0 oy
1,191 göst.
Diğer kategorisinde (682 puan) tarafından
Çok yazık ettim ona iyi Bi anne değilim ben bakamıyorum daha 20 yaşındayım çocuk gibi uyukluyprım annem bana diyor sana acıyorum neden çocuk yaptın onada yazık ettin diyor ama bebeğimi çok seviyorum hayatımdaki en güzel şey o ama galiba ben iyi Bi anne değilim olamadım enerjim yetmiyor çok çabul yoruluyorum bu yaşta bu kadar sorumluluk bilmiyorum galiba psikolojim bozuldu :(

46 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende 20yasindayim yeri geldimi zorlanıyorum ama herkeslerden iyi bakiyorum 30 40 yasindaki kadinlara tas çıkarırım valla hic kendini kucumseme 20yasindasin neyin enerjisi bitiyo hicde bitmesin senin pire gibi olman lazim bence hemen silkelenmelisin kendinede cocugunada yazik edersin
-Reklam-
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Bu yasta!  evlenip bir adamin karisi olup birde bebek yapabliyorsan bakabilirsin.allah kaldiramicandan fazla bir yük vermez.belki yeni dogum yaptin  belki baska sorunlarin var.alisirsin.merak etme yapabilirsin.
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Çok takılma her anne güçlüdür her anne muhteşem bir annedir sen onlardan birisin <3

0 oy
tarafından
Bunu evlenmeden çocuk yapmadan önce düşünecektin 19.18yas evlilik için cok erken
0 oy
(10,437 puan) tarafından
Canım ben 33 yaşındayım ben bile arada çöküyorum yapamıyorum diye
0 oy
(213 puan) tarafından
Bnde 18 de anne oldum 24 dede ikinci evladimi alcam kucagma oyle dusunme sen herseyin ustesinden gelirsin :))
0 oy
tarafından
Canim  ben 30 yaşındayım ve senle aynı durumdayim. Ustune birde saglik sorunlarim var. Yani bu yorgunluk halsizlik hepimizin yasadigi şeyler. Eger bebegini besliyor seviyor temizligini yapiyor uykusuna uyutuyorsan zaten iyi bir annesindir
0 oy
tarafından
Bende ilk bebeğime 20 yaşında anne oldum sonra bilinçsiz bir şekilde 2. Bebeğim oluyor 22 yaşındayım şimdi o da 2 ay i var doğması  için  kadınlar  eğlendikten sonra bazı şeyler elinde olmaz kendini  güçsüz falan hissetme her anne özeldir cok merak ediyorum sacma sapan yorum yapanlar sizin başınıza gelmedi mi bu durum sen annesin ve  ona en iyi sen bakarsın  tahmin etmeye çalıştım  da bebeğin cok huysuz bir bebek  galiba eşin  de sana yardım etmiyo bakım konusunda bebeğe sende kendini  daralmış yetersiz görüyosun  görme  anne olmak onun için sağlam durmak  demek ona en iyi sen bakarsın yaşla alakası yok bunun 
0 oy
tarafından

canim artik evlenmissin cocukda olmus aahhh ahhh vahh vahhla da olmuyor ne guxel 30 yasinda 10 yasinda cocugun olacak ben.30 yasindayim suan hala uyukluyorum tabi senin zamaninda olan enerjim yok lakin seninde enerjini cevrede olan soylemler yitirms enerjim yok cocuga bakamiyorum sozlerini sende kabul etmissin daha 20 yasindasin topla kendine gel. bana 20 yasinda 10 cocuk  verseneler bakardim eminim sende ayni guctesindir cevrene bu laflari soyletme bir sirkelen

0 oy
(25,224 puan) tarafından
31 yaşındayım oğlum 10 buçuk aylık çocuk gibi uyukluyorum, enerjim yetmiyor hemen yoruluyorum. Ama her işimi yapıyorum eksik etmiyorum gün sonunda bitik oluyorum. Yeri geliyor çocugumla oynayamıyorum yorgunluktan. Bu yaşta bu kadar sorumluluk aman yarabbim. Ama ben çok iyi bir anneyim tıpkı senin gibi... 
0 oy
(32 puan) tarafından
Canim ben 18 yasimda anne oldum sonuçta tecrubesiz ve kucuguz bende neler yaşadım kızımı Kendi başıma büyüttüm zorlandım mi evet bez bile nasıl değişir bilmezdim ama Allah'a şükür gayret ve sabırla şuan kızım 5 yasina  girdi  evimi çekip çevirdim dört dörtlük yemeğim eşim geldinde hazırdı şuan ikinciye hamileyim ve bunda tecrübemem var bunuda kendim buyutcem iş kafada bitiyor yaşın bana görede büyük yaslada alakası yok ama o bebek sana muhtaç silkelen ve kendine gel
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Canım bende 20 yaşındayım ve anneyim yanlış düşünüyorsun herkesin enerjisi düşer bebeklerle ilgilenirken bunun yaşla alakası yok galiba biraz bunalmissin hemde ilk çocuk olduğu için biraz acemiyiz böyle düşünme 
0 oy
tarafından
Arkadaşlar hepimizin umutsuzluğa kapıldığı anlar olmuştur kimimiz kendimiz  toparlanmisizdir kimimizede  birileri destek olmuştur. Belliki arkadasın motivasyonu düşmüş neden elstiriyirsunuz anlamıyorum destek olup motive etmek var Ken.

