0 oy
377 göst.
Diğer kategorisinde (451 puan) tarafından

Kizlar mrb 7 aylik bebegim uykuya dalmakta zorlaniyor gunduz uykusu daha derin sanirim hala gaz sorunu bitmedi zaten kolik bi bebekti ilk 3 ayinda neler cektik kolik sancosi gelince hic susmadan 2 saat aladigini bilirim artik kollarim kopardi pispislamaktan simdide yenidogan gibi gecede 3 defa besliyorum gece cok uyaniyor acliga hic tahammulu yok hortlak gibi oldum resmen bi duzene giremedi :(((( hele disarda karni ac veya uykusu olunca bir ciglik atiyor valla gelen gecen bana bakiyor artik disari cikmakta istemiyorum 

13 Cevaplar

0 oy
(6,136 puan) tarafından
Gece su veriyor musun 
(451 puan) tarafından
Onun yerine sekersiz rezene cayi veriyorum hem gazina iyi gelir hem susuzluguna diye ama bilmiyorum
(6,136 puan) tarafından
Hayır suyun yeri ayrı suda ver
(451 puan) tarafından
Yeterki uyanmasin onuda deniycem :((
-Reklam-
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Bizim ki de çok gazliydi gündüzleri nasıl peki sürekli kucağında mi ? Ben çok gaz damlası kulalandim ama en son nurse harweys damla aldım çok iyi geldi onu mutlaka dene 
(451 puan) tarafından
Damlam var sab simplex ama onu verincede sanki daha rahatsiz ediyor gibi geliyo bana onu verdikten 15 20 dk sonra cocuga biseyler oluyor gunduzleride yurutecte bide tv cok baktiriyorum anca oyle susuyor biliyorum hic iyi degil ama dayanamiyorum artik :((
(1,845 puan) tarafından
Sab simplex de kullandım gazlı olmaya devam etti çoğunu kullandım aşırı gazliydi kız kaç çocuk büyütmüş annemler bile susturamıyordu o damla çok çok iyi mutlaka dene derim ben sana TV zararlı tabi ama sende önemlisin zamanla düzelir inşallah sende aktivete yapmaya başlarsın o zamanlar kesersin izletmeyi
0 oy
tarafından
geceleri saati hep aynı olsun ışığı kapatın besleyip uyutmaya çalışın biogai bağırsak düzenleyici günde kullandınız mı bilmiyorum ben çok faydasını gördüm 
(451 puan) tarafından
Ben yurtdisindayim sab simplex birde gaz icin bi fitil kullanmistim baskada bisey vermedim ama sadece fitilin faydasini gordum onuda doktorlar 3 aya kadar veriyo kolik genelde 3 ay suruyo diye ama bizimki masallah 7 ay hala yenidogan gibi mizmiz huysuz
tarafından
yurt dışında yok herhalde birebir geliyor.. bebekten bebeğe farklılık çok ayaklarını karnına doğru itin poposuna hafif hafif vurun karnını belini sıvazlayın
0 oy
(48,657 puan) tarafından
gece uykusunun çözümü yok gaz hala bitmedi bizde 30 aylik dun azicik mercimek corbasi icmisti gece kivrsndi durdu
0 oy
tarafından
Şuan emiyo uyuduğunda beri 4 kez uyandı sabaha kadar bilemem
(451 puan) tarafından
Ooo allah yardimcimiz olsun bu gaz sorunu cok kotu ben 3 ay surecek saniyprdum
tarafından
5 bitti gaz şimdi 7 aylık uyumuyor sevmiyor uykuyu
(451 puan) tarafından
Boyle aksam yatip sabah kalkan bebeklere cok ozeniyorum ya bide boyle mama vermesen altini almasan bile aglamayan bebekleri goruyorum valla sans yok bizde
tarafından
Aynen öyle canım bebimki saat 6 da kalkmış ağlamaya başladı
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Doktora götürmelisin gazi devam.edio diye canim 
0 oy
tarafından
Canım kızım 1 yaşında hala çok kısa süreler cikiyorum dışarı öyle gezme olmuyor ayda bir belki cikiyoruz o rahat olsun huzursuzlanmasin diye, uyku konusu günlük rutinini bozmanaya çalış duzelir
0 oy
tarafından
Kardesim maflor plus probiotic  kullan son care onu bukdum ben
0 oy
(236 puan) tarafından

