0 oy
152 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Merhaba sevgili anneler. Eşim Alman vatandaşı, bebeğimiz oldu Almanya'ya gitme durumu var. Çat pat Almanca biliyorum. Çok iyi Almanca bilmeden iş bulabilir miyim? 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nagiiii aşkım gel la nagi dil öğrenms Türkçeyi zor konuşur
(116 puan) tarafından
Merhaba. Nagi kim tanışmadık
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ayyy gurbet cok zor yerinde olsam gitmezdim 
(116 puan) tarafından
Merhaba siz de mi Almanya'da siniz? Evet zorluğu olacak mutlaka ama çocuk olunca orada hayatın daha iyi olacağına karar verdik..
tarafından
Yok canım ben almanyada yaşamıyorum ama gurbetin ne kadar zor oldunu bilirim aileden yakınlarından uzakta olacaksın insanın kendi vatanı gibisi yok
0 oy
(13,852 puan) tarafından
Almanca gerektirmeyen işlerde var canim. Temizlik yada tarla işleri falan olabilir. Zaten Almanyaya gidersen mecburen kursa gideceksin. Şuan iş bulmak pek kolay olmayabilir. 
(116 puan) tarafından
Anladım canım. Peki ödemeler nasıl dediğiniz işlerde? Siz memnun musunuz orada yaşamaktan?
(13,852 puan) tarafından
Ben sürekli almanyada degilim ve çalışmıyorum canim. Benimde eşim ve kızim alman vatandaşi. Kızımla aile birleşimi yapıp gittim. 2 yıllik oturum aldım. Kızim küçük olduğu için kursa gidemedim. Şimdi geçici bir süreliğine Türkiyedeyim.  Almanya güzel bence ama Türkiye gibi değil hayat çok monoton. Tek kişi çalışınca birikim yapmak cok zor , ancak geçimini sağlayabilsin.
(116 puan) tarafından
Anladım canım. Tabi Türkiye kadar güzel olamaz hayat burda daha canlı.. BİR de çevreni bırakıp gitmek daha da zor tabi. Peki aile birleşimi için dil sınavına girdiniz mi?
(13,852 puan) tarafından
Hayır canim girmedim sinava. Çocukla aile birleşimi yapılirken A1 şarti aranmıyor.
(116 puan) tarafından
Anladım cnm. Teşekkür ederim yardımın ve cevapların için. İyi Günler.
0 oy
(707 puan) tarafından
Merhaba ben yaşıyorum hangi şehire gelmeyi düşünüyorsunuz?
(116 puan) tarafından
Merhaba canım. Eşim Neuss şehrinden. Şuan hangi şehire gitceğimiz net değil iş durumuna göre neresi olursa. Sen neredesin Almanya'da? Peki ödemeler filan nasıl dönercilerde ya da temizlik işlerinde?
(707 puan) tarafından
Mini Job olarak geçiyor 450 euro aylık canım aylık belirli bir saat var onu dolduruyorum günlük 2 saat gidiyorsun maaştan vergi ödemiyorsun sigortada olmuyor.ben ulm şehrinde yaşıyorum burası sanayi bölgesi iş imkanı çok iyi
(116 puan) tarafından
Anladım cnm. 450 Euro Almanya için biraz az sanki ama günlük 2 saat çalışmak da iyiymiş. Ama sigortasız çalıştırmak yasa dışı değil mi orada?
(707 puan) tarafından
Yasa dışı değil bu maaş ile bu şekilde çalışmanın kanunu da böyle oluyor.
(116 puan) tarafından
Tamam cnm. Yardımın ve cevapların için teşekkür ederim. İyi Günler

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 88 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde GamzeDerin (478 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 53 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Aayfer (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 146 göst.
0 oy