0 oy
1,188 göst.
Diğer kategorisinde (682 puan) tarafından
Çok yazık ettim ona iyi Bi anne değilim ben bakamıyorum daha 20 yaşındayım çocuk gibi uyukluyprım annem bana diyor sana acıyorum neden çocuk yaptın onada yazık ettin diyor ama bebeğimi çok seviyorum hayatımdaki en güzel şey o ama galiba ben iyi Bi anne değilim olamadım enerjim yetmiyor çok çabul yoruluyorum bu yaşta bu kadar sorumluluk bilmiyorum galiba psikolojim bozuldu :(

46 Cevaplar

+11 oy
tarafından
İsteyerek evlendin?

İsteyerek çocuk yaptın?

Kimse seni bu sorumluluğa itmedi. 
(813 puan) tarafından
Nasıl bı yorum bu belliki kendini iyi hissetmiyo post sahibi daha böyle üstüne gitmenin ne anlamı var ?
Bende 23 yaşında anne oldum 6 ay önce ama bazen benimde kendimi yetersiz hissettiğim olabiliyo herkes hissedebilir böyle bişey. Daha niye bile bile moral bozcak yorumlar yapıyosunuz gerçekten anlamıyorum burdaki bazı insanları ve böyle bir yoruma artı verenleri.
tarafından
Kötü olan ne var yorumda seni rahatsız eden küfür mü ettik hakaret mii insan gibi senin seçimin dedik. Bebek sorumluluk işidir kendine güvenen yapar güvenmis ki kucağına almış. Hepimiz kendimizi yetersiz gördüğümüz zamanlar oluyor ama hiç pismanlik duymuyoruz kötü anneyim vs diye. Kendimi yetersiz gordugum de düşünüyorum kendimi ölçüp tartiyorum çünkü anneler her zaman güçlü olmak zorunda
(813 puan) tarafından
Evet güçlü olmak zorundayız anne olduğumuz için her zaman güçlü olmaya çalışıyoruz ama bazen bizde kendimizi kötü hissedebiliriz kendi anneliğimizi sorgulayabiliriz arkadaşta muhtemelen biraz morale ihtiyacı olduğu için açtı postu ama böyle senin seçimin kimse seni bu sorumluluğa itmedi diyerek bide biz moral bozmamalıyız bence. Biraz destek olmak yerine dahada üstüne gidilmez insanın
Kendimden örnek vereyim dün gece işten güçten saat 12 ye kadar ayaktaydm oğlum sabahın 5inde uyandı gözümü açamadım resmen uykusuzluktan eşim baktı çocuğa ben kötü bir annemiyim o zaman uykusuz kaldığım gözlerimi açamadığım için
(5,359 puan) tarafından
Vala Kübra haklısınn cmm yoruluyor insan bnde çok yoruluyorum evet isteyerek bılrek yptım bebeğimi anne olmak zor işte arksdaşıda çok iyi anlıyorım çnku bzde bır anneyız Allah yardım etsin inşallah
(813 puan) tarafından
Sağol canım benimde çok isteyerek oldu oğlum bir kayıptan sonra
Amin Allah hepimizin yardımcısı olsun
-Reklam-
+4 oy
(705 puan) tarafından
Çocuğun o senin canından parçan onun için dünyadaki en iyi en güzel varlık sensin o seni ne kadar seviyor biliyor musun sen :) 

İster 20 yaşında ol ister 30 yaşında ol çocuk büyütmek kolay değil. Robot değil insanız illaki yoruluyoruz enerjimiz bitiyor acemiliklerimiz oluyor ama bunlar kötü bir anne olduğumuz anlamına gelmez. 

Dobarlan biragma gendini :)
+3 oy
tarafından
Şakamı bu 17 yaşında  anne oldum  şuan 19 yaşında yim ikincisine hamileyim  niye böyle düşünüyorsun  o senle kaynakli bisey yaşınla degil  ben tek başıma oglumu  buyutum hiç kimsem yoktu bez nasıl değişir  bile bilmeden  ama cok şükür  oğlummada iyi baktigimi düşünüyorum  evimide yonetiyorum  akşam eşim gelemden  yemeklerim hazir  evim temiz  sen bence  biraz sana iyi gelen şeyler yap bende cok uyurum  enerjim cok düşük ama herseyi yine yapiyorum 
(4,160 puan) tarafından
Aynen canm kesınlıkle sana katılıyorum. Bende 17 yasında anne oldum. Ne yemek biliyordum ne cocuk bakmasını. Zamanla herseyı ogrendım kızımı tek buyutum. Evimi idare ettim şuanı 23 yasındayım 2.bebegım kucağımda.  İnsan isterse herseyı uste sinden gelir. Şimdı büyükler herseyı bana soruyor,  tarif istiyorlr yeri gelıyor, Bıraz caba iistiyor bu isler yapamıyorum demekle olmuyor. Tabıkı yoruluyoruz ama bu sorumluluktan kacısımız yok
tarafından
Aynen öyle  canım benim arkadaslarimda  cevremde bana danışıyorlar basen  şunu nasil yapim  sen nasil yapıyon diye  tabiki cok zor zorlanıyoruz da ama zamanla üstesinden geliyor insan
+2 oy
(4,152 puan) tarafından
20 yas sorumluluk alinmayacak bir yas deil ki canm. Hepimiz yorgun düşüyoruz insaniz robot deiliz ki
+2 oy
(802 puan) tarafından
Kiz ne küçüğü çocuk değilsin ya bense 20 yaşında ilk çocuğumu aldım kucağıma şimdi 21 yaşındayım ikinci çocuğumu kucağıma alicam herşey kafada başlıyor yaş sadece rakamdır 
0 oy
(3,701 puan) tarafından
O zaman buradaki çoğu kişi günahkar 
0 oy
(580 puan) tarafından
Herkes zorlanıyor canım hiçbir anne tam yettiğini düşünmüyor bence 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Annen kaç yaşında yapmış çocuğu da sana laf ediyor ben 27 yaşında anne oldum ben bile uyukluyorum elim ayağıma dolaşıyor annelik yaşla gelmez canım içinde olması lazım o çocuğa senden iyi anne olmaz başka 

