0 oy
617 göst.
Aile kategorisinde tarafından
1.5 senedir evliyim bekarken hic yemek feln yapmazdim calisirdim..evlendim simdi o kdr cok zorlaniyorum ki ha esime ne hazirlarsam yer kotu de olsa yeriz beraber ama bi misafir geldiginde ne yapacagimi sasiriyorum yasadigimiz sehirde ztn bizim aileden kimse yok akraba vs ama esimin var onlar geliyor ama aksam cay yapiyorum feln ama bende istiyorum guzel guzel yemekler yapip onlari cagirmaya ama birden misafir gelicek diye cok korkuyorum yemek yapmayi bilmiyorum bildigim seyler var ama onlarda bazen guzel bazen kotu oluyo nasil olucak nasil ogrenicem guzel yemek yapmayi

29 Cevaplar

+4 oy
(25,224 puan) tarafından
Nefis yemek tariflerinden bakarak yap canım kimse anasının karnından çıkarken öğrenmedi herkes sonradan öğrendi bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp 
tarafından
+++kuzum bende nefisten öğrendim hep
tarafından
Oyle ama iste ne biliyim abla
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Yalnız değilsin gel sarılalım sevmiyorum gitmeyi bile sevmiyorum
tarafından
Ne gelsinler ne gidiyim
(3,276 puan) tarafından
Mizgin mizgin gelem mi :d
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Youtube dan bak yap herşey var 
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Ben öyle bir şey olduğunda hemen internetten bakarak ölçüyle yapıyorum canım korkma yapa yapa alsacaksin
tarafından
Ya ne yapacagimi bilsem bakarak yaparim ama birden geldiklerinde elim ayagima karisiyo ne yapacagimi sasiriyorum
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Evlendigim ilk yil 15 kişiyi yemekli davet etmiştim netten bakarak ogrenebilirisn bende ordan bakıyorum her şey elinizin altinda artık 
0 oy
tarafından

Canım yapa yapa öğreniyorsun hangimiz anamızın karnında öğrendi ki 

Evlendigim de 5 parmağımin 5ni geçmezdi bildiğim yemek sayisi oda aperatif genelde 

Yâpa yapa öğrendim çok şükür hepsini

Tarif sormaya geliyorlar artık:)

tarafından
Ne guzel insallah bende birgun cok iyi yaparim
tarafından
Yeterki iste ve olmadı diye vazgeçme canım ☺❤
0 oy
tarafından
Bir tatlı dil bir ğüleryüz bosver gerisini yemek falan teferruat 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Deneye deneye öğrenirsin misafir umduğunu değil bulduğunu yer :))
0 oy
tarafından
Nefis yemek tariflerine takil halledersin
0 oy
(3,107 puan) tarafından

En basit ve güzeli fırında tavuk:D yanına da salata pilav al sana akşam yemeği:D

0 oy
tarafından
Kız gel sarılalım bende öyleyim. Benimde ailemden kimse yok ayrı şehirdeyim kaynana felan burada, akşamları çaya çağırıyorum sadece. Hem üşeniyorum de bazen güzel oluyor bazen olmuyor ve benim kaynana çok laf eder beğenmez de herşeyi bende kendime dert etmek istemiyorum
tarafından
Evt cnm oyle malesef ya bide laf yapiyolar
0 oy
(4,162 puan) tarafından
Nefis yemek tariflerine bak uygulamasını indir canm oradan cok guzel yemekler yapabilirsin, tavsiye edıyorum. Bende oradan cok sey ogrendım sımdı tarif paylasıyorum 
tarafından
Cnm birden geldikelrinde ne yapacagimi sasiyorum yoksa tamam sunu yapcam desem internetten bakarim ama birden geldiklerinde elim ayagima dolasiyo
(4,162 puan) tarafından
Canım yemeklerı ogrendıkten sonra ayarlar davet edersin, yanı birden gelseler bile yemegı bıldıgın de zaten yaparsın bıseyler telas etme zamanla hersey yerine oturur.
(4,162 puan) tarafından
Caya geleceklerse buzluga atabılecegın tarıfler de var nefis yemek tariflerinde borek olsun, pasta olsun, kurabiye yap at dolaba gelen olursa cıkar hemn bu kadar. Yemek te bı pilav bı fırında but, tavuk ne varsa bıde salata yanı abartmaya gerek yok sonradan ogrendıkce cesıtlı yaparsın. Kasma kendini olacak zamanla
0 oy
tarafından
Kız evlenince ye kadar bir kere yemek yapmisligim yoktu keki bile yapamazdim internet ve annem sağolsun 5 ay öyle yaptım sonra alıştım tabi yine internetden de bakarım biri olmasa ikincisi olacak mecbur dün kabak tatlısı yapım dedim hepsini yaktım döktüm bugün bidaha yaptım ne yapalım öğrenecez :D
0 oy
(788 puan) tarafından
1,5 senedir evliyim ve bende aynıyım :D yorumları okumaya geldim :))
0 oy
(116 puan) tarafından
Canım gelen zaten se in sohpetine güler yüzüne en çok gelecek tabi herkes misafiri en iyi şekilde ağırlamak İSTER. Ama önceden buzluğa yapıp koy mesela piramit pasta çok kolay buzlukta duruyor zaten ya da sigara böreği sar koy.. Ben kurabiye hamuru bile yoğururup koyuyorum biir gelince çıkarıp yuvarlayıp pişiriyorum güzel oluyor. Ortaya biraz kuru yemiş, leblebi, meyve vs oh atıştırmalık göz doyuyor zaten. BİR de insan yapa yapa öğreniyor yılma internetten bakıp bakıp yapmaya devam et. Pratik çok güzel tarifler var instagramdan filan.. 
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Bende misafiri pek sevmiyorum misafir varken ne iş yapabiliyorum ne hizmet elim ayağıma karışıyor evimde misafir gibi oluyorum bide herşeye atlayan misafirler var ya hiç sevmiyorum bı salsa belki yapacam maalesef:(
tarafından
Aynen :(
0 oy
tarafından
Bende aynıyım maalesef ama İnternetten açıp bakıyorum tarifelere çoğuda tutuyor çok şükür sende öyle yap canım 
tarafından
Bende internetten bakarim ama habersiz birden geldiklerinde ne yapacagimi bulamiyorum
tarafından
Allah ne verdiyse koyacaksın canım önlerine umduğunu değil bulduklarını yerler habersiz gelene bu kadar olur anca

Kalkıp yardım eden olursa ama iki elden daha çabuk yemek falan yapılır
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Aynı bensin valla eşim iyi de olsa kötü de olsa yer ama misafire insan çekiniyor bir gün iyi yaptığım diğer sefer kötü oluyor aynı şekilde yapıyorum halbuki ama olmuyor yani zaman lazım galiba öğreniriz inşallah ne diyelim 
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Ben cok seviyorm. Gelenim gidenim cok olur bende giderim..

Elimde lezzetlidir. Küçükten meraklydım yapmaya ben☺
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Olduğu kadar... Önemli olan Güler yüzle ağırlamak. Zamanla iyice alışır elin. 

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 272 göst.
9 Ocak 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Beratcinar (2,475 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 248 göst.
8 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Haticegokoglu (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 149 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu

379,706 soru

11,366,516 cevap

34,846 kullanıcı

...