lar takılma 
(37 puan) tarafından
Ama Bende esiyim Biraz saygi duysunlar istiyorum bilmiyorum ya ben onun bilmedigi dilde konussam ailem turkce bildigi halde o beni coktann bosamisti
(4,061 puan) tarafından
Hee o oyleyse senin tepki normal canim
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Bu bi boşanma sebebi midir bilmiyorum ams doğu'da yasalar farkli mi işliyomus? Dogusuda batısı da yerin dibi göğün ucu da hic bi.kuvvet beni evladimdan ayiramaz diceksin az dik tutucaksn başını.
(37 puan) tarafından
Cahillik iste bi sureden sonra sevgide biyere kadarmis 21 yasindayim Daha ve hala salaklik bende bi türlu Ne Ben nede o birbirimizden vazgecemiyoruz
(48,671 puan) tarafından
kapi orda diyerek vazgecmis gibi duruyo madem bu kadar seviyo anlar seni insallah
(37 puan) tarafından
Ya orasi millatan onceki yer gibi kadina saygi Yok kaynanam bile Ne sopalar ne tokatlar ne tekmeler yedi bosansa ailesi Kabul etmezler ayiptir diye kayinbabam o kadar insafsiz ki esimi benim gozumun onunde bogazina sarildi evli barkli karisi var demeden
(48,671 puan) tarafından
keske onlar korana olsa kötü insanlar gitse koranadan
(2,252 puan) tarafından
Nerde olduğunu merak ettim postun bastan aşağı doğuyu gömmek uzerine de. Milattan önceki yer gibiymis. :) bacım sana kötüsü dustu diye niye genelliyorsun neyin kafasi bu. Mardinli kürdüz  3 abim var 3 yengem de türk. Bir günebir gun bırak tokati küfür etmemiştir abilerim. Evi süpürür ederler eşlerini el ustunde tutarlar. Yengemlerin yaninda bazen kurtce de konusurlar ama hiçbiri ya bizimle mi ilgili dedi demez. Cunku bilirler onlar bizim kıymetimiz konuşmayız konusturmayiz.  Ki o sirada da biri mutlaka anlatir konusulani. Senin sorunun başka asıl sorununu bulmaya çalış
0 oy
tarafından

Valla evlilik kadar boşanmakda zor ayrıca ben boşanma sebebi olarak bir şey göremedim ortada hani aldatır boşanırsın seni döver boşanırsın vurursun kıçına tekmeyi ama Arapça konuşdu diyede boşanmak nedir 12 yıldır evliyim ben sen ise 2 yıl iyi düşün çocuk oyuncağı değil evlilik güzel bir dille anlat eşine 

(37 puan) tarafından
Ya ben bosanma taraftari degilim esimde beni seviyor biliyorum bende onu seviyorum ama artik zoruma gidiyor
0 oy
tarafından
Nereli  o ...

Kendini dislammis hissedion hsklsn ds
(37 puan) tarafından
Aynen oyle beni Anlayan biri cikti urfali dislanmis ne kelime kimsesiz gibi hissetiriyor bana
tarafından
Evet cunku o cevrende en cok omu tanion  o da baskasiyla ARAPCA  konsyo  zoruna gdyo bu da senjn
0 oy
(272 puan) tarafından
Ya bizde de var o durum ama ben aldırış etmedim heleki boşanma düşüncesi bu sebepten olmamalı bilmiyorum bence ama bence bişeyler göz yummalı evlatlarımız için 
(37 puan) tarafından
Katlanmak istiyorum sirf evladini icin ama zoruma gidiyor
(272 puan) tarafından
Evet onlar muhabbet çeviriyor ben dinliyorum sessiz sessiz ama sinir olduğumu belli edersem bunu sürekli yaparlar pek umrumda değil seviyesizce
0 oy
(2,241 puan) tarafından
esim ırak  Türkmeni ben Türküm canim arkadaslariyla birlikte oldugumuzda arapca konusurlar ama aile arasinda ben geldigimde turkmence konusurlar anliyayim diye cunku ayip oldugunu bilirler benim yanlis anlayacagimi dusunerek arapca konusmazlar yanimda . ha bu yuzden bosanilmaz canim ama demekki dolmusun baya . tekrar sakinlesip konusun bu sekilde olmasinin seni uzdugunu dile getir . bak ben arapca ogrenmeye başladım bile sende ogren yaninda konussalar da dert olmaz
(37 puan) tarafından
Seninkiler ne guzel yapiyor ama esimde esimin aileside oyle degil turkce bildikleri halde arapca konusuyolar
(2,241 puan) tarafından
canim arkadaslariyla arapca konusunca kiziyordum bende ama sonrada anladim ki mesela bir espri yapcak turkcesi cidden komik degil ama arapca soyleyince anlami farkli oluyo ya da alistiklari icin konusmalari daha kolayina gidiyo bazen de sirf kendi dillerini ozledikleri icin konusuyorlar . yani bircok sebebi olabilir . sen ogrenmeye calis ama ogrendigini belli etme bak bakalim neler konusuyolar
0 oy
tarafından
Bu sebepten bosanilmaz bence çocuğuna yazik
(37 puan) tarafından
Evet bosanilmaz ama daraldim artik o benim esim ve Ne konustugunu bilmek hakkim
0 oy
tarafından
Annesi ninesi yanınızda olsa Arapça konuşsalar anlarım onlar anlasın diye konuşuluyor derim sonuçta orda bulunan herkes Türkçe biliyormuş ben olsam bende bozulurdum 
(37 puan) tarafından
Ya annesiyle nenesiyle arapca konusmasina Hic bisey demedim Allah yukarda ama turkce bilenlerle bile arapca konusuyor Ben ortada kimsesiz gibi kaliyorum sanki beni yoldan bulmuslar gibi
tarafından
Ben sana çok hak verdim eşin sanırım tepkini biraz yanlış anlamış istemiyorsan gidersin falan demiş bence huzurunu bozmamak için pek keyfinin yerinde olduğu zamanlarda söyle
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Arap olduğunu biliyorsun eee aile türkçe konuşacak hali yok... buarada senden nadim alıyorlar mahkeme fala  yok mu yaaa,neyse bacım sabırlar olsun sana 
(37 puan) tarafından
Arap oldugunu evlenmeden once soylemedi ki bana Ben evlendikten sonra ogrendim ve nenesi annesi haric herkez turkce biliyor herkez esimle arapca konusuyor benle bile konusmuyolar Ben kimsesiz gibi kafami egip bekliyorum ne konustuklarinida anlamiyorum bilmiyorum cildircak gibiyim
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Canım benim bu sebepten boşanilir  mi hiç ? Benim eşim de kürt bende ama ben gram kürtçe bilmem.. Ailesi benim yanımda hep türkçe konuşur. Kayinvalidem benim için türkçe öğrendi kadın..  Ama şimdi ben kürtçe öğrenmeye çalışıyorum. Onların ortamına girince herkese türkçe konusun diyemem ki..

İlgili sorular

+1 oy
51 cevap 1,239 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 286 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Edaaydgan (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (289 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.