Canım sana gelince emin ol çok iyi bir annesin bunu bebeğinde hissediyor.

Ve sundanda emin ol bizde çok yoruluyoruz bizde uyukluyoruz bebek bakmak kolay değil sen metanetli ol güçlü ol bol bol bebeğine sarıl öp herşeyi unutursun.
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Yenı mı dogum yaptın canim 
0 oy
tarafından
Canim sen bi sakinleş. Çok yoruldun, çocuktan önceki hayatinla şimdiki koşuşturman ayni degil bu da olumsuz düşündürmeye basladi seni. 

Niye bakamayasin. Sen güçlü ol. Cocugunu nasil sabirsizlikla bekledin o zamanlari düşün, yapamayacagini düşünsen zaten dogurmazdin canim. Sen kalk bi silkelen hayatin ve çocuğun icin koştur 
0 oy
tarafından

Tam da sorumluluk alabilecek yaştasın neden negatif düşüncelere kapılıyorsun kendine gel hayatının en güçlü zamanları ve şükret dünyanın en güzel şeyine sahipsin yorulmak yetersiz hissetmek hepimizde olabilecek şeyler zaman zaman ve geçecek emin ol :)

0 oy
(351 puan) tarafından
Sen iyi bi annesin basta kötü bi anneyim düşüncesini sil kafandan cnm bende 20 yasında anne oldum 26 yasındayım 2 cocuk annesiyım uyuklaman kan düşüklüğünden olabilir bi ölctür kan degerlerini benım anemim var surekli kan ilacı demir takviyrsi alıyorum bende uyukluyordum daha kucuksun yenı anne olmussun merak etme zmanla gecer bu psikoloji sen iyi bi annesin seni linçlemeye calısanları bosver anneni bile sen bi kan degerlerini ölçtür ve kendini bebegin için güçlü olmalosım bunu kendine sürekli hatırlat onun snaa ihtiyacı var
0 oy
tarafından
9 sene üstüne cocugumuz oldu bir sürü tedavi gördüm. 6. Gebeligimde oğlum oldu 3 kez tüp bebek tedavisi gördüm 4. Ye hazırlanıyorken hamile olduğumu öğrendim. Oğlum oldu o minnacık hallerini bile yaşayamadim hep kafam karma karışıktı. Sanki ben bakıyorum ama biri gelip alacak gibi gelirdi. Gazlı bi bebekti oğlum yetersiz hissediyordum kendimi. Daha bir sürü saçma duygulardaydim ama saçmaladığımın farkında olduğumdan kimseyle duygularımı paylasmazdim ve bunların hepsi lohusalık psikolojisindenmiş ve o psikolojide öyle 40 günde biten birsey değil maalesef. Kendini sorgulama sadece bebeginin ihtiyaçlarını gider gerisi olur zamanla 
0 oy
(874 puan) tarafından
Canım bizler daha küçük kızken sanal bebekler büyüttük annelik sonradan olmaz ki fıtrata işlenir evcilik oynarken bile bebekle meşgulduk herkes yoruluyor herkes bunaliyor dünya şuan salginla boğuşuyor herkes bunalmış normal canım sen kendini çok naza çekme çok ta kendine haksızlık etme elbet bir günün diğerini tutmayacak 
0 oy
(181 puan) tarafından
Canım ben de 20 yaşım da anne oldum 21 e girmeme az kaldı inan herkes böyle sen üzme kendini benim oğlum da aşırı yaramaz beni hep yoruyor sabahlara kadar uyumuyorum yemek yiyemiyorum artık her anne bu dönemlerde bunları yaşıyor anneme çok yoruyor beni dediğimde siz de kolay büyümediniz der uyku sevmeyen biriyim ona rağmen uyukluyorum enerjim bir türlü yetmiyor sen üzme kendini sen çok iyi bir annesin baksana bebeğimi çok seviyorum diyorsun onun için endişeleniyorsun geçecek bu günler az kaldı ❤️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 371 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kubracm (548 puan) tarafından soruldu
+4 oy
12 cevap 620 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 499 göst.
21 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Beyaz Gül (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.