Erkek bebek ise onlarda gaz kizlara gore hem daha cok oluyor hemde bagirmalari doktora gitmenize gerek yok bu gaz sancisi genetikk bile olabilir benim ablam 30 yasinda ama hala gaz sancisi yasar yani korkmayin 1 yasina kadar gecer insalah. Ikinci olarak bebekler 1 yasina kadar gece cok uyanir size tavsiyem bunu kabullenin ve uykunuzu bölün hic birsey ondan onemli degil ben uykusuz kaldimi cok agresif bir insan olurdum ama cocugum icin derin bir nefes alıyorum. Benim oğlumda disari cikinca uykusu geldimi bas bas bagirir her bebek gibi insanlarin bakislari ve soylenmelerini duymayin ve en önemlisi siz sakin olun stres yapmayin ki bebeginizde yapmasin bebek meme emerken sadece sut degil duygulari da alir. Guvenli bir baginiz var ise 1 yasina kadar bekleyin sonra hepsi düzene giricek ve hep sizden daha kotu halde olanlari dusunhn hasta bebekleri olan anneler gece bebegin basinda nefessiz kalmasin diye bekleyen anneler ve şükür edin hepsi geçicek <3ve nacizane bir fikir Alle viando gaz damlasi hem bitkisel hemde kolik bebegime iyi gelen tek damlaydi umarim iyi gelir denerseniz 

(451 puan) tarafından
Kizlar cok tesekur ediyorum guzel onerleriniz icin birazda olsa moral oldu bana ☺☺☺
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım gazlı kolik bebek çok zor ama inan öyle kalmiyor hiç birisi damlalar pek işe yaramıyor büyüdükçe geçiyor sabretmekten başka bişey yok
0 oy
(365 puan) tarafından
Kızımda 8 buçuk aylık aynı söylediğin gibi. Günlerdir uykusuzum. Cok yoruldum yıprandım artık. Kolikti dediğin gibi hala gaz sorunu bitmedi
(451 puan) tarafından
Hic bir sey yapmak disari cikmak istemiyorum ne disarda duruyor ne icerde psikolojim bitik durumda lohusa depresyonum hale gecmedi cok zorlu bi normal dogum yaptim kizlar cok zordu sonrada daha toparliyamdim psikolojik olarak
(365 puan) tarafından
Pandemiden dolayı ben zaten evdeyim bi tek anneme gidiyorum orda biraz dinlemiyorum iste ama eve gelince gene aynı
(451 puan) tarafından
Ben yurtdisinda kaliyorum ailem turkiyede annem babam hepsi kayinvaldemle altcust oturuyoruz oda caliyor haftanin 4 gunu sen yine dinleniyorsun annende ne guzel
(365 puan) tarafından
Senin işin daha zormus yabancı bi yerde tek başına sayılırsın. Allah  yardımcimiz olsun
0 oy
tarafından
11bucuk aylik oğlum dogdugundan beri geceleri en az 5defa emmeye kalkar
(451 puan) tarafından
Bebek muhallebisi deneseniz belki tok tutar
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Canım oğlum 11 aylık inan ki daha ikimiz başbaşa hiç bir yere gitmedik zapt edemiyorum çünkü dört gözle bekliyorum biraz büyüse toparlanır diye seni çok iyi anlıyorum evde bile canıma okuyor kaldı ki dışarıda sabret bugünler de geçecek elbet onlarda büyüyecek 
(451 puan) tarafından
Aynen canim yaa boraz hava alsin diyorum en ufak bi gunes gorsem cikartiyorum ama yok durmuyor disardada
(14,030 puan) tarafından
Oğlumda öyle daha bebek arabasına koyup markete bakkala gitmişligim yok çünkü durmuyor geçen gün avm ye gitmem gerekti ana kucağında taşıdım belim koptu millet ne guzel koymuş bebek arabasına çocuk birde uyumuş nasıl ozendim var ya
(451 puan) tarafından
Ayni bende beni rezil ediyor bakkalda markette tam parayi oderken yikiyo oralari
(14,030 puan) tarafından
Elbet büyüyecekler :(
(451 puan) tarafından
Elbette artik biraz daha sabir gerekiyor :(

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 116 göst.
18 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Seldaekinci (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 131 göst.
24 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 115 göst.
11 Mayıs 2021 Aile kategorisinde MerveMiray34 (561 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 930 göst.

379,456 soru

11,359,080 cevap

34,835 kullanıcı

...