Anne de de benim psikolojimi bozuyorsun yapma anne böyle diye annen yanında diye sen ona güvenip yapıyon bazı şeyleri o olmasa daha iyi yaparsın 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Kan değerlerine baktirsan belki ondan çabuk yoruluyorsundur takviye vitamin falan al iyi beslen ama ne olursa olsun o bebeğin ihtiyaçlarını kimse senden iyi karşılayamaz. Üzme kendini. 
0 oy
(7,193 puan) tarafından
20 yaşında ki genç bir kadının enerjisi 30 yaşında ki kadinin enerjisini ikiye katlar bence senin karakterin bu. Ayrıca uyumak insani bir şey neden kötü olasın ki ?
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Annem 20 yaşındayken ben 4 kardeşim 1 yaşındaymış bunda ne var büyüklerimiz hep küçük yaşta doğurmuş 
0 oy
tarafından
Bende 22 de oldum ömür geçiyor ilk zamanlar elbet zor ama o benim tek arkadaşım o olmasa ne yapardim
0 oy
(2,529 puan) tarafından
20 yaşındasın evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı akıl etmişsin. Silkelen ve kendine gel çocuk değilsin sen şikayet edeceğine çocuğuna odaklan o çocuğu isteyerek getirdin dünyaya lütfen iyi bak bende 22 yaşın da anne oldum pek fark yok tabiki zorlukları var ama artık büyüdük küçük değiliz
0 oy
(17,757 puan) tarafından
İyimisin kötümüsün bilmem ama en azından bundan sonra iyi bi anne ol o zaman
0 oy
tarafından

Cnm inan bende oyleyim ayni yastayim ve premature oglum var 2 aylik gucum yetmiyor...:(

0 oy
(2,736 puan) tarafından
Valla canım şimdi beni linç etmeye çalışırlar ama yine de fikrimi söylucem

Bu uygulamadaki kadınların yarısından fazlası çok erken yaşta hatta bana göre okulda olmaları gereken yaşta kocaya varmışlar malesef sende öylesin yirmi yaş gerçekten bana göre annelik için çok erken ama Allah vermiş destek al annenden falan buyur bı şekilde
(107 puan) tarafından
Vallahi yorumlari okurken tam olarak bunlari gecirdim icimden hay klavyene saglik arkadasim
(2,736 puan) tarafından
Saol canim fikrimi söyledim :)
0 oy
(194 puan) tarafından
Hayır canim neden ona yazık edesin.Evet erken evlenmişsin ama şöyle düşün senle birlikte buyuycek şu an en zor zamanları bak ayaklansin hele ki anne desin gör bak nasıl tatlı oluyo:)Annende öyle demesin sana destek olsun.Madem yoruluyosun.İnan bana ben bı yeğenime bile bakmadım elim kalemden başka bişey görmedi.Ama en başından hep tektim.Ve bebeğim alerjikti.Alerjik bebekler de uykuda yok zor dalarlar.Ama çok şükür bugünume yine de.Neden cennet annelerin ayaklarına seriliyo bı düşün canım.Tikandigin yerde de kötü anneyim deme kimse dört dörtlük deil.Annen yakınında ise yardımcı olsun.
0 oy
tarafından
Valla yazık günah o çocuga evlenirken bu sorumluluğu alarak evleniyorsunuz ki eskiden 15 yaşında evlenip koca eve bakıp çocuk doğuranda var bence senn biyerin yemedi rahata alışmışsn
tarafından
++++++sana ❤️
0 oy
(826 puan) tarafından
Ben 27 yaşındayım bende uyukluyorum bende yorgunum ilk bebeğim ama onun için en mükemmel insan benim benden başkası ona benim gibi. Bkıp sevip sarılamaz öyle düşünceleri sil at kafandan olumsuz düşünme 
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Ben 20 yaşındayıç aynı durumdaym malesef 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 370 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kubracm (548 puan) tarafından soruldu
+4 oy
12 cevap 609 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 495 